Uderzył ciężarówką w ogrodzenie zabytkowego kościoła, zapłaci pięć tysięcy złotych

Uderzył ciężarówką w ogrodzenie zabytkowego kościoła
Do zdarzenia doszło w Ciechanowie
Źródło: Google Earth
Zignorował zakaz ruchu, a zawracając, uderzył w ogrodzenie zabytkowego kościoła w Ciechanowie. Kierowca ciężarówki słono zapłaci za swoją nieuwagę.

W poniedziałek po południu do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Ściegiennego w Ciechanowie.

Uszkodzenia na długości około czterech metrów

- Jak ustalili interweniujący policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, 57-letni kierujący ciężarową scanią z naczepą nie zastosował się do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach - red.). Następnie podczas zawracania uderzył naczepą w ogrodzenie zabytkowego kościoła. Uszkodzenia muru powstały na długości około czterech metrów - przekazała rzeczniczka ciechanowskiej policji aspirant Magda Zarembska.

Uderzył ciężarówką w ogrodzenie zabytkowego kościoła
Uderzył ciężarówką w ogrodzenie zabytkowego kościoła
Źródło: KPP w Ciechanowie

Policjantka wskazała, że za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierowcę scanii mandaty karne w kwocie 5000 złotych. Na konto kierowcy wpłynęło 18 punktów karnych. 57-letni warszawiak był trzeźwy.

- Apelujemy o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pośpiech, zbyt szybka jazda i brak ostrożności - to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń. Wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego - podkreśliła aspirant Zarembska.

Kościół z drugiej połowy XIV wieku

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, kościół św. Józefa przy ulicy Ściegiennego został wzniesiony w drugiej połowie XIV wieku, obok średniowiecznego grodziska. Późnogotycki obiekt, położony w centrum miasta stał się sakralną wizytówką Ciechanowa. "Na przestrzeni wieków świątynia przechodziła bogate i burzliwe dzieje" - czytamy. Był rabowany i dewastowany. Nie oszczędziły go czasy wojny, ale w latach 1946-1954 był remontowany. Do dziś jest przykładem dobrze zachowanego gotyku mazowieckiego

Czytaj także: