Wózek inwalidzki z dziurą i podstawionym wiadrem zamiast toalety, miska z wodą zamiast umywalki - tak, według jednego z byłych pacjentów, wyglądał oddział covidowy Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Przedstawicielka placówki tłumaczy, że oddział - ze względu na przebudowę szpitala - mieści się w stuletnim budynku, gdzie na piętrze znajduje się jedna łazienka i toaleta. A te postanowiono przeznaczyć dla pacjentów wolnych od COVID-19.

Kilku pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu zarzuciło placówce brak właściwej opieki. Ich relacje i nagrania z placówki opublikowała "Uwaga!" TVN. Lekarze odnieśli się do sprawy podczas konferencji. Dziś prokuratura zapowiedziała, że zbada, jaka jest sytuacja w placówce i zweryfikuje relacje pacjentów.

Od samego początku, pierwszego dnia po głosowaniu, mówiłem, że "piątka dla zwierząt" nie może być powodem rozbijania Zjednoczonej Prawicy - powiedział poseł PiS Henryk Kowalczyk, który we wtorek został przywrócony w prawach członka partii. Inny odwieszony, poseł Zbigniew Dolata przyznał, że spodziewał się tej decyzji. Odniósł się też do zapowiedzi nadal zawieszonego Lecha Kołakowskiego o budowaniu nowego koła lub klubu w parlamencie. - Myślę, że jak miną emocje, to pan poseł będzie dalej w klubie Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Dolata.

Stracił panowanie nad autem i wjechał w pieszego, który szedł chodnikiem. Zamiast udzielić mężczyźnie pomocy, wysiadł z auta i uciekł. Pasażerowie też. Wypadek na skrzyżowaniu w Kaletach (woj. śląskie) nagrała kamera monitoringu. 27-latek, podejrzany o kierowanie volvo i potrącenie pieszego, został tymczasowy aresztowany. Pasażerowie auta też usłyszeli zarzuty.

Sytuacja stała się krytyczna i zmiana polityki zdrowotnej, w tym strategii testowania na obecność SARS-CoV-2 jest konieczna - piszą w swoim stanowisku członkowie zespołu doradczego do spraw COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk. Proponują, aby testom na SARS-CoV-2 poddawać przede wszystkim grupy zawodów, które mają kontakt z wieloma osobami, na przykład pracowników ochrony zdrowia czy nauczycieli, jak również osoby, dla których zakażenie może oznaczać szczególne zagrożenie zdrowia.