LOT zawarł umowę z kapitanem Wroną

Polskie Linie Lotnicze LOT zawarły z kapitanem Tadeuszem Wroną umowę dotyczącą współpracy na nowych warunkach - poinformowała w piątek spółka. Ma między innymi umożliwić mu szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy. Tvn24.pl informował w czwartek, że pilot, który zasłynął awaryjnym lądowaniem bez wysuniętego podwozia, został zwolniony z firmy.

Sejm uchwalił ustawę o komisji do spraw pedofilii. "Projekt napisany na kolanie"

Sejm opowiedział się za powołaniem państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii. Za ustawą głosowało 401 posłów, sześciu było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu. Do zadań komisji ma należeć między innymi wydawanie postanowień o wpisie do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz zawiadamianie organów ścigania o podejrzeniu popełnienia takiego przestępstwa.

Sejm uchwalił ustawę o lotach VIP-ów

Sejm uchwalił w piątek wieczorem ustawę o lotach najważniejszych osób w państwie. Mówi ona między innymi o tym, jakie loty mają status HEAD oraz kto może znajdować się na pokładzie rządowych samolotów wraz z najważniejszymi osobami w państwie.

"Ministerstwo Sprawiedliwości stało się ministerstwem nienawiści i pogardy"

Mamy do czynienia ze zorganizowanym systemem upokarzania, z kampanią oszczerstw i to wszystko jest ulokowane na szczytach władzy - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do doniesień o zorganizowanej akcji dyskredytacji wybranych sędziów, w której mieli brać udział między innymi pracownicy ministerstwa sprawiedliwości. Jego zdaniem resort ten stał się "ministerstwem nienawiści i pogardy".

"Drugiego grudnia mogę w waszej stacji opowiedzieć, jak widzę swoją przyszłość"

- Jest kilka propozycji, także o charakterze międzynarodowym, będę je poważnie rozważał, ale serce absolutnie gdzieś tam wyrywa się nad Wisłę - tak szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 o swojej politycznej przyszłości. - Drugiego grudnia, to jest poniedziałek, mogę konkretnie w waszej stacji opowiedzieć o tym, jak widzę dalszą polityczną przyszłość Polski i swoją - obiecał.

Tusk: nie wybieram się na uroczystości do Warszawy

Nie mam żadnych wątpliwości, że organizatorzy tej bardzo ważnej uroczystości dają do zrozumienia, że nie chcą mnie tam widzieć - tak w "Faktach po Faktach" przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk tłumaczył, dlaczego nie wybiera się do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Donald Tusk w "Faktach po Faktach"

Jestem do dyspozycji, jeśli Jarosław Kaczyński zdobyłby się na odwagę i chciałby ze mną debatować - powiedział w "Faktach po Faktach" Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Zadeklarował, że "2 grudnia w tej stacji" może opowiedzieć, jak widzi dalszą przyszłość polityczną Polski i swoją. Wcześniej poinformował, że w związku ze sposobem, w jaki został zaproszony przez polskie władze, nie wybiera się do Warszawy na uroczystości 80. rocznicy wybuchu wojny. Mówił także między innymi o odwołanej wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa w naszym kraju, aferze hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości, kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi i komisji śledczej do spraw VAT, która - w ocenie Tuska - traktuje upolowanie go "jako jeden ze swoich celów".

Sędziowie złożyli wyjaśnienia, KRS "nie potrafiła określić, czy jest usatysfakcjonowana"

Krajowa Rada Sądownictwa nie wypracowała stanowiska w sprawie wyjaśnień, jakie dwaj jej członkowie - Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz - złożyli w czwartek w związku z doniesieniami o zorganizowanej akcji hejtu wobec niektórych sędziów. Jak przyznał w piątek przewodniczący nowej KRS sędzia Leszek Mazur, rada "nie była w stanie ustalić, czy te wyjaśnienia są dla niej przekonujące, czy też nie są".

