MAEA: Iran nadal wzbogaca uran

Iran nadal zwiększa zapasy wzbogaconego uranu, naruszając porozumienie ze światowymi mocarstwami nuklearnymi - poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej.

Berlusconi wygrał z byłą żoną. Odzyska miliony

Veronica Lario, była żona Silvio Berlusconiego, przegrała z nim batalię sądową o alimenty. Sąd Najwyższy Włoch orzekł również, że Lario musi oddać mu około 45 milionów euro, które otrzymywała od byłego włoskiego premiera.

Rosjanie zginęli, wyciągając coś z morza? "Słup wody uniósł się co najmniej sto metrów w górę"

Na rosyjskim poligonie w obwodzie archangielskim doszło do eksplozji w czasie podnoszenia z dna Zatoki Dwińskiej pocisku nuklearnego, który spadł tam po wcześniejszych testach - podał amerykański nadawca telewizyjny CNBC powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie. Wersji tej nie wyklucza również Radio Swoboda, analizując dane ze zdjęć satelitarnych i zeznania świadków.

Łukaszenka przekazał sztylet dla Trumpa i pojechał zbierać arbuzy

Alaksandr Łukaszenka, tuż po oficjalnym spotkaniu z Johnem Boltonem, pojechał zbierać arbuzy rosnące na terenie jego rezydencji pod Mińskiem. Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa odwiedził prezydenta Białorusi w czwartek. Odjechał z prezentami od Łukaszenki dla amerykańskiego przywódcy i jego małżonki.

Mike Pence przyleci 1 września. Będzie przemawiał w Warszawie

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wraz z małżonką przylecą do Warszawy w imieniu prezydenta Donalda Trumpa 1 września i zostaną w Polsce do 2 września - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po rozmowie z doradcą Trumpa, Johnem Boltonem.

Pisał o kuzynie chińskiego prezydenta, musi wyjechać z kraju

Pracujący w Pekinie dziennikarz "Wall Street Journal" Chun Han Wong nie otrzymał przedłużenia akredytacji prasowej przez chińskie władze - poinformował w piątek wydawca nowojorskiego dziennika. Decyzja władz w Pekinie oznacza, że korespondent amerykańskiej gazety będzie musiał wyjechać z terytorium Chińskiej Republiki Ludowej.

Szef tureckiej dyplomacji tłumaczy się ze słów o irańskim tankowcu

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, który poinformował w piątek o tym, że irański tankowiec przetrzymywany w ostatnich tygodniach w Gibraltarze płynie w stronę Libanu, kilka godzin później musiał tłumaczyć swoje słowa po tym jak władze w Bejrucie stwierdziły, że nie zostały o niczym takim poinformowane.

Unia obiecuje Boliwii pomoc w ratowaniu Amazonii

Władze Boliwii, zwróciły się do Unii Europejskiej o pomoc w związku z pożarami lasów Amazonii. Bruksela już zapowiedziała, że w najbliższych dniach wyśle do tego kraju swoich ekspertów od pożarnictwa.

Irańska rakieta eksplodowała w centrum kosmicznym

W czwartek Iran planował wystrzelić swoją rakietę z Narodowego Centrum Kosmicznego Chomeiniego na północy kraju. Ta jednak eksplodowała na płycie wyrzutni rakietowej - pisze agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela irańskich władz.

Błaszczak: rozmawialiśmy z Boltonem o siódmej lokalizacji dla wojsk USA w Polsce

Rozmawialiśmy o kolejnej lokalizacji dla amerykańskich żołnierzy w Polsce. Sześć mamy już ustalonych, rozmawialiśmy o siódmej - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po piątkowym spotkaniu z doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem. Szef MON podkreślał też, że "relacje polsko-amerykańskie są najlepsze w historii".

HMS Terror "zamrożony w czasie". Słynny okręt został zbadany

Kanadyjscy badacze opublikowali zdjęcia wraku brytyjskiego okrętu HMS Terror, który zaginął w 1845 podczas wyprawy do Arktyki. Jak pisze portal stacji CNN, fotografie ukazujące niezwykle dobrze zachowane szczątki statku mogą rzucić nowe światło na historię ekspedycji, która zakończyła się śmiercią słynnego brytyjskiego podróżnika Johna Franklina.

Dowództwo kosmiczne sił USA utworzone

To przełomowy dzień, w którym uznaje się znaczenie przestrzeni kosmicznej dla bezpieczeństwa i obrony Ameryki - powiedział w czwartek Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił tego dnia utworzenie dowództwa kosmicznego armii USA. Na jego czele ma stanąć czterogwiazdkowy generał sił powietrznych. SPACECOM będzie służyć ochronie amerykańskich interesów w przestrzeni kosmicznej.

Huragan w "stanie, który może obrócić wszystko". Dlaczego Trump przekłada wizytę w Polsce

Floryda to jest bardzo ciekawy stan, stan, który jest języczkiem u wagi. On się ciągle waha. Momentami wygrywają demokraci, momentami republikanie. To stan, który może obrócić wszystko. W związku z tym Donald Trump podejmuje decyzję, która jest jak najbardziej zrozumiała - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona, wyjaśniając znaczenie Florydy w amerykańskiej polityce. Prezydent USA Donald Trump przełożył wizytę w Polsce z powodu zbliżającego się do Florydy huraganu Dorian.

Szczerski spotka się z Boltonem. Rozmowy o kolejnym terminie wizyty Trumpa

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce jest przełożona w związku z siłą wyższą. To jest bardzo zrozumiałe i oczywiste - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski, komentując czwartkową decyzję prezydenta USA. Przekazał też, że w piątek spotka się z Johnem Boltonem, doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, aby rozmawiać o terminie, na który wizyta zostanie przełożona.

Corbyn chce powstrzymać Johnsona. "Istnieją tylko dwa sposoby na zrealizowanie tego"

Opozycja podejmie próbę zablokowania opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia za pomocą przegłosowania ustawy zapobiegającej takiemu rozwojowi wydarzeń - zapowiedział w czwartek lider brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn. - Istnieją tylko dwa sposoby na zrealizowanie tego, co chcą zrobić. Jednym jest zmiana rządu, drugim zmiana prawa - stwierdził lider większości parlamentarnej w Izbie Gmin i eurosceptycznego skrzydła rządzącej Partii Konserwatywnej Jacob Rees-Mogg.

Trump przekłada wizytę w Polsce

Donald Trump przełożył wizytę w Polsce z powodu zbliżającego się do Florydy huraganu Dorian. Na uroczystości zorganizowane w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej do Warszawy ma przylecieć wiceprezydent USA Mike Pence.

35-letni prawnik premierem Ukrainy. "W moim rządzie nie będzie złodziejstwa"

Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła w czwartek na stanowisku premiera 35-letniego prawnika Ołeksija Honczaruka, dotychczasowego zastępcę szefa biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, a także skład jego gabinetu. Nowy ukraiński parlament, wyłoniony w wyniku lipcowych przyspieszonych wyborów, podjął te decyzje w pierwszym dniu swojego urzędowania.

"Uwierzcie mi, wiem już, że rozwiązywanie parlamentu nie jest straszne"

Macie wszelkie szanse trafić do podręczników jako parlament, który dokonał niemożliwego - zwrócił się do deputowanych Rady Najwyższej ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Postawił przed deputowanymi szereg zadań, w tym zakończenie wojny w Donbasie i odzyskanie Krymu. Nowy parlament Ukrainy, powołany po lipcowych przyspieszonych wyborach, odbył w czwartek inauguracyjne posiedzenie.

Królowa się zgadza, wielu Brytyjczyków nie. Przybywa podpisów przeciwko planowi Johnsona

Ponad półtora miliona Brytyjczyków podpisało do czwartkowego wieczoru petycję przeciwko decyzji premiera Borisa Johnsona o zawieszeniu prac Izby Gmin na pięć tygodni, przed planowanym na 31 października brexitem. Domagają się oni także wydłużenia procesu wyjścia kraju z Unii Europejskiej lub wręcz całkowitego cofnięcia decyzji o wyjściu ze Wspólnoty. Zgodę na plan Johnsona wyraziła w środę królowa Elżbieta II.