Mitt Romney wygrał w Maine

Były gubernator Massachusetts Mitt Romney wygrał prawybory w stanie Maine. Romney zyskał ponad dwa razy więcej głosów, niż jego główny przeciwnik, senator z Arizony John McCain.

Do Kanady bez wizy?

Szef MSZ Radosław Sikorski podczas wizyty w Kanadzie chce przekonać tamtejsze władze do zniesienia wiz dla Polaków. Decyzja o zniesieniu wiz mogłaby być ogłoszona podczas wizyty premiera Donalda Tuska w Kanadzie na wiosnę - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Grecja: walki anarchistów z neonazistami

Gaz łzawiący, ranni i zatrzymani - tak w sobotę przez kilka godzin wyglądały ateńskie ulice. W stolicy Grecji anarchiści starli się z neonazistami, którzy urządzili marsz mający upamiętnić niedoszłą wojnę grecko-turecką sprzed 10 lat.

"Turcja jest świecka i taka pozostanie"

Ponad 40 tys. osób protestowało w Ankarze przeciwko rządowemu projektowi, który umożliwiłyby kobietom noszenie islamskich chust na tureckich uniwersytetach. - Turcja jest świecka i taka pozostanie - skandowali zgromadzeni.

"Bez Stalingradu nie byłoby zwycięstw"

- Bez Stalingradu nie byłoby późniejszych zwycięstw, nie byłoby wygranej wojny, nie byłoby wolności dla Europy - powiedział Dimitrij Miedwiediw na obchodach 65. rocznicy zwycięstwa pod Stalingradem.

Rio w rytmie samby

Trwa gorący karnawał w stolicy samby, brazylijskim Rio de Janeiro. Jak co roku taneczne szaleństwo porywa wszystkich, bez względu na wiek. Zabawę obserwuje reporter TVN24 Maciej Knapik.

Czad: rebelianci opanowali stolicę

Czadyjscy rebelianci opanowali w sobotę po czterogodzinnych walkach stolicę kraju, Ndżamenę i kierują się w stronę pałacu prezydenckiego - poinformowały źródła wojskowe. Według doniesień, prezydent Idriss Deby ukrywa się właśnie tam.

Karnawał po wenecku

Twarze ukryte za magnetyzującymi maskami i tysiące postaci w wyrafinowanych kreacjach - tak w ostatnie dni karnawału wygląda Plac św. Marka w Wenecji. Miejscu, o którym Napoleon powiedział, że to największy salon Europy, przyglądała się reporterka TVN24 Anna Seremak.

Chiny sparaliżowane przez zimę

To najgorsza zima w Chinach od 50 lat. Na własnej skórze skutki mrozów i obfitych opadów śniegu odczuło ponad 100 milionów ludzi. Tymczasem chińskie władze ostrzegają obywateli, żeby przygotowali się na to, że zła pogoda potrwa dłużej.

Sikorski: Sprawa tarczy to maraton

Szef MSZ Radosław Sikorski wątpi w podpisanie porozumienia dotyczącego tarczy antyrakietowej podczas marcowej wizyty Donalda Tuska w USA. - To by wymagało maratonu negocjacyjnego - powiedział Sikorski. Natomiast rosyjski dziennik pisze o "polskich prośbach o rozmieszczenie amerykańskich baz".

Ruch antywojenny za Obamą

Największy w USA, mający ponad 3 miliony członków antywojenny ruch MoveOn.org poinformował, że natychmiast rozpocznie kampanię wspierającą Baracka Obamę w wyścigu po prezydenturę.

Boeing lądował na bagnach

Chwile grozy przeżyło w piątek 159 pasażerów boliwijskiego samolotu lecącego z La Paz do Cobija. Zaledwie kilka kilometrów od lotniska w Boeingu 727 skończyło się paliwo. Piloci musieli lądować awaryjnie na bagnach. Kilka osób odniosło lekkie obrażenia.

Krwawy zamach na Sri Lance

Dwadzieścia osób nie żyje, a co najmniej 50 zostało rannych w tragicznym zamachu, do którego doszło w mieście Dambulla w środkowej części Sri Lanki.

Chicago zasypane śniegiem

Biały puch całkowicie przykrył amerykański stan Illinois. Gwałtowne burze śnieżne, którym towarzyszy silny wiatr, sparaliżowały największe miasto regionu - Chicago. Zamknięto szkoły, sparaliżowane jest międzynarodowe lotnisko O'Hare.

Gorączka w Rio!

Gorący latynoski temperament plus burząca krew w żyłach samba. Taką wybuchową mieszankę można zobaczyć jedynie w Rio. Karnawałowa parada to niewątpliwie największa taka impreza na świecie. W tym roku bierze w niej udział ponad 700 tysięcy tancerzy i gapiów.

