Pjongczang2018

Pjongczang2018

Sensacja w turnieju hokeja. Finał bez olimpijskiego dominatora

Broniący mistrzostwa olimpijskiego hokeiści Kanady, najbardziej utytułowana reprezentacja na świecie, nie zdobędzie złota w Pjongczangu. W półfinale ekipa Klonowego Liścia niespodziewanie uległa 3:4 Niemcom, dla których to największy sukces w historii.

Polscy panczeniści znów bez szału. Holender ma kolejne złoto

Kjeld Nuis wyrasta na kolejną wielką gwiazdę igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Holender zdobył drugi złoty medal. Po zwycięstwie na 1500 m, tym razem nie miał sobie równych na dystansie 1000 m. Najlepszy z Polaków Sebastian Kłosiński zajął 17. miejsce.

15-letnia mistrzyni. Pierwsze złoto dla Rosji

W maju skończy zaledwie 16 lat, a już może pochwalić się złotym medalem olimpijskim. Alina Zagitowa wywalczyła pierwszy złoty krążek dla Olimpijczyków z Rosji w Pjongczangu. Wygrała rywalizację solistek w łyżwiarstwie figurowym.

"Okradzeni z chwili chwały" dostaną medal jeszcze w Pjongczangu

Norwegowie Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten, którzy zajęli czwarte miejsce w olimpijskim turnieju par mieszanych w curlingu, jeszcze przed zakończeniem igrzysk w Pjongczangu otrzymają brązowy medal. Stracili go zdyskwalifikowani za doping Olimpijczycy z Rosji.

Vonn rozsypała prochy dziadka nieopodal trasy zjazdowej

Amerykanka Lindsey Vonn, która wywalczyła w Pjongczangu brązowy medal olimpijski w narciarstwie alpejskim, rozsypała prochy zmarłego niedawno dziadka nieopodal trasy zjazdowej. Don Kildow przebywał w tym kraju podczas wojny koreańskiej.

Z basenu wskoczyli na lód. Mają pierwsze złoto w historii

Bracia Shaoang Liu i Shaolin Sandor Liu, którzy z Viktorem Knochem i Csaba Burjanem zdobyli pierwszy w historii złoty medal zimowych igrzysk dla Węgier, przygodę ze sportem zaczęli od pływania. Wizyty na basenie kończyły się chorobami, więc rodzice wybrali dla nich short track.

Seryjnie pudłowała, Polkom uciekł medal. "Biorę to na klatę"

Biegnąca na ostatniej zmianie Weronika Nowakowska wystartowała jako liderka. Nie tylko nie zdołała utrzymać prowadzenia, ale polskie biathlonistki ukończyły olimpijską sztafetę w Pjongczangu na siódmym miejscu. - Biorę to na klatę. Jest mi szalenie smutno, jeszcze długo będę to trawić - powiedziała w rozmowie z TVN24 zawodniczka, dodając, że to jej ostatni sezon w karierze.

Mały, pluszowy i bardzo koreański. Najpierw tygrys, potem medal

Zawodnicy, którzy swoje zmagania ukończą na podium, w oczekiwaniu na przyznanie medalu otrzymują maskotkę - uśmiechniętego białego tygrysa. To niepozorne stworzenie zainspirowało spostrzegawczych widzów igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu do pytań: dlaczego najpierw przyznawana jest maskotka, a dopiero potem medal?

Za doping w curlingu musi oddać medal

Reprezentant Olimpijczyków z Rosji Aleksandr Kruszelnicki został uznany winnym złamania przepisów antydopingowych i straci brązowy medal igrzysk w curlingu - ogłosił obradujący w Pjongczangu Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu. Parę mieszaną tego kraju zdyskwalifikowano.

Alkohol, odwyk, wypadek. Igrzyska zakończył w szpitalu

Panowie zasuwali do mety skicrossu – konkurencji widowiskowej, ale i niebezpiecznej, czasem zwanej ekstremalną. Zanim rozdano medale, doszło do kilku wypadków. Ten najgroźniejszy przydarzył się Kanadyjczykowi Chrisowi Del Bosco.

Idzie w ślady męża. Ma złoto

Co to były za emocje! W pewnym momencie nawet prowadziły, ale zawiodło ostatnie strzelanie. Polskim biathlonistkom nie udało się zdobyć medalu w sztafecie 4x6 km. A było tak blisko. Niestety, w czwartek dziesięć kompletów medali przypadło innym. Tak relacjonowaliśmy kolejny dzień igrzysk w sport.tvn24.pl.

Sensacja w turnieju hokeja. Rozpoczyna się walka o medale

W półfinale olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie w Pjongczangu mistrzowie igrzysk w Soczi Kanadyjczycy spotkają się z Niemcami, co można uznać za sensację. Nasi zachodni sąsiedzi w środę pokonali faworyzowanych Szwedów. W drugim półfinale Olimpijczycy z Rosji zmierzą się z pogromcami Amerykanów – Czechami.