40 ofiar nalotów na "stolicę" kalifatu

W nalotach na Rakkę na północy Syrii zginęło co najmniej 40 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych - podało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Terrorysta numer 1 opuścił szpital. Będzie przesłuchiwany

Uważany za koordynatora listopadowych zamachów w Paryżu Salah Abdeslam oraz jeden z jego wspólników, którzy zostali schwytani w piątek w Brukseli przez belgijską policję, opuścili szpital Saint-Pierre - powiadomił w sobotę mer Brukseli Yvan Mayeur.

"NYT": PiS przekroczył czerwoną linię

Przeciwstawiając się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, PiS "przekroczył czerwoną linię" i stawia się ponad prawem na drodze do autorytarnych rządów w Polsce. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie mogą na to pozwolić - pisze dziennik "New York Times".

USA o unijnym porozumieniu z Turcją: ważny krok

Departament Stanu USA określił w piątek porozumienie UE-Turcja mające na celu wstrzymanie nielegalnej migracji jako "ważny krok". Zadeklarowano też, że Waszyngton jest gotów zwiększyć pomoc dla krajów dotkniętych masowym napływem uchodźców.

Pjongjang ignoruje zakazy, ONZ "ostro potępia"

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie "ostro potępiła" w piątek ostatnie próby rakietowe Korei Północnej, określając je jako jawne pogwałcenie uchwalonych wcześniej rezolucji, które zakazują takich prób.

"Mózg" zamachów w Paryżu schwytany. Francja będzie żądać ekstradycji

Francuski prezydent Francois Hollande powiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że Francja będzie się domagać ekstradycji schwytanego w piątek Salaha Abdeslama, uważanego za koordynatora paryskich zamachów z 13 listopada ub.r., w których zginęło 130 osób. Zatrzymani zostali także dwaj inni domniemani terroryści.

Putin z wizytą na Krymie. Obiecuje budowę mostu

Władimir Putin złożył wizytę na półwyspie w drugą rocznicę podpisania dekretu o przyłączeniu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej jako podmiotów federacji. W jej trakcie zapewnił, że do końca 2018 roku zakończona zostanie budowa mostu, który ma połączyć półwysep z Rosją poprzez Cieśninę Kerczeńską.

"Więcej szacunku dla Polski". Orban krytykuje wypowiedzi szefa PE

- Nie można stosować podwójnych standardów w UE - to główna zasada. Podwójne standardy były przeciwko Polsce, nie podoba nam się to. Po prostu - powiedział węgierski premier Viktor Orban dziennikarzom w Brukseli. Tak komentował wcześniejsze wypowiedzi szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza na temat Polski.

Jest porozumienie Unii Europejskiej z Turcją ws. migracji

Jest porozumienie UE-Turcja o współpracy w celu zahamowania fali migracyjnej - poinformował Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. Kompromis wypracowano w trakcie kilku godzin negocjacji z tureckim premierem Ahmetem Davutoglu, a następnie zaakceptowali go przywódcy wszystkich 28 państw Unii Europejskiej.

Szef MSW Grecji: Idomeni jak Dachau

Grecki minister spraw wewnętrznych Panos Kurumplis porównał w piątek obóz dla migrantów Idomeni na granicy z Macedonią do niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau. Wypowiedział się, gdy w Brukseli trwa szczyt UE-Turcja poświęcony kryzysowi migracyjnemu.

Erdogan nie chce być pouczany. UE "tańczy na polu minowym"

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że UE powinna przyjrzeć się, jak sama traktuje migrantów, zanim będzie pouczała Turcję, co robić w tej sprawie. Według szefa państwa Europa "tańczy na polu minowym", gdyż wspiera grupy terrorystyczne.

Nastrój zagrożenia narasta. Raport dwa lata po aneksji Krymu

- W ciągu dwóch lat od aneksji Krymu władze rosyjskie stworzyły na półwyspie klimat pogłębiającego się strachu i represji - piszą autorzy raportu, opublikowanego 18 marca przez organizację Human Rights Watch. - Izolacja Krymu spowodowała, że trudno monitorować przestrzeganie na tym terenie obowiązujących praw - powiedział Hugh Williamson, szef HRW na Europę i Azję Centralną.