Łódź

Łódź

W pijackim amoku matka próbowała udusić własnego ośmioletniego syna. Dziecko zaatakowała smyczą i kolczatką dla psa. Na szczęście chłopcu udało się uciec

Grupa radnych chce, żeby mieszkańcy Łodzi za darmo jeździli komunikacją miejską w weekendy. Ma to zrekompensować problemy związane z remontami głównych dróg w mieście. Przy okazji inicjatorzy chcą odzwyczaić łodzian od jeżdżenia po mieście samochodem.

Piętnastu członków NSZZ "Solidarność" czekało na premiera w kilku miejscach Łodzi, które w poniedziałek odwiedził. Związkowcy, oprócz plakatów i transparentów, mieli piłkę z wypisanymi postulatami.

Rząd chce przeznaczyć 25 miliardów złotych z UE na rewitalizację najbardziej zniszczonych miast - zapowiedział w Łodzi premier Donald Tusk. Zdaniem premiera właśnie w tym mieście problem jest najbardziej widoczny i tu program ma się rozpocząć. Tu także ma nastąpić finał - tzw. małe Expo za 9-10 lat.

Główny inwestor budowy dworca Łódź Fabryczna zatwierdził projekt ominięcia podziemnego jeziora na terenie inwestycji. Tory powstaną nad lustrem wody. Jezioro stanowiło zagrożenie dla zakończenia inwestycji w terminie i stawiało pod znakiem zapytania duże dofinansowanie z Unii Europejskiej.

TVN24 dotarła do stenogramu rozmowy matki skatowanej trzymiesięcznej Nadii z dyspozytorem pogotowia. - Dziecko jest całe sine, ale to nie od bicia. (...) I nawet sreduszko nie bije - mówiła w poniedziałek przed godz. 9 19-letnia kobieta podejrzana o zabójstwo córki. Niemowlę nie żyło wtedy już od kilku godzin. Żeby ukryć czas zgonu rodzice dziewczynki podgrzewali jej ciało grzejnikiem.