Opóźnienia w egzekucjach. Zabrakło trucizny

Wykonanie zaplanowanych na najbliższe miesiące kar śmierci w amerykańskim stanie Ohio zostało przesunięte do co najmniej 2017 roku z powodu braków w zaopatrzeniu więzień w odpowiednie substancje chemiczne - podały władze Stanów Zjednoczonych.

"Naród to my". Starcia w Dreźnie

W Dreźnie na wschodzie Niemiec doszło w poniedziałek do starć między sympatykami antyimigranckiego ruchu społecznego Pegida a uczestnikami lewicowej kontrdemonstracji. Jeden z sympatyków Pegidy został ciężko ranny.

Rebelianci dostali amerykańską broń, ale reżim nie odpuszcza. 35 tys. ludzi zmuszonych do ucieczki

Rebelianci walczący z armią syryjską i jej sojusznikami w okolicach Aleppo oznajmili, że otrzymali od państw przeciwnych rządom prezydenta Baszara el-Asada nowe dostawy przeciwpancernych pocisków kierowanych (TOW) produkcji amerykańskiej. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) podało tymczasem, że 35 tys. ludzi zostało zmuszonych w ostatnich dniach do ucieczki z okolic syryjskiego miasta Aleppo, gdzie trwa ofensywa syryjskich wojsk reżimowych.

Coraz mniej Amerykanów czyta książki

Kolejny rok z rzędu w Stanach Zjednoczonych spadła liczba czytelników książek drukowanych, natomiast liczba Amerykanów korzystających z e-booków pozostaje względnie taka sama - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Pew Research Center.

Tłum podpala, a władze burzą kościoły. "Brak zezwoleń"

W indonezyjskiej prowincji Aceh wśród rosnących napięć na tle religijnym władze burzą kościoły - relacjonuje portal BBC News. Władze uzasadniają rozbiórkę brakiem zezwoleń na budowę i twierdzą, że zgodziła się na nią społeczność chrześcijańska.

Przecieki z NATO: Niemcy, Włosi i Turcy zostaną w Afganistanie

Największe kraje NATO zdecydowały - podobnie jak Amerykanie - o utrzymaniu swoich kontyngentów wojskowych w Afganistanie w 2016 roku. O takich decyzjach co najmniej trzech krajów poinformował agencję Reutera wysoki rangą przedstawiciel Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wdarli się do drukarni miliardera. Pilnują druku kart do głosowania

W Mariupolu grupa ukraińskich aktywistów wzięła szturmem drukarnię, wchodzącą w skład holdingu SKM miliardera Rinata Achmetowa. W zakładzie są drukowane karty do głosowania w wyborach samorządowych 25 października. Aktywiści chcą kontrolować druk w obawie przed fałszerstwami. Twierdzą, że Achmetow szykuje się do przejęcia władzy w mieście. Jutro zamierzają pikietować siedzibę Centralnej Komisji Wyborczej w Kijowie.

Ofiar tragedii w Mekce trzy razy więcej, niż podają władze

W zeszłym miesiącu podczas hadżdżu - pielgrzymki do świątyni Al-Kaba w Mekce - zginęło co najmniej 2177 osób, zadeptanych i zaduszonych w tłoku - podała agencja Associated Press. Poprzedni hadżdż z wysoką liczbą ofiar zdarzył się 25 lat temu.

Największe ćwiczenia od zakończenia zimnej wojny. "Wiadomość dla potencjalnego agresora"

Sojusz Północnoatlantycki rozpoczął największe wojskowe manewry od zakończenia zimnej wojny. W poniedziałek w bazie floty wojennej Sigonella na Sycylii dowódca wojsk US Army gen. Philip Breedlove powiedział, że "są one jasną wiadomością dla każdego potencjalnego agresora", którego atak spotka się kontruderzeniem wojsk NATO. W manewrach na Morzu Śródziemnym i jego wybrzeżach uczestniczą dziesiątki samolotów, okręty i 36 tys. żołnierzy.

Rekordowa liczba chińskich intruzów

Japońskie myśliwce podrywały się w okresie lipiec-wrzesień rekordową w tym roku liczbę 117 razy, by zapobiec możliwemu wtargnięciu chińskich samolotów w przestrzeń powietrzną Japonii - poinformował japoński resort obrony.

Turcja nie chce być "obozem koncentracyjnym"

Turecki premier Ahmet Davutoglu oświadczył, że Turcja nie jest "obozem koncentracyjnym" i odmawia przyjmowania na stałe na swoim terytorium migrantów, których nie chce u siebie Unia Europejska.

Zestrzelony dron był rosyjski, ale nie wiadomo, kto go kontrolował

Tureckie władze oznajmiły, że dron zestrzelony przez ich samoloty w minionym tygodniu przy granicy z Syrią został wyprodukowany w Rosji. Moskwa miała jednak zapewnić Anakarę, że maszyna nie należała do jej wojska. Jak powiedział premier Ahmet Davutoglu badane jest, kto inny mógł ją kontrolować.