Nie należy spodziewać się przełomu - zapowiedział premier Izraela przed szczytem w Szarm el-Szejk, który ma stanowić wyraz poparcia bliskowschodnich państw dla umiarkowanych władz Autonomii.
Niemieckie gazety nie oszczędzają braci Kaczyńskich i ich walki o pierwiastek. "Wprost" nie pozostaje dłużny: na okładce wielki tytuł "Macocha Europy" oraz prezydent i premier ssący nagie piersi Angeli Merkel.
Jeśli spróbujecie uwolnić mnie siłą - zginę. Tak mówi porwany w Strefie Gazy Alan Johnston, dziennikarz BBC, na nagraniu wideo zamieszczonym w internecie.
Dwóch hiszpańskich i trzech kolumbijskich żołnierzy zginęło w zamachu bombowym na południu Libanu - poinformował minister obrony Hiszpanii Jose Antonio Alonso. Trzeci żołnierz hiszpański zmarł w szpitalu. Nadal nie wiadomo czy eksplozję spowodował samochód-pułapka, czy zdalnie odpalany ładunek wybuchowy.
Dźwig został załadowany na ciężarówkę i ruszył: podróż nie trwała jednak zbyt długo, bowiem na drodze stanął... zbyt niski wiadukt nad międzystanową autostradą w Teksasie, na północ od Dallas.
Polscy negocjatorzy zrezygnowali z systemu pierwiastkowego, w zamian za dłuższe trwanie ustaleń z Nicei i możliwość blokowania tak zwanym mechanizmem z Joaniny. Jak sprawdziła TVN24, opisany w konkluzjach szczytu mechanizm z Joaniny może jednak nie pozwolić Polsce na skuteczne blokowanie decyzji.
W Budapeszcie o życie walczy dziennikarka zajmująca się funkcjonowaniem węgierskiej mafii paliwowej i korupcją w policji. Dziennikarze twierdzą jednak, że jej stan się poprawia.
- Stanięcie wobec ryzyka izolacji było dobrą nauczką, nawet jeśli w domu będzie mówić się o sukcesie - Bronisław Geremek krytykuje polskie władze i chwali Angelę Merkel w wywiadzie dla włoskiej gazety "La Repubblica".
Druzgocąca krytyka polskich władz i niekończące się pochwały dla kanclerz Angeli Merkel - to najczęstsze opinie pojawiające się niedzielnych wydaniach niemieckich gazet komentujących wyniki szczytu UE.
Milion dolarów zaoferowała Paris Hilton stacja NBC za pierwszy wywiad po wyjściu z więzienia. Gwiazda odrzuciła intratną propozycję stacji i wybrała CNN, gdzie wystąpi za darmo.
W prezydenckiej krypcie w Wiedniu spoczął Kurt Waldheim - były sekretarz ONZ i prezydent Austrii w latach 1986-1992. Zmarłego tydzień temu w wieku 88 lat Waldheima pochowano z honorami wojskowymi.
Na ulicach Bangkoku ponad 10 tysięcy osób zaprotestowało przeciwko obecnemu rządowi i wyraziło swoje poparcie dla byłego premiera Thaksina Shinawatry. Jest to kolejny tego rodzaju protest w ciągu ostatniego tygodnia.
Ma 56 lat, jest Szkotem i za kilka dni będzie nowym premierem Wielkiej Brytanii, zastępując swego przyjaciela Tony'ego Blaira. Dziś rozpoczyna proces przejmowania władzy - na konferencji Partii Pracy Gordon Brown zostanie wybrany nowym przywódcą laburzystów.
Prawie dwa tysiące osób wyszło na ulice Stambułu, by zaprotestować przeciwko atakom kurdyjskich separatystów. Demonstranci śpiewali pieśni patriotyczne oraz nieśli tureckie flagi i zdjęcia Kemala Atatürka, założyciela państwa tureckiego z początku XX wieku i symbolu jego jedności.
Koordynator polityki zagranicznej Unii Europejskiej Javier Solana uznał swoje rozmowy z głównym irańskim negocjatorem do spraw nuklearnych Alim Laridżanim za "konstruktywne". Tematem był irański program atomowy.
W Bagdadzie dobiega końca proces Alego Hasana al-Madżida znanego jako "Chemiczny Ali", kuzyna prezydenta Iraku Saddama Husajna. Al-Madżid wraz z pięcioma innymi przedstawicielami saddamowskiego reżimu jest oskarżony o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości.
Zarówno politycy państw unijnych, jak i europejska prasa wyrażają w pierwszych komentarzach ostrożne zadowolenie z wyników brukselskiego szczytu UE, gdzie osiągnięto porozumienie w sprawie przyszłego traktatu regulującego funkcjonowanie Unii.
Danuta Huebner, polska Komisarz UE ds. polityki regionalnej, uważa, że porozumienie wypracowane w Brukseli jest wielką wartością. - Ważne jest to, że przywódcy europejscy umieją się w sprawach ważnych dogadać - uważa Komisarz.
Polska, która zepchnęła szczyt na krawędź katastrofy, na mecie negocjacyjnego maratonu zobaczyła w sobie zwycięzcę - ironizują niemieckie media. Polskiemu rządowi zarzucają egoizm.
W wyniku operacji sił NATO w ciągu ostatnich dni w Afganistanie zginęło co najmniej 90 cywilów. Oburzenie wyraża już nie tylko ulica, ale nawet lojalny sojusznik Waszyngtonu prezydent Hamid Karzaj.
Już w październiku państwa Unii Europejskiej mogą zaaprobować Traktat Reformujący - poinformował premier Portugalii, która przewodniczy UE w drugim półroczu.