"W jaki sposób macie państwo zamiar uregulować przyzwoitość?"

W poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotyka się zespół, który będzie pracował nad projektem ustawy i aktami wykonawczymi - mówił w "Ławie polityków" o planowanych pracach nad ustawą regulującą loty najważniejszych osób w państwie szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Joanna Scheuring-Wielgus z koła poselskiego Teraz! zwracała uwagę, że politycy PiS mieli "cztery lata, żeby te kwestie uporządkować". - W jaki sposób macie państwo zamiar uregulować przyzwoitość? Czy naprawdę nie wystarczy być przyzwoitym? - dopytywał Grzegorz Długi z Kukiz'15.

"Przepraszam" niejedno ma imię

Przepraszają, ale zazwyczaj tylko tych, którzy poczuli się urażeni. Z ust polskich polityków słowo "przepraszam" nie pada zbyt często. Dlatego przypominamy momenty politycznej skruchy z ostatnich lat. Przepraszali między innymi Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Ewa Kopacz, Joachim Brudziński i Janusz Palikot.

Białe niedźwiedzie na ulicach Białegostoku

Wrocław ma swoje krasnale, Suwałki krasnoludki, a Białystok będzie miał białe niedźwiedzie. Miasto ogłosiło konkurs na projekt figurek, które staną w turystycznej przestrzeni miasta. Będzie ich piętnaście i wytyczą nowy szlak turystyczny - "Białystok WidziMisie".

Aniołom brakuje drugiego skrzydła

One opowiedziały mu swoją trudną historię, on zrobił im zdjęcie, które zwyciężyło w tegorocznym Grand Press Photo. Ale do "wygrania" jest znacznie więcej. Siostry ze zdjęcia od pół wieku mieszkają w łopieńskim domu pomocy społecznej, który prowadzą siostry elżbietanki. Ich "dom aniołów" jest już za mały i niewystarczająco wyposażony. - Brakuje nam drugiego skrzydła. Sami nie damy rady - mówią.

Wiec poparcia dla arcybiskupa Jędraszewskiego. "Reakcja na falę nienawiści"

- Prymas tysiąclecia powiedział to "czerwonej zarazie", arcybiskup Jędraszewski - obcej nam ideologii, gangrenie i zarazie LGBT - mówił jeden z setek zebranych przed oknem papieskim w Krakowie. Kilkuset wiernych modliło się w sobotę i wyrażało poparcie dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Uczestnicy wiecu sprzeciwiali się "atakom" na duchownego, po wypowiedzeniu przez niego słów o "tęczowej zarazie".

Pierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Płocka. Dwie osoby zatrzymane

To ważne wydarzenie dla mieszkańców Płocka, zwłaszcza tych, którzy należą do różnych mniejszości - mówił w sobotę Mateusz Goździkowski, współorganizator Marszu Równości w tym mieście. W sobotę pochód przeszedł ulicami tego miasta po raz pierwszy. Podczas przemarszu doszło do przepychanek kontrmanifestantów z policjantami. Zatrzymano dwie osoby, dwie ukarano mandatami, a z jedną policja "prowadzi czynności".

"To nie był już ten Marek Kuchciński, którego znałam sprzed wielu lat"

Grzegorz Schetyna i moi koledzy oczekują, że zrobimy tam bardzo dobry wynik i muszę się postarać - powiedziała w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kidawa-Błońska. Tak wyjaśniała, dlaczego - choć jest ze stolicy - kandyduje z Wrocławia, gdzie otwiera listę Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Wicemarszałek Sejmu wspominała także swą współpracę z marszałkiem Markiem Kuchcińskim, który ustąpił ze stanowiska w piątek.

"Od każdej korzyści trzeba zapłacić podatek"

Wystąpiłam z interpelacją do ministra finansów, ponieważ rodzina marszałka Marka Kuchcińskiego uzyskała świadczenie w naturze, czyli korzyść - mówiła w "Babilonie" w TVN24 BiS posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna. - Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi i tego, jak konkretna izba skarbowa potraktuje tę sytuację - dodała.

Pytania o wyrok Mariusza Kamińskiego. Sasin: był ofiarą politycznego procesu

Był ofiarą politycznego procesu, który miał go zdezawuować jako urzędnika państwowego - powiedział wicepremier Jacek Sasin o przyszłym ministrze spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński w 2015 roku usłyszał wyrok pozbawienia wolności oraz zakazu pełnienia funkcji publicznych. - Prezydent ułaskawił ministra Kamińskiego, to kończy temat - uciął Sasin. Politycy opozycji nie są o tym przekonani.

