Łódź

Łódź

Teraz o innej dziewczynie. Gdyby to ona i jej drużyna grała z Ukrainą i Anglią, moglibyśmy być spokojniejsi o wyniki reprezentacji. Szesnastoletnia Ewa Pajor jest teraz najwyżej ocenianą młodą piłkarką w Europie, a jej umiejętności porównuje się do samego Lionela Messiego. Licealistkę spod Uniejowa doceniła UEFA, przyznając jej nagrodę UEFA Golden Player 2013, tę samą, którą w przeszłości otrzymali Rooney czy Fabregas.

Dwóch młodych mężczyzn usłyszało zarzut zabójstwa 60-letniego mieszkańca Brzezin. Według śledczych, 19 i 24-letni sprawcy zabili bez żadnej przyczyny. Prokuratorzy twierdzą, że podejrzani dusili i bili bezbronnego mężczyznę, chcieli go też podpalić.

Pierwszy w Europie festiwal poświęcony animacji rozpoczął się w czwartek w Łodzi. Na miłośników filmu animowanego czeka 250 animacji z całego świata oraz wybitni goście, którzy na specjalne zaproszenie przyjechali do Łodzi. Wśród z nich m.in. Mike Silk, aktor który podkłada głos do bajek (m.in. Johny Bravo czy Scooby Doo)

Prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt dla 32-letniego mężczyzny, który jest podejrzewany o napaść na romską rodzinę z Łodzi. Do aresztu w tej sprawie trafiło wcześniej trzech innych mężczyn. Lokalne władze wydały oświadczenie potępiające atak na Romów.

W środę kolejny mężczyzna usłyszał zarzut w sprawie napaści na rodzinę Romów. 32 - letni łodzianin usłyszał identyczne zarzuty jak czterech jego kompanów. Jemu również grozi 5 lat więzienia. Napadnięta rodzina jest przerażona i myśli o zmianie miejsca zamieszkania. "Boimy się o swoje życie" - mówią w rozmowie z TVN24.

Przedłuża się gaszenie śmieci pofabrycznych w Zelowie (łódzkie). Strażacy walczą z ogniem od wtorkowego popołudnia. Dopiero po dobie prowadzenia akcji pozwolono mieszkańcom wrócić do swoich domów. Właściciel obiektu, na którym były składowane odpady twierdzi, że zostały one podpalone celowo.

Jeden z mieszkańców Łodzi jeździ sobie tramwajem po bułki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to jego prywatny tramwaj. Tomasz Adamkiewicz go odnowił, skończył kurs motorniczego i dostał zgodę na korzystanie z miejskich torów. Swój pojazd znalazł na łódzkich działkach.

W pijackim amoku matka próbowała udusić własnego ośmioletniego syna. Dziecko zaatakowała smyczą i kolczatką dla psa. Na szczęście chłopcu udało się uciec

Grupa radnych chce, żeby mieszkańcy Łodzi za darmo jeździli komunikacją miejską w weekendy. Ma to zrekompensować problemy związane z remontami głównych dróg w mieście. Przy okazji inicjatorzy chcą odzwyczaić łodzian od jeżdżenia po mieście samochodem.