Zbadano szczątki znalezione na brzegu. Wieści pesymistyczne

- Uznajemy za bardzo mało prawdopodobne, aby te szczątki pochodziły z zaginionego samolotu - oznajmiło Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu (ATSB), które oceniło kawałki metalu wyrzucone na brzeg Australii. Przypuszczano, że mogą to być resztki zaginionego boeinga linii Malaysian Airlines.

Turcja zmienia ton w sprawie pierwszego ludobójstwa XX wieku

W imieniu Turcji premier Recep Tayyip Erdogan złożył kondolencje wnukom Ormian, którzy padli ofiarą rzezi z lat 1915-17, przez Ormian uznawanych za ludobójstwo. Należy rozumieć "wolę Ormian, by upamiętniać ich cierpienia" z tej epoki - uznał Erdogan.

Izrael odwołał rozmowy pokojowe z Palestyną. Po porozumieniu Hamasu i Fatahu

Władze Izraela odwołały w środę planowaną na wieczór sesję negocjacji pokojowych z Palestyńczykami po podpisaniu wcześniej tego dnia przez organizacje palestyńskie - radykalny Hamas i umiarkowany Fatah - umowy dotyczącej utworzenia rządu jedności narodowej. Izrael zapowiadał wcześniej, że Fatah będzie musiał wybrać między rozmowami z Hamasem, a "pokojem z Izraelem".

"Król czekolady" deklasuje Tymoszenko. Sondaż prezydencki

Petro Poroszenko zwiększa przewagę nad rywali przed wyborami prezydenckimi wyznaczonymi na 25 maja. Świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego wspólnie przez cztery ośrodki badań socjologicznych: SOCIS, KMIS, Rating i Centrum Razumkowa.

SBU: Zabójstwo Rybaka zlecił oficer GRU "Bies"

SBU ustaliła, że zabójstwo deputowanego rady miejskiego z Gorłówki zlecił oficer GRU, rosyjskiego wywiadu wojskowego. Ukraiński działacz miał być porwany, więziony i torturowany w sztabie separatystów w Słowiańsku. Następnie wywieziony i utopiony w rzece.

Ukraina ma pomysł na Czarnobyl

Do końca 2017 roku powstanie projekt repozytorium paliwa jądrowego, które powstanie w Czarnobylu - informuje ukraińska agencja Unian. Rząd przeznaczył na tę inwestycję 45 ha gruntów.

"On nie powinien żyć". 16-latek w podwoziu samolotu

- Z tego, co wie współczesna medycyna, a zwłaszcza medycyna lotnicza, ten chłopak nie powinien żyć - nie krył zdziwienia Grzegorz Kempa z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. Ekspert skomentował we "Wstajesz i wiesz" informację o 16-latku, który spędził niemal sześć godzin lotu w luku podwozia.

Separatyści budują "republikę". Zobacz, gdzie są najsilniejsi

Uzbrojeni separatyści skoncentrowali się na obwodzie donieckim. Tutaj okupują państwowe budynki w kilku miastach, a Słowiańsk należy do nich niemal w całości. Poza Donbasem jest dużo spokojniej, a aktywność prorosyjska sprowadza się głównie do ulicznych demonstracji.

Troje martwych dzieci w londyńskim domu

Brytyjska policja zatrzymała kobietę, która jest podejrzewana o zabicie trojga dzieci. Zwłoki odkryto w jednym z domów w południowo-zachodnim Londynie - podaje BBC News.

Prawie 90 proc. arsenału chemicznego już poza Syrią

Syryjski rząd pozbył się już prawie 90 proc. swojego arsenału chemicznego - podaje "Los Angeles Times", powołując się na oświadczenie Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). W niedzielę mija ostateczny termin przewidziany w umowie o rozbrojeniu, którą Syria podpisała we wrześniu 2013 roku z Rosją i USA.

"Wrażliwi ludzie" Putina robią karierę. Rosyjska armia śpiewa o aneksji Krymu

Zespół reprezentacyjny rosyjskiego wojska im. Aleksandrowa nagrał piosenkę o aneksji Krymu przez Rosję. Autorów zainspirował sam prezydent Putin, który stacjonujących na ukraińskim wówczas półwyspie żołnierzy w nieoznakowanych mundurach nazwał "wrażliwymi ludźmi". Ich "trud" został uwieczniony w pieśni - pisze Biełsat.