Sikorski: porozumienie w sprawie tarczy "co do zasad"

Polska uzyskała od USA pierwsze obietnice w sprawie modernizacji polskich sił zbrojnych w zamian za budowę tarczy - dał do zrozumienia Radosław Sikorski po spotkaniu w piątek z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Żadne z nich jednak nie chciało odpowiedzieć wprost, czy Amerykanie zgodzą się na wzmocnienie polskiej obrony powietrznej na przykład przez dostarczenie Polsce rakiet Patriot

Płatek poznaje świat

Mała niedźwiedzica z norymberskiego zoo jest coraz ciekawsza świata. Teraz, gdy dopiero co nauczyła się raczkować, sprawdza co jest po drugiej stronie lustra.....

Kaczyński w Wilnie

Prezydent Lech Kaczyński złożył w piątek wieczorem krótką wizytę roboczą w Wilnie. Rozmowy z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem dotyczyły m.in. kwestii współpracy energetycznej obu państw.

ONZ: palestyńskie dzieci ofiarami restrykcji

Uczą się głodne, w nieogrzewanych szkołach, nie mają zeszytów - tak sytuację dzieci ze Strefy Gazy ocenia Agencja ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim. Matthias Burchard, rzecznik UNRWA w Genewie, stwierdził, że następstwa izraelskiej blokady pogarsza fala mrozów, ulewy i silne wichry. To, wraz z przerwami w dostawach prądu, jeszcze bardziej pogarsza sytuację półtora miliona mieszkańców Strefy.

Jest porozumienie dla Kenii

Rywalizujące partie Mwai Kibakiego i Raili Odingi zawarły porozumienie. Dotyczy ono planu zakończenia kryzysu politycznego, jaki wybuchł w Kenii po wyborach prezydenckich 27 grudnia.

Podnieście ceny, bo papierosy są u was za tanie

Polacy w Irlandii palą o wiele więcej niż Irlandczycy - alarmuje irlandzki minister ds. integracji społecznej. Dlaczego tak się dzieje? Bo - zdaniem Conora Lenihana - ceny papierosów w Polsce są za niskie, imigranci hurtowo przywożą je do Irlandii, a co gorsza cześć tych papierosów trafia na czarny rynek.

W obronie b. wiceszefa Jukosu: Chcemy innej Rosji!

"Wolność dla Aleksaniana!", "Precz z państwem policyjnym!" - te i inne hasła wykrzykiwali demonstranci domagając się wypuszczenia Wasilija Aleksaniana z więzienia. Były wiceszef Jukosu jest umierający. Twierdzi, że wypuszczono by go na wolność, gdyby zeznawał przeciwko swojemu b. szefowi Michaiłowi Chodorkowskiemu.

Policjanci stawiają krzyże w proteście

Brazylijscy policjanci chcąc zwrócić uwagę na swoją sytuację protestowali w dniu rozpoczęcia karnawału. Na plaży Copacabana ustawili prawie 600 czarnych krzyży. To hołd dla ich kolegów zabitych na służbie od 2004 roku, ale również demonstracja przeciw obecnym warunkom pracy.

Uwięzieni na promie - już na lądzie

Szalejący na Morzu Irlandzkim sztorm uwięził na pokładzie promu 23 osoby. Wśród pasażerów było 15 Polaków i czterech Brytyjczyków. Akcja ratownicza zakończyła się powodzeniem - wszyscy podróżni i załoga są już na lądzie.

Szef ONZ mediatorem w Kenii

Sekretarz generalny ONZ w czwartek spotkał się z prezydentem Kenii Mwai Kibakim, a w piątek z przywódcą opozycji Railą Odingą. Próbował wytłumaczyć skłóconym politykom, że jedyne co się teraz liczy to pokój i naprawa wizerunku kraju.

Śmierć na giełdzie zoologicznej

Co najmniej 64 osoby zginęły, a 107 zostało rannych w Bagdadzie w eksplozjach na dwóch popularnych wśród mieszkańców irackiej stolicy giełdach zoologicznych.

Rosja: Sabotażyści z OBWE

- Ze strony OBWE trwa otwarty sabotaż naszych propozycji wspólnego monitorowania wyborów na wzajemnie akceptowanej wspólnej podstawie - w ten sposób rzecznik rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych skomentował wypowiedzi OBWE, które zarzuca Moskwie utrudnianie pracy obserwatorom.

Polacy z kamerą na wojnie

Polscy żołnierze stacjonujący w Iraku i w Afganistanie próbują dorównać wojennym fotoreporterom i sami biorą się za uwiecznianie okrucieństw otaczających ich konfliktów. W internecie jest kilkadziesiąt amatorskich filmików autorstwa Polaków.

W Czadzie może być gorąco

Już prawdopodobnie w marcu w ramach misji Unii Europejskiej do Czadu wyjadą pierwsi polscy żołnierze. Tymczasem miejscowi antyrządowi rebelianci - grożący atakami na wszystkich cudzoziemców - szykują potężną ofensywę na stolicę Ndżamenę. Obecni już w Czadzie Francuzi są mocno zaniepokojeni.