Tusk: czuję się bardzo szkocko, zwłaszcza po brexicie

Były przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk stwierdził w rozmowie z BBC, że rozmowom o ewentualnym dołączeniu Szkocji do Unii Europejskiej, którego część polityków w Edynburgu by sobie życzyła, w Brukseli z pewnością towarzyszyłby "entuzjazm". Zaznaczył jednak, że nie ma zamiaru wpływać na debatę w tej sprawie, która może mieć wkrótce miejsce na Wyspach.

"Interesy wszystkich naszych obywateli są na pierwszym miejscu"

W rokowaniach dotyczących przyszłych relacji interesy Unii Europejskiej i państw członkowskich będą na pierwszym miejscu - przypomniał w sobotę Michel Barnier, główny negocjator Wspólnoty odpowiedzialny za rozmowy z Wielką Brytanią dotyczące brexitu.

Pierwsza ofiara koronawirusa poza Chinami

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wynosi już 304 - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego komisja zdrowia chińskiej prowincji Hubei, będącej centrum rozprzestrzeniania się wirusa. Tego dnia nad ranem zmarła też pierwsza osoba poza Chinami.

Liga Arabska odrzuca plan Trumpa. Autonomia Palestyńska zrywa związki z USA i Izraelem

Bliskowschodni plan pokojowy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa odrzuciła w sobotę Liga Państw Arabskich na nadzwyczajnej sesji w Kairze. O zerwaniu wszelkich związków z USA i Izraelem poinformował tego samego dnia prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. - Nie zamierzam zapisywać się w historii jako ten, który sprzedał Jerozolimę - powiedział.

Pierwsza taka wizyta od czasów Clintona

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo przybył w sobotę do Mińska. Szef amerykańskiej dyplomacji spotkał się m.in. z prezydentem Białorusi i białoruskim ministrem spraw zagranicznych. To pierwsza wizyta tak wysokiego przedstawiciela Stanów Zjednoczonych w tym kraju od blisko 25 lat.

Czy można zjeść ciastko i mieć ciastko? Brexitowe Q&A

Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej, pozostały jednak wątpliwości i obawy o przyszłość: tak Londynu, jak i Brukseli. Brexit wciąż rodzi wiele pytań po obu stronach kanału La Manche. Jak wpłynie na gospodarkę? Co zmieni się dla obywateli? Czy Zjednoczone Królestwo będzie mogło kiedyś wrócić do UE?

"To jest koniec Zjednoczonego Królestwa"

Wielka Brytania za chwilę się przekona, że mimo iż jest silną gospodarką, to jednak bez Unii Europejskiej znaczy o wiele mniej - przekonywał we "Wstajesz i weekend" dr Bartłomiej E. Nowak z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską

O północy z 31 stycznia na 1 lutego 2019 roku Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską. Po trzech i pół roku od referendalnego "nie" Brytyjczyków dla Wspólnoty, brexit stał się faktem. Teraz obydwie strony czeka 11-miesięczny okres przejściowy, w czasie, którego trwać będą negocjacje w sprawie przyszłych relacji Londynu z Brukselą.

"To jest świt nowej ery"

Orędzie premiera Wielkiej Brytanii zostało wyemitowane na godzinę przed wyjściem jego kraju z Unii Europejskiej

Union Jack idzie w dół

Brytyjska flaga Union Jack została ściągnięta z masztu sprzed Parlamentu Europejskiego, a także wyniesiono ją z holu budynku Rady Europejskiej w Brukseli.