Wybory do Dumy nie na Ukrainie. Kijów stawia warunki

Władze w Kijowie stawiają Rosji ultimatum: wybory do Dumy Państwowej na terytorium Ukrainy nie będą możliwe, jeśli Rosja nie zrezygnuje z głosowania na zaanektowanym Krymie. "Nie ma o czym dyskutować" – odpowiedział rzecznik Władimira Putina, Dmitrij Pieskow. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko apeluje do Zachodu, by nie uznawał wyników rosyjskich wyborów na półwyspie.

PiS: UE przeżywa kryzys, a zajmuje się wspieraniem opozycji w Polsce

- Parlament Europejski, poważna instytucja, która powinna stać na straży dialogu, kompromisu i bezstronności, w sposób bezpardonowy włącza się w konflikt polityczny w Polsce, a na dodatek po złej stronie - powiedział we wtorek szef delegacji PiS w PE europoseł Ryszard Legutko tuż przed rozpoczęciem w Strasburgu debaty o Polsce.

Turcja formalnie wezwała USA do aresztowania "organizatora puczu"

Turcja złożyła wniosek do USA o aresztowanie Fethullaha Gulena pod zarzutem kierowania przez niego nieudanym puczem wojskowym 15 lipca - poinformowała turecka telewizja NTV. Sprawa islamskiego kaznodziei mieszkającego od 1999 roku na dobrowolnym wygnaniu w USA doprowadziła w ostatnich tygodniach do napięcia w relacjach Turcji z USA.

"Tu nie jest bezpiecznie". Po kolejnym ataku na Polaków na Wyspach

- Myślę, że (Brytyjczycy) nas nie kochają z tego względu, że jesteśmy dużo lepsi od nich w pracy - ocenia w rozmowie z wysłannikiem "Faktów" jeden z Polaków mieszkających w Leeds. To właśnie w tym mieście doszło do kolejnego już w ostatnich tygodniach ataku na przedstawicieli polskiej mniejszości. Każde kolejne doniesienie o podobnym incydencie sprawia, że nastroje wśród mieszkających na Wyspach Polaków pogarszają się.

Pokaz potęgi USA pod nosem Kima. "Ostrzegaliśmy"

Dwa amerykańskie bombowce strategiczne dalekiego zasięgu przeleciały we wtorek nad sojuszniczką Koreą Południową w ramach demonstracji sił amerykańskiej armii. Agencja Reutera pisze, że działanie to było odpowiedzią na przeprowadzoną w piątek przez Pjongjang próbę z bronią jądrową.

Clinton: po prostu nie myślałam, że to będzie taka duża sprawa

Hillary Clinton zapewniła w rozmowie z CNN, że może wznowić swoją kampanię prezydencką w ciągu kilku najbliższych dni. Kandydatka demokratów w niedzielę rano zasłabła, po czym poinformowano, że od piątku ma zdiagnozowane zapalenie płuc. Ożywiło to podsycane przez amerykańską prawicę wątpliwości na temat jej stanu zdrowia.

Pentagon: rzecznik IS zginął w amerykańskim, a nie rosyjskim nalocie

Pentagon potwierdził w poniedziałek, że rzecznik tzw. Państwa Islamskiego (IS) Abu Mohammed al-Adnani zginął w Syrii w amerykańskim nalocie 30 sierpnia. Wcześniej o śmierci dżihadysty informowało Ministerstwo Obrony w Moskwie, które utrzymywało, że al-Adnani zginął w rosyjskim ataku.

Druga taka debata o Polsce. Bez premier Szydło

Premier Beata Szydło nie weźmie udziału we wtorkowej debacie Parlamentu Europejskiego o Polsce. Rząd będzie reprezentował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł - poinformował w poniedziałek w Brukseli minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Unika używek, ale ma jedną słabość. Zdrowie Trumpa też pod lupą

Po zasłabnięciu Hillary Clinton kampania wyborcza w USA skupiła się na kwestii stanu zdrowia pretendentów do Białego Domu. Zamieszanie nie omija także Donalda Trumpa, bo jeśli w listopadzie wygra, będzie najstarszym prezydentem USA obejmującym urząd. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Rozejm wszedł w życie. "Pierwsze doniesienia wskazują na osłabienie walk"

Przedstawiciel rosyjskiego sztabu generalnego wezwał rebeliantów z Wolnej Armii Syryjskiej, by przestrzegali rozejmu między rebeliantami a syryjskimi siłami rządowymi. 9 września Rosja i USA zawarły porozumienie o przerwaniu walk w Syrii. Umowa weszła w życie w poniedziałek o godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce). Zawieszenie broni ma obowiązywać przez co najmniej 48 godzin. O respektowanie rozejmu zaapelowało do wszystkich stron konfliktu również niemieckie MSZ oraz amerykański sekretarz stanu John Kerry.

Clinton rezygnuje? Problemy się piętrzą. Trzy scenariusze

Przegrała już raz w prawyborach z Barackiem Obamą i od lat nie pragnie niczego bardziej, niż stać się pierwszą kobietą - prezydentem Stanów Zjednoczonych. Dzień po zasłabnięciu Hillary Clinton w Nowym Jorku pojawiają się jednak pytania o jej stan zdrowia. Co by się stało, gdyby zrezygnowała z wyścigu do Białego Domu dwa miesiące przed wyborami lub jeszcze później?

W niedzielę w Rosji wybory. Opozycja: wciąż bardzo wiele nieprawidłowości

Nieprawidłowości w kampanii przed niedzielnymi wyborami do Dumy Państwowej jest mniej niż przed poprzednimi wyborami - oceniła szefowa rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa. Opozycyjna partia Jabłoko podkreśla, że naruszeń wciąż jest jednak bardzo wiele. Partia mówi też o silnych naciskach. Głosowanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Austria w Grupie Wyszehradzkiej? Być może, jeśli wygra Hofer

Kandydat prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) w powtórnych wyborach prezydenckich w Austrii Norbert Hofer powiedział w poniedziałek, że chce dołączyć swój kraj do Grupy Wyszehradzkiej złożonej obecnie z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.