Miliardy euro pomocy dla Cypru. Bundestag na tak

Niemiecki Bundestag zaakceptował w czwartek unijny plan ratunkowy dla Cypru przewidujący udzielenie zagrożonemu bankructwem kraju pomocy w wysokości do 10 mld euro. - Jeżeli nie pomożemy, to kraj ten splajtuje - ostrzegał w parlamencie niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble. Plan poparły wszystkie reprezentowane w Bundestagu partie z wyjątkiem postkomunistycznej Lewicy.

Wybuch zniszczył mu dom i zabił psa. Pospieszył innym na pomoc

Eksplozja w fabryce w West zniszczyła dom strażaka-ochotnika Marty'ego Maraka i zabiła jego psa. Mimo to Marak bez wahania pospieszył innym z pomocą. Przez kilka godzin brał udział w akcji gaśniczej, w trakcie której zaginęło kilku innych strażaków. Jemu udało się wrócić bezpiecznie do domu.

Mubarak wyszedł ze szpitala. Wrócił do więzienia

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak został przewieziony w czwartek ze szpitala wojskowego do więzienia Tora w południowej części Kairu. Postanowienie o przetransportowaniu Mubaraka podpisał dzień wczośniej.

Merkel chce porządzić do 2017 roku. Jeśli wygra wybory

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zamierza rządzić do 2017 roku, jeśli wygra jesienne wybory do Bundestagu. O swoich planach opowiedziała dziennikowi "Bild", który twierdził wcześniej, że kanclerz zamierza odejść w 2015 roku.

Bostońska policja ma zdjęcia dwóch "potencjalnych podejrzanych" o ataki

Bostońska policja dysponuje zdjęciami dwóch osób, które mogą mieć związek z atakami w Bostonie - poinformowała w czwartek nad ranem CNN. Mężczyzn zarejestrowały kamery monitoringu. Nie jest jasne, czy któryś z nich to osoba, o której zidentyfikowaniu była mowa w środę. W czwartek Boston odwiedzi prezydent Barack Obama, który weźmie udział w ceremonii upamiętniającej ofiary wybuchów.

Z fabryki zostały zgliszcza. Zaginął syn szefa straży pożarnej

Po eksplozji w fabryce nawozów sztucznych w Teksasie w środę wieczorem nie ustają poszukiwania zaginionych osób. Władze wciąż nie podały oficjalnych danych dotyczących zabitych, ale media piszą, że jest to co najmniej 5-15 osób. Kolejne 160 lub więcej odniosło obrażenia. Zaginął m.in. syn szefa miejscowej straży pożarnej, który ruszył na pomoc mieszkańcom kilka minut po wybuchu.

Mają zdjęcia podejrzanych z Bostonu. Śledczy jeszcze nikogo nie aresztowali

Po trzech dniach śledztwa w sprawie ataków w Bostonie nastąpił przełom. Śledczy w środę podali, że zidentyfikowali podejrzanego o podłożenie domowej roboty bomb w czasie poniedziałkowego maratonu. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu jednego ze sklepów. Media początkowo podawały sprzeczne informacje dotyczące rzekomego zatrzymania. Bostońska policja oficjalnie jednak stwierdza: nikt nie został aresztowany. W czwartek nad ranem CNN podał, że organy ścigania mają fotografię z mety maratonu, na której widać dwóch "potencjalnych podejrzanych". Nie jest jasne, czy któryś z nich to osoba, o której zidentyfikowaniu była mowa w środę.

Asad: Zachód wspiera terrorystów z Al-Kaidy

Prezydent Syrii Baszar el-Asad oskarżył Zachód o wspieranie walczących w Syrii dżihadystów powiązanych z Al-Kaidą. Zagroził, że karą za to będą ataki na cele w sercu Europy i USA.

Pierwszy na świecie budynek zasilany glonami. Jego fasada żyje

Niemieccy architekci i inżynierowie zaprojektowali budynek, który jest całkowicie zasilany przez energię płynącą z żywych glonów - to pierwszy tego typu obiekt na świecie. - Czy może być coś bardziej ekologicznego? - pytają pomysłodawcy. "Glonowy dom" stanął w Hamburgu.

Miedwiediew ostrzega: Recesja puka do drzwi Rosji

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew sprzeciwił się w środę łagodzeniu polityki budżetowej w celu ożywienia zwalniającej gospodarki. Szef rządu ostrzegł, że recesja, w której pogrążyły się już niektóre kraje, może dojść do Rosji.

W Nowej Zelandii "tak" dla małżeństw homoseksualnych

Jako pierwszy kraj w regionie Nowa Zelandia przyjęła ustawę dopuszczającą zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci. Decyzję wiwatami przyjęły tłumy zebrane pod budynkiem parlamentu i jej zwolennicy w różnych miejscach stolicy, Wellington.

Ostatnia droga Margaret Thatcher. Big Ben zamilkł, tysiące biły brawa

Ostatnią drogę ulicami Londynu przebyła Margaret Thatcher. Trumna z jej ciałem ruszyła samochodem z Pałacu Westminsterskiego do kościoła św. Klemensa, a potem na zabytkowej lawecie armatniej przejechała do Katedry św. Pawła. Tysiące londyńczyków oddały hołd Thatcher stojąc wzdłuż trasy przejazdu trumny. Obyło się bez incydentów, choć chwilami dało się słyszeć gwizdy.

Tysiące policjantów na ulicach. Wielka operacja Scotland Yardu

Ponad 4 tysiące policjantów zmobilizował Scotland Yard do pilnowania porządku podczas środowego pogrzebu zmarłej 8 kwietnia byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. Podjęte środki bezpieczeństwa określa się jako operację na dużą skalę.