Światowy kryzys żywnościowy dotarł do USA - pisze w czwartek w internetowym wydaniu "Der Spiegel" informując o racjonowaniu ryżu w amerykańskich supermarketach.
Brytyjskie władze wydały nakaz aresztowania mężczyzny, który w stroju Dartha Vadera, słynnego czarnego charakteru z "Gwiezdnych Wojen" George'a Lucasa, zaatakował dwie osoby - napisał w czwartek dziennik "Daily Telegraph".
Każdego roku milion ludzi umiera na malarię. W samej Afryce Subsaharyjskiej co 30 sekund choroba ta zabija jedno dziecko. W piątek przypada Dzień Walki z Malarią w Afryce.
Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad oświadczył, że środkiem do rozwiązania problemów gospodarczych i światowych jest kultura męczeńska - podała w czwartek irańska agencja Mehr.
Chicagowska policja znalazła 5 ofiar strzelaniny w domu w południowej części miasta. Śledczy nie ujawnili jednak żadnych szczegółów dotyczących zbrodni, ani tożsamości ofiar. Komentatorzy mówią o wojnie gangów.
Niemiecki Bundestag opowiedział się w czwartek za ratyfikacją unijnego Traktatu Lizbońskiego. - Traktat Lizboński uczyni Unię Europejską silniejszą i bardziej pewną siebie - przekonywała kanclerz Angela Merkel. Podczas debaty w Bundestagu padły też krytyczne słowa pod adresem Polski.
James Bond ma pecha: do kolejnego już wypadku doszło na planie najnowszego filmu o przygodach agenta 007 nad jeziorem Garda - donoszą w czwartek włoskie media. Rannych zostało dwóch kaskaderów, jeden walczy o życie.
Tylko przez internet pewien Sycylijczyk będzie mógł kontaktować się ze swoimi dziećmi. Sąd w miasteczku Nicosia na Sycylii zezwolił mu na widzenia z potomstwem dwa razy w tygodniu, przez 20 minut za pośrednictwem kamery internetowej.
W syryjskim ośrodku nuklearnym, zbombardowanym w ubiegłym roku przez Izrael, sfilmowano (wcześniej) Koreańczyków z północy - napisał w czwartek "Washington Post". Wcześniej Syria zaprzeczała jakiejkolwiek współpracy z Phenianem w sferze programu nuklearnego.
Unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner zaapelowała w czwartek do rządu Chin o "konstruktywny i merytoryczny dialog" z duchowym i politycznym przywódcą Tybetańczyków XIV Dalajlamą.
Dwie Polki zostały aresztowane we Włoszech pod zarzutem przemytu kokainy z Wenezueli - podała w czwartek włoska agencja ANSA. Oprócz nich zatrzymano też trzech nigeryjskich dealerów, rozprowadzających narkotyki w Italii.
Izraelski premier Ehud Olmert miał oświadczyć, że Izrael jest gotów oddać syryjskie Wzgórza Golan w zamian za pokój z Syrią. Tereny te od ponad 40 lat są kością niezgody między Izraelem i Syrią.
Naukowcy, pracujący w CERN, budują najpotężniejszą na świecie maszynę badawczą. Będzie to akcelerator, czyli "przyspieszacz" cząstek elementarnych, dzięki niemu europejscy fizycy, w tym Polacy - chcą odtworzyć warunki, w jakich powstał wszechświat.
Dwie osoby zginęły, a ponad trzysta zostało pozbawionych dachu nad głową - to dotychczasowy bilans największych od trzydziestu lat pożarów szalejących na dalekim wschodzie Rosji. Może być jeszcze gorzej utrudniający strażakom walkę z żywiołem silny wiatr i brak opadów mają utrzymać się przez najbliższe tygodnie.
Pod presją krajów członkowskich UE Komisja Europejska wycofała się z pomysłu dyrektywy, która miała zakazać wszelkich form dyskryminacji gejów i lesbijek.
