TVN24 | Polska

27 migrantów w furgonetce kurierskiej. Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca

TVN24 | Polska

Autor:
ads,
karol
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Jarosław Kaczyński o stanie wyjątkowym na granicy z Białorusią
Jarosław Kaczyński o stanie wyjątkowym na granicy z BiałorusiąRMF FM
wideo 2/28
RMF FMJarosław Kaczyński o stanie wyjątkowym na granicy z Białorusią

Pogranicznicy zatrzymali w niedzielę Ukraińca, który samochodem dostawczym przewoził 27 imigrantów z Iraku - poinformowała Straż Graniczna.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Mielinka zatrzymali pojazd w okolicy miejscowości Radziwiłłówka na Podlasiu. Jak się okazało, obywatel Ukrainy przewoził 27 migrantów z Iraku "samochodem dostawczym należącym do popularnej firmy kurierskiej".

Straż Graniczna opublikowała trzy zdjęcia, na których widać biało-czerwone dostawcze iveco. W jego części bagażowej widać siedzących na podłodze imigrantów, wśród których są mężczyźni i kobiety.

Migranci w samochodzie dostawczymStraż Graniczna

Ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy w sobotę

Wcześniej, w niedzielę Straż Graniczna informowała, że w sobotę strażnicy graniczni odnotowali 524 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano pięciu imigrantów - czterech obywateli Iraku i jednego obywatela Syrii. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w sobotę pięciu cudzoziemców - dwóch obywateli Syrii oraz obywateli Gruzji, Kazachstanu i Białorusi.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tysięcy miało miejsce w październiku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Stan wyjątkowy przy granicy

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Na początku października stan wyjątkowy został przedłużony o kolejne 60 dni.

Na teren stanu wyjątkowego nie mają wstępu między innymi aktywiści organizacji pozarządowych i dziennikarze. Oznacza to, że wszystkie informacje z tej strefy pochodzą od władzy i służb.

Autor:ads, karol

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Graniczna

Pozostałe wiadomości