Najnowsze

Najnowsze

Orban zapowiada koniec epoki rosyjskiego monopolu gazowego

Węgry wkrótce podpiszą porozumienie, na mocy którego będą mogły sprowadzać z Rumunii ponad 4 miliardy metrów sześciennych gazu rocznie - oznajmił w piątek premier Viktor Orban. Dzięki temu można oczekiwać końca epoki rosyjskiego monopolu gazowego na Węgrzech - dodał.

Prezydent Duda: handel z USA nabiera znaczenia

Coraz ważniejszym filarem współpracy Polski ze Stanami Zjednoczonymi są kontakty gospodarcze. Obroty handlowe między naszymi krajami przekroczyły granicę 10 miliardów dolarów - mówi prezydent Andrzej Duda w przesłaniu do uczestników rozpoczętego w piątek Polsko-Amerykańskiego Szczytu Przywództwa w Miami.

Scenariusze na koniec świata. Ludzkość kontra roboty i natura

Popełniamy błąd nadmiernie ufając maszynom. Oddajemy im coraz więcej kompetencji i zbliżamy się do sytuacji, gdy ludzki błąd zagrozi nam samym. Przed takim rozwojem wypadków przestrzegali goście programu "Świat". Razem z Rafałem Wojdą rozmawiali o scenariuszach na koniec świata. Jak może wyglądać i czy można się przygotować na życie po kataklizmie? W dyskusji udział wzięli dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, badaczka nowych technologii, Michał Gołkowski, pisarz i tłumacz, Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny "Chip", Marek Józefiak z Greenpeace Polska, Konrad Operacz, autor bloga "Gotowy na jutro" oraz aktor Piotr Zelt.

Alarmujące wyniki kontroli sklepów. Błędy w cenach, oszustwa na wadze, doliczanie towarów

Błędne informowanie o cenach, niedoważanie towarów czy naliczanie przy kasie ceny wyższej niż na półce - to główne zarzuty wobec tradycyjnych sklepów z obsługą za ladą sformułowane przez Inspekcję Handlową. W sumie nieprawidłowości wykryto w zdecydowanej większości (78 procent) skontrolowanych placówek. "Ale i tak klienci są tu rzetelniej obsługiwani niż w sklepach samoobsługowych" - napisano w komunikacie.

Konsekwencje zmiany czasu. Sprawie przygląda się Bruksela

Zmiana czasu oznacza złe samopoczucie, koszty dla pracodawców, więcej stłuczek na drogach i gorsze wyniki dzieci w nauce - przekonują zwolennicy zerwania z przestawianiem zegarków. Sprawa trafiła właśnie do Parlamentu Europejskiego, który wezwał do przeprowadzenia dogłębnej oceny zmiany czasu i jeśli to konieczne, do zmiany przepisów. Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.

Orlen traci na giełdzie. Prezes Obajtek: jestem spokojny

Wycena akcji spółki PKN Orlen na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spada. Tylko od poniedziałku, czyli dnia powołania nowego prezesa koncernu ich wartość obniżyła się o blisko 8 procent. Daniel Obajtek w specjalnym komunikacie uspokaja inwestorów.

Przeciętne zarobki wzrosły. Nowe dane GUS

Przeciętne wynagrodzenie w 2017 roku w gospodarce narodowej wyniosło 4271,51 zł - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Jak dodano, realny wzrost w stosunku do 2016 roku wyniósł 3,4 procent.

Identyfikacja twarzy kamerą w okularach. Nowy sprzęt chińskiej policji

Chińska policja już używa specjalnych okularów z wbudowaną kamerą do rozpoznawania twarzy. Urządzenie łączy się przez sieć komórkową z bazą danych i pozwala zidentyfikować człowieka. Rozwiązanie wprowadzono przed masowymi podróżami Chińczyków w okresie Księżycowego Nowego Roku. Okulary dostali w kilku miastach funkcjonariusze na dworcach kolejowych, ale nie tylko. Władze chwalą się, że dzięki systemowi już złapano kilka osób poszukiwanych za przestępstwa, stwierdzono też kilkanaście przypadków posługiwania się fałszywymi dokumentami. Materiał z programu "24 Godziny".

Trik nieuczciwych sprzedawców. Wysyłają niezamówione przesyłki

To z pozoru nie ma sensu, ale tylko z pozoru. Mieszkające w Massachusstets małżeństwo Gallivanów od jakiegoś czasu dostaje niezamówione gadżety ze sklepu wysyłkowego. Przesyłki są opłacone i nie ma na nich adresu zwrotnego, więc nie można ich odesłać. Po bliższym zbadaniu sprawy, okazało się, że za historią stoją producenci z Chin. Dostarczają towar do prawdziwych ludzi i dzięki temu mają podstawę, by na fałszywym profilu internetowym tworzyć pozytywne recenzje. A to nieuczciwa metoda przyciągnięcia innych