Zmarł Zbigniew Hercuń, wójt gminy Lubań na Dolnym Śląsku. Od kilku dni był objęty kwarantanną, pracował zdalnie. W sobotę nad ranem jego stan gwałtownie się pogorszył. Trafił do szpitala, nie udało się go uratować. Był zakażony koronawirusem.

W czasie II wojny światowej na terenie osiedla Antonówka, które dziś jest częścią Kamiennej Góry (województwo dolnośląskie), działała nazistowska fabryka broni. Po wojnie interesowali się nią nie tylko Rosjanie i Polacy, ale też agenci CIA. W latach 50. Amerykanie przygotowali raport, który na dziesięciolecia został utajniony. Teraz jest już jawny. Znalazła się w nim wzmianka, że fabryka działała także pod ziemią. - Mamy już pewność, że podziemia są. Pytanie tylko, gdzie? - mówią badacze historii tego miejsca.

Tak działa szpital na Stadionie Narodowym. "Wsparcie jeżeli chodzi o pacjentów, którzy są w lżejszym stanie"

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 25 571 nowych zakażeniach i o śmierci 548 osób. W szpitalach leży obecnie ponad 22 tysiące chorych z COVID-19, co stanowi wielkie wyzwanie dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Sytuację miały poprawić zapowiedziane przez rząd szpitale tymczasowe. Największy powstał na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak funkcjonuje, sprawdzała ekipa "Faktów" TVN.

Ponad dwa tysiące oszukanych osób na blisko 600 milionów złotych – to skutki działalności wyjątkowej piramidy finansowej W Investments. Po raz pierwszy udziały w piramidzie sprzedawano w znanych bankach, a zysk był gwarantowany przez akt notarialny. Po pięciu latach jednak czar prysł. Poszkodowani – często starsi ludzie, którzy powierzyli bankierom oszczędności swojego życia – zostali z niczym, a setki milionów rozpłynęły się gdzieś między Polską a Cyprem. Reportaż "Jak bank sprzedawał bezpieczną inwestycję" Konrada Szczygła i Łukasza Frątczaka.