"Nasi szefowie mają nadzieję, że uda się postawić zarzuty któremuś z Brejzów"

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od dwóch lat prowadzi śledztwo w tak zwanej aferze fakturowej, dotyczącej nieprawidłowości w inowrocławskim ratuszu. Teraz miał się pojawić wątek, wiążący działalność głównej podejrzanej, ówczesnej urzędniczki i byłej działaczki Prawa i Sprawiedliwości, z prezydentem miasta Ryszardem Brejzą i jego synem Krzysztofem, posłem Platformy Obywatelskiej. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, którą o to zapytaliśmy, nie odpowiedziała.

Trzy osoby w szpitalu po uderzeniu pioruna w Tatrach

Małżeństwo z siedmioletnim dzieckiem trafiło w piątek do zakopiańskiego szpitala po tym, jak piorun uderzył obok nich w drzewo na końcowym odcinku szlaku z Hali Gąsiennicowej do Kuźnic w Tatrach. - Życiu poszkodowanych nic nie zagraża, mają drobne otarcia – powiedziała dyrektorka zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego Regina Tokarz.

Mike Pence przyleci 1 września. Będzie przemawiał w Warszawie

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wraz z małżonką przylecą do Warszawy w imieniu prezydenta Donalda Trumpa 1 września i zostaną w Polsce do 2 września - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po rozmowie z doradcą Trumpa, Johnem Boltonem.

Policjant na rowerze zatrzymał kierowcę porsche

- Los chciał, że tego dnia jechałem do pracy rowerem - opowiada policjant z drogówki w Rybniku. Za kierownicą porsche zobaczył mężczyznę, którego pięć miesięcy temu zatrzymywał do kontroli i który wówczas okazał się pijany. Nie powinien więc teraz siedzieć za kierownicą. Policjant - rowerzysta ruszył za nim w pościg i zatrzymał go po raz drugi.

Pijana matka jechała odebrać dziecko z kolonii

Pijana matka jechała z Augustowa do Malinówki koło Ełku odebrać dziecko z kolonii. Po drodze straciła panowanie nad autem i dachowała. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka ją wizyta w sądzie.

Błaszczak: rozmawialiśmy z Boltonem o siódmej lokalizacji dla wojsk USA w Polsce

Rozmawialiśmy o kolejnej lokalizacji dla amerykańskich żołnierzy w Polsce. Sześć mamy już ustalonych, rozmawialiśmy o siódmej - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po piątkowym spotkaniu z doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem. Szef MON podkreślał też, że "relacje polsko-amerykańskie są najlepsze w historii".

Szukali Agnieszki od początku roku. Podejrzany przyjechał spotkać się z inną kobietą

Agnieszka zniknęła po Nowym Roku, nie pojawiła się w pracy. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie dwa tygodnie później. Policja od początku podejrzewała 54-letniego mężczyznę, który w tym samym czasie wyjechał za granicę, a wcześniej był partnerem Agnieszki i został przez nią odrzucony. Kilka dni temu wrócił do Polski, aby spotkać się nad morzem z nową partnerką. Zatrzymali go i odkryli zwłoki zaginionej.

Dziennikarze pytają, Ziobro milczy

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości jest już w Sejmie. Złożyli go posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy chcą odwołania Zbigniewa Ziobry w związku z doniesieniami o aferze hejterskiej w kierowanym przez niego resorcie. W piątek w Sejmie pojawił się Zbigniew Ziobro. Nie odpowiedział jednak na żadne pytania dziennikarzy.

"Wychowałem się w jednym wielkim kłamstwie". Okazało się, że jest synem księdza

Tomasz Kucharski mówi, że wychował się w jednym wielkim kłamstwie. Przez 20 lat szukał prawdy o swojej tożsamości - od początku miał podejrzenia, że jego ojcem jest ksiądz, ale zanim to udowodnił, musiał stoczyć długą i trudną batalię sądową. Ostateczny wyrok nie kończy jednak sprawy, bo zostaje pytanie, czy taki ksiądz dalej może być księdzem? Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.