Ekstraklasa.tv

"Górale" jeszcze nie przegrali, ale... "trzeba mądrzej grać"

Podbeskidzie w 2014 roku jeszcze nie przegrało. Mimo to, z gry w poniedziałkowym starciu z Pogonią nie byli zadowoleni. - Liczyliśmy na trzy punkty. Otrzymujemy ten jeden punkt z pokorą. Jeszcze mamy kilka meczów i trzeba będzie te punkty zbierać i przede wszystkim mądrzej grać - ocenili "Górale".

Obustronny walkower dla Legii i Jagiellonii?

W środę poznamy decyzje Komisji Ligi w sprawie przerwanego meczu Legii z Jagiellonią. Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy", najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest obustronny walkower. "Oznaczałoby to, że i Legia i Jagiellonia pozostałyby w tym meczu bez punktów, a w bramkach oba zespoły miałyby bilans za to spotkanie 0:3" - czytamy w "PS".

Pogoń chce zapomnieć. "Wszystko było rwane niż przemyślane"

Ostatnie spotkanie 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie - Pogoń rozczarowało. - Brakowało jakości w naszej grze i to było widać. Wszystko było rwane niż przemyślane. Spotkanie nie powaliło. Zarówno my jak i piłkarze z Bielska powinni o tym meczu zapomnieć - mówili po bezbramkowym remisie "Portowcy".

Piech vs. Masłowski, a może "koronki"? Wybierz gola 24. kolejki

W 24. kolejce T-Mobile Ekstraklasy nasi ligowcy nie rozpieszczali. Drogę do bramki przeciwnika znaleźli bowiem tylko dwanaście razy. Na szczęście wśród nich udało się znaleźć przynajmniej pięć trafień, które śmiało kandydują do miana tego najpiękniejszego. Dwie z pięciu nominowanych przez nas bramek padły w meczu przyjaźni Zagłębie - Zawisza, a w dwóch innych przypadkach doceniliśmy nie tyle gola, co akcję po której on padł.

Śląsk czekał osiem lat. Klątwę zdjęła legenda

W minionej kolejce udany debiut na ławce trenerskiej zaliczył Tadeusz Pawłowski. Jego Śląsk pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0. Nie dość, że było to pierwsze zwycięstwo wrocławian od 3 listopada minionego roku, to okazuje się, że był to najlepszy debiut na ławce trenerskiej WKS-u od niemal ośmiu lat.

Herbatka trenera Podbeskidzia. Z prądem?

Tegoroczna zima do najsroższych nie należy, wieczory w Bielsku-Białej bywają jednak mroźne. Nic więc dziwnego, że trener "Janosików" Leszek Ojrzyński rozgrzewał się herbatką. Czy "parzona" była tradycyjną w regionie metodą, tzw. "po góralsku"? Grymas na twarzy szkoleniowca daje wiele do myślenia...

"Janosiki" nie atakowały, Pogoń nie goniła

Powiedzieć o meczu Podbeskidzia z Pogonią, że był nudny, to jak nic nie powiedzieć. Bezbramkowy remis był chyba jedynym możliwym zakończeniem tego spotkania i nawet arbiter w kontrowersyjnej sytuacji wolał nie uznawać bramki dla gości.

Bąk nie jest Robakiem? Na boisku na pewno

Jakub Bąk miał idealną okazję, by otworzyć wynik spotkania z Podbeskidziem. Zastępujący na szpicy pauzującego za kartki Marcina Robaka zawodnik Pogoni miał przed sobą pustą bramkę. Ok, kąt był ostry, ale wystarczyło przecież dobrze przymierzyć, a nie ładować na siłę.

W środę decyzja Komisji Ligi. "Sprawa precedensowa"

W najbliższą środę o godzinie 15:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Ligi poświęcone między innymi niedzielnym wydarzeniom w trakcie meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. - Sprawa ma charakter precedensowy, ponieważ po raz pierwszy doszło do przerwania meczu Ekstraklasy przez organ wydający pozwolenie na organizację imprezy masowej - komentuje Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji.

Prezes Legii załamany. "Długo będziemy za to płacili"

Bogusław Leśnodorski, prezes i współwłaściciel Legii Warszawa, przyznał na dzisiejszej konferencji prasowej, że zadyma z meczu z Jagiellonią będzie odbijała się klubowi czkawką jeszcze przez długi czas. - Zdajemy sobie sprawę, że będziemy ukarani, ale dużo bardziej dotkliwe niż kary finansowe czy zamknięcie stadionu, będą straty wizerunkowe. Długo będziemy za to płacili - skwitował.

Nie ma Robaka, nie ma strachu?

W meczu zamykającym 24. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Choć układ tabeli każe widzieć zdecydowanego faworyta w ekipie gości, "Górale" zapowiadają, że pokuszą się o niespodziankę - tym bardziej, że będą mieli ułatwione zadanie. Z powodu kartek nie zagra najlepszy snajper T-Mobile Ekstraklasy, Marcin Robak.

Wolał ekstraklasę od Bundesligi. Legia pokazała Dudę

Ondrej Duda po wielu perypetiach podpisał wreszcie kontrakt z warszawską Legią. Słowacki pomocnik został oficjalnie zaprezentowany przed niedzielnym meczem mistrzów Polski z Jagiellonią Białystok. Co ciekawe, Duda wybrał ofertę z T-Mobile Ekstraklasy, choć poważnie interesowały się nim kluby z niemieckiej Bundesligi. - Legia to uznana marka i myślę, że na tym etapie mojej kariery był to najlepszy wybór - powiedział Duda.

"Przedstawiciel miasta podjął decyzję o przerwaniu imprezy"

Z powodu zamieszek na trybunach przerwano mecz 24. kolejki, w którym Legia Warszawa podejmowała Jagiellonię Białystok. Decyzję w tej sprawie podjęło Biuro Bezpieczeństwa m. st. Warszawy. - Najprawdopodobniej w środę odbędzie się spotkanie Komisji Ligi i zostanie podjęta decyzja czy mecz zostanie dograny, czy zostanie oddany walkowerem - poinformowała rzeczniczka prasowa Legii Izabela Kuś.

Mecz Legii z Jagiellonią przerwany

Z powodu zamieszek na trybunach biuro bezpieczeństwa m. st. Warszawy zakończyło po pierwszej połowie spotkanie 24. kolejki pomiędzy Legią i Jagiellonią, które rozpoczęło się o godzinie 18.

Zawisza marny. Beniaminek poległ w Lubinie

Zagłębie odniosło drugie zwycięstwo po przerwie zimowej i powoli odkleja się od strefy spadkowej. Na stadionie w Lubinie piłkarze Oresta Lenczyka pokonali Zawiszę, która przebudziła się dopiero po tym, gdy straciła trzeciego gola i było już "po spotkaniu".