"Na Wyspach hejt wobec Polaków już eksplodował"

Pięć procent tweetów na temat Polaków to jest przemoc - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Michał Wroczyński, ekspert do spraw wykrywania i przeciwdziałania przemocy w sieci, który pracuje nad projektem skupiającym się na ochronie Polaków na Wyspach. Jak wyjaśniał, zajmuje się tym na zlecenie brytyjskiej policji, wykorzystując technologię sztucznej inteligencji.

Biskup Dec: diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe

Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj - mówił biskup Ignacy Dec w homilii podczas Apelu Jasnogórskiego przed zakończeniem XIV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej. - Starsi mówią, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe - stwierdził.

Piotr Liroy-Marzec do Kukiza: stałeś się naszym wrogiem

Weź się puknij w czoło, człowieku - tak Piotr Liroy-Marzec zwrócił się przed kamerą TVN24 do Pawła Kukiza. Poseł, który jest również raperem, w dobitnych słowach skomentował wyborczy plan Kukiza polegający na starcie z grupą członków swojego ugrupowania z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. W tej sprawie liderzy Kukiz’15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali w czwartek porozumienie programowe. Materiał ze "Szkła Kontaktowego" TVN24.

Papuga uciekła z hodowli. Uderzyła w szybę

Poznańscy strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie o papudze, która uderzyła w szybę budynku. Gdy przyjechali na miejsce, okazało się, że ptak siedzi na krzaku. Udało się go odłowić i oddać właścicielowi.

Birgfellner będzie zeznawać po raz siódmy. "Kiedy przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego?"

Prokuratura ma kolejne pytania do Geralda Birgfellnera, który domaga się zwrotu ponad miliona euro za pracę na rzecz spółki Srebrna. Dlatego Austriak będzie zeznawać już po raz siódmy. Nie będzie jednak musiał przyjeżdżać do Polski. Wyjaśnienia sprawy domaga się opozycja. - Kiedy prokuratura uzna, że trzeba przesłuchać Jarosława Kaczyńskiego? - pyta Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Rządzący tonują emocje. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Brakuje lekarzy do karetek

W karetkach zaczyna brakować lekarzy - rezygnują, bo płace za wykonywanie tej pracy są zbyt niskie. Problem sam jednak nie zniknie, a wręcz będzie narastał, bo braki w obsadach mogą niebawem dotyczyć również ratowników medycznych. - Idą za większe pieniądze pracować na inne oddziały – powiedział Ireneusz Szafraniec, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Fundacja Elbanowskich ma zwrócić MEN ponad 27 tysięcy złotych. "Wszczęto postępowanie"

Ministerstwo edukacji domaga się od Fundacji Rzecznik Praw Rodziców zwrotu ponad 27 tysięcy złotych. "Ze względu na to, że środki te nie zostały zwrócone do 26 czerwca, wszczęto wobec fundacji postępowanie administracyjne" - przekazała tvn24.pl Justyna Sadlak z Biura Informacji Prasowej MEN. Chodzi o pieniądze z dofinansowania, które fundacja otrzymała na wspólny projekt z MEN. Nieprawidłowości związane z fundacją Elbanowskich opisała w raporcie Najwyższa Izba Kontroli, zarzucając ministerstwu między innymi "nieskuteczny nadzór" nad realizacją projektu. Fundacja odpiera jednak wytknięte nieprawidłowości.

Czołgi, żołnierze i transportery. Nocna próba generalna

W Katowicach w nocy z piątku na sobotę odbyła się próba generalna przed defiladą "Wierni Polsce" zaplanowaną na 15 sierpnia. Z okazji Święta Wojska Polskiego na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej ma pojawić się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP.

Nominacje generalskie i admiralskie dla pięciu oficerów. Bez najwyższych dowódców

15 sierpnia, w dniu święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda awansuje pięciu oficerów na stopnie generalskie i admiralskie. To głównie dowódcy brygad, dywizji, skrzydeł i flotylli. Nie ma wśród nich oficerów, którzy pełnią najwyższe funkcje w siłach zbrojnych, choć mają o jedną gwiazdkę mniej niż jest to przypisane do zajmowanego stanowiska. Mimo to MON nie wnioskowało do prezydenta o awanse.