W świątyni na południu Indii uczestniczący w uroczystościach religijnych słoń nagle stał się bardzo agresywny. Usiłując wydostać się ze świątyni, stratował na śmierć trzy osoby. Wśród ofiar są dwie starsze osoby oraz jeden z właścicieli zwierzęcia.
Kamery i mikrofony na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego - francuscy dziennikarze protestują przeciw ograniczaniu dostępu mediów do członków rządu. Sprzeciw manifestowali właśnie rozkładając swój sprzęt pod siedzibą prezydenta Francji. Ponadto zbojkotowali konferencję rzecznika rządu.
Tragicznie skończyła się kariera tresera zwierząt do hollywoodzkich produkcji. Stephena Millera zagryzł jego podopieczny, 230-kilogramowy niedźwiedź grizzly.
Somalijscy marynarze odbili z rąk piratów statek, który został uprowadzony w poniedziałek u wybrzeży Somalii. Teraz porywaczom grozi śmierć, taka bowiem kara czeka na piratów w tym kraju.
Parlament Europejski jest zaniepokojony egoistyczną polityką Chin wobec Afryki. Zdaniem eurodeputowanych, Pekin powinien mieć na celu przede wszystkim interesy krajów afrykańskich i ich obywateli.
W wrześniu 2007 r. oskarżył prezydenta Micheila Saakaszwiliego o zlecenie zabójstwa, wkrótce po tym wyjechał za granicę, gdzie bezskutecznie domagał się azylu politycznego. W końcu byłemu ministrowi obrony Gruzji Irakliemu Okruaszwiliemu udzielili go Francuzi.
- Pod rządami Borysa Jelcyna Rosja wkroczyła na drogę wolności i cywilizowanego rozwoju - to słowa aktualnego prezydenta kraju Władimira Putina. W pierwszą rocznicę śmierci poprzednika odsłonił on poświęcony mu pomnik na moskiewskim Cmentarzu Nowodziewiczym.
- To, że cała załoga wróciła cała i zdrowa jest wielkim sukcesem - tak rosyjska agencja Interfax opisuje powrót na Ziemię statku kosmicznego Sojuz TMA-11, który w sobotę z wielkim trudem wylądował w Kazachstanie.
Polska "narodowościowa nietolerancja wobec Litwinów na Wileńszczyźnie" może skończyć się dla Litwy "tym samym, czym się skończyła dla Serbii albanizacja Kosowa" - to teza artykułu, jaki ukazał się we wtorek na jednym z najpopularniejszych litewskich portali Delfi. Polacy są oburzeni.
Wbrew wcześniejszemu twardemu stanowisku irański prezydent Mahmud Ahmadineżad zapowiedział, że Teheran jest gotowy podjąć rozmowy na temat swego programu atomowego. Jednocześnie prezydent powtórzył, że Iran nie ugnie się pod międzynarodową presję i nie wstrzyma prac.
Gruzini apelują do Zachodu o pomoc w sporze z Rosją. Szef gruzińskiej dyplomacji Dawid Bakradze zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej o wzięcie jego kraju w obronę przed Moskwą. Tbilisi oskarża sąsiada o zamiar zaanektowania Abchazji i Osetii Południowej.
Hillary Clinton wygrała prawybory w stanie Pensylwania i nadal ma szansę na nominację Partii Demokratycznej do listopadowych wyborów prezydenckich. Powszechnie uznawano, że tylko mocne zwycięstwo w tym stanie pozwoli jej na utrzymanie się w wyścigu do Białego Domu.
Polska i Czechy na razie nie są gotowe, by przystać na propozycje USA, które zgodziło się na obecność rosyjskich oficerów na terenie amerykańskich baz antyrakietowych - ocenia szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow wezwał także USA, do "obiektywnego przedstawiania porozumienia między Moskwą a Waszyngtonem, osiągniętego w dziedzinie obrony przeciwrakietowej".