Manifestacje w Iraku. Ofiary śmiertelne i antyamerykańskie hasła

W stolicy Iraku Bagdadzie odbyły się w piątek dwie manifestacje. Podczas antyrządowego protestu doszło do starć, w wyniku których zginęły dwie osoby, a 25 zostało rannych. Z dala od miejsca tej manifestacji kilkadziesiąt tysięcy osób przemaszerowało przeciwko obecności żołnierzy USA w Iraku.

"Daleko do kompromisu". Kolejne protesty we Francji, wieża Eiffla zamknięta

W największych miastach Francji odbyły się w piątek kolejne demonstracje przeciwko reformie emerytalnej. - Jest daleko do kompromisu - powiedzieli związkowcy podczas demonstracji w Paryżu. W stolicy Francji z powodu strajku zamknięto wieżę Eiffla, a transport publiczny i szkoły funkcjonują z dużymi utrudnieniami.

Trzy historie Zełenskiego. O Holokauście i dziadku

Mam trzy ważne historie, które chciałbym panu opowiedzieć - tymi słowami zwrócił się do izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przebywający w Jerozolimie w związku ze Światowym Forum Holokaustu.

"Dyktatura wykorzystuje Europę do obchodzenia sankcji"

Uczestniczący w konferencji w Davos Juan Guaido, który w ub.r. ogłosił się prezydentem Wenezueli, zaapelował w czwartek do państw UE, by odżegnały się od handlu wenezuelskim "krwawym złotem", ponieważ zyski z niego służą finansowaniu rządów Nicolasa Maduro.

Premier Hiszpanii "nadużył urzędu". Grzywna 500 euro

Hiszpańska Państwowa Komisja Wyborcza ukarała w czwartek premiera Pedro Sancheza grzywną 500 euro za nadużywanie urzędu w celu promocji swego ugrupowania przed listopadowymi wyborami parlamentarnymi. To pierwszy taki przypadek w historii Hiszpanii.

"S-400 nie stwarza żadnych zagrożeń dla systemów NATO"

Szef resortu spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu powiedział, że rosyjski system obrony przeciwlotniczej S-400 jest kompatybilny z systemami NATO i nie zagraża sojusznikom. Zgodził się na utworzenie grupy ekspertów, która miałaby to zbadać i potwierdzić.

Jest zgoda królowej, ustawa o brexicie wchodzi w życie

Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na wejście w życie ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej. To oznacza, że niezbędny do uporządkowanego brexitu akt prawny zaczął obowiązywać. Teraz Wielką Brytanię czeka niemal roczny okres przejściowy.