Rosja i USA dementują: Nie ma terminu konferencji ws. Syrii

Rosja i Stany Zjednoczone zdementowały wypowiedź syryjskiego wicepremiera, który zapowiedział dziś w Moskwie, że konferencja pokojowa w sprawie Syrii odbędzie się 23-24 listopada w Genewie. - Data konferencji zostanie podana nie wcześniej niż na początku listopada - dodaje rzeczniczka specjalnego wysłannika ONZ do Syrii.

Rosjanie piją o 25 procent mniej alkoholu niż w 2010 roku

W ciągu trzech lat aż o 25 procent spadła konsumpcja alkoholu w Rosji - podaje rosyjskie ministerstwo zdrowia. Mimo to spożycie nadal przekracza normy Światowej Organizacji Zdrowia. - Nie pijemy dużo. Robimy to po prostu nie tak, jak trzeba - przekonuje Jewgienij Bryun z resortu zdrowia.

Premier w RPA. Liczy na wpółpracę firm

Premier Donald Tusk chce, aby relacje biznesowe nawiązane podczas Forum Biznesu w RPA przełożyły się na konkretne działania - poinformowało CIR. Przedstawiciele PAIiIZ podpisali podczas forum porozumienie o współpracy z południowoafrykańskim odpowiednikiem agencji.

Obama: Amerykanie mają dosyć Waszyngtonu

Prezydent Barack Obama stwierdził, że trwający 16 dni paraliż finansów publicznych naraził amerykańską gospodarkę na "niepotrzebne szkody" i podważył wiarygodność USA na świecie. Dodał również, że obywatele "mają dosyć" Waszyngtonu i zaapelował do polityków o "rozsądne podejście".

Futra, jachty i alkohole. Kim Dzong Un nie żałuje sobie luksusów

- To tak jakby jechać na Hawaje czy Ibizę, ale zamieszkane tylko przez jednego człowieka - mówi Dennis Rodman o swojej wrześniowej wizycie na prywatnej wyspie Kim Dzong Una. Koreański dyktator lubi wystawne życie, a na luksusowe dobra wydał w zeszłym roku prawie 650 mln dolarów - ujawnia rząd w Seulu.

Prawie 30 mln ludzi na świecie żyje jak niewolnicy

Na świecie 29,8 mln ludzi żyje jak niewolnicy, a niemal połowa z nich mieszka w Indiach - wynika z raportu opublikowanego przez Walk Free Foundation (WFF). To pierwszy w historii taki ranking. - Wielu rządom nie spodoba się to, co mamy do powiedzenia o niewolnictwie - mówi w rozmowie z BBC Nick Grono, szef WFF.

"Washington Post": Turcja wystawiła Irańczykom 10 agentów Mossadu

Turecki rząd celowo wyrządził potężną szkodę izraelskiej siatce wywiadowczej w Iranie - twierdzi "Washington Post". Według dziennika Ankara chciała w ten sposób odegrać się Izraelczykom za to, że nie powiedzieli "przepraszam" po ataku na konwój płynący do Strefy Gazy.

Nobliści w obronie aktywistów Greenpeace'u

Jedenastu laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, między innymi Desmond Tutu, we wspólnym liście zaapelowało do prezydenta Rosji Władimira Putina o uwolnienie działaczy Greenpeace'u aresztowanych we wrześniu na Morzu Barentsa.

Żołnierze znów trafią do kuchni, latryny i na wartę. "Stan pokoju" w US Army

Przez ponad dekadę intensywnego zaangażowania wojska USA w "wojnę z terroryzmem" szereg prostych czynności, takich jak gotowanie, sprzątanie czy pilnowanie baz, przejęły firmy cywilne. Dzięki temu można było wysłać więcej żołnierzy na front. Teraz nastał trend odwrotny. Dobitnie pokazuje to, jak bardzo spada zaangażowanie wojska USA na świecie.

"Bariera złej woli". Przebudowy grobu bohatera nie będzie

W związku ze sporem z bratanicą Jana Karskiego, ambasador RP w USA Ryszard Schnepf poinformował, że komitet honorowy zrezygnował z budowy nowego nagrobka legendarnego polskiego kuriera na cmentarzu w Waszyngtonie. Wiesława Kozielewska-Trzaska utrzymuje, iż jej stryj chciał takiego pomnika jaki istnieje obecnie i chęć poprawiania go jest przejawem "buty".

"Okropne porozumienie". To nie koniec budżetowej wojny w USA

Fetowane właśnie w Waszyngtonie porozumienie budżetowe ma bardzo gorzki posmak. Prawda jest taka, iż amerykańscy politycy nie uzgodnili niczego konstruktywnego. Nie zażegnali sporu, który leżał u podstawy obecnego kryzysu. Odsunęli go jedynie w czasie, zrzucając zadanie znalezienia rozwiązania na specjalną komisję.

Szokujące kulisy pracy w Fukushimie. Pokwitowanie za napromieniowanie

Niedawna seria wypadków podczas usuwania skutków katastrofy na terenie elektrowni jądrowej Fukushima może być spowodowana niskim morale robotników, którzy codziennie narażeni są na promieniowanie znacznie przekraczające dopuszczalne normy. - Nie mam poczucia, by nasze wysiłki były doceniane przez społeczeństwo. Stopniowo znika moja motywacja do pracy - mówi jeden z pracowników.

"Widzisz, jesteś nikim". Była seksualną niewolnicą, walczy z handlem ludźmi

Młoda Koreanka z amerykańskim obywatelstwem przez dwa lata była więziona i nakłaniana do prostytucji przez handlarzy ludźmi. Dopiero po latach postanowiła opowiedzieć o koszmarze, który przeżyła. Na podstawie jej wspomnień powstał poruszający film. Kobieta walczy teraz o wolność tysięcy ofiar handlu ludźmi.

To już koniec amerykańskiej "farsy i teatru absurdu"?

Rozładowany w środę kryzys z częściowym paraliżem pracy administracji USA wskutek sporu Białego Domu z opozycją republikańską nie świadczy najlepiej o amerykańskim systemie politycznym, ale nie zachwiał gospodarką - uważają eksperci i nazywają kryzys "farsą".

"Polska potrzebowała balsamu, a Komorowski jej go dał"

Dzięki koncyliacyjnemu stylowi prezydentury i promowaniu uniwersalnych wartości Bronisław Komorowski pozostaje jednym z niewielu popularnych polityków w kraju podzielonym po katastrofie smoleńskiej - pisze brytyjski tygodnik "The Economist".