Sytuacja stała się krytyczna i zmiana polityki zdrowotnej, w tym strategii testowania na obecność SARS-CoV-2 jest konieczna - piszą w swoim stanowisku członkowie zespołu doradczego do spraw COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk. Proponują, aby testom na SARS-CoV-2 poddawać przede wszystkim grupy zawodów, które mają kontakt z wieloma osobami, na przykład pracowników ochrony zdrowia czy nauczycieli, jak również osoby, dla których zakażenie może oznaczać szczególne zagrożenie zdrowia.

Po niemal dwuletnim śledztwie prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi Czarneckiemu - dowiedział się tvn24.pl. Poseł ma odpowiedzieć za zranienie swojego gościa po imprezie sylwestrowej. - Jestem niewinny - powiedział nam oskarżony.

W Sejmie doszło do polemiki w sprawie unijnego budżetu między posłem Solidarnej Polski Januszem Kowalskim a europosłem Koalicji Obywatelskiej Radosławem Sikorskim. - Jesteście pierwszą ekipą Ministerstwa Sprawiedliwości w jakimkolwiek kraju europejskim, która jest przeciwko praworządności - mówił Sikorski. Kowalski domagał się, aby "opozycja zachowywała się lojalnie wobec Polski i wypowiadała się zgodnie z jej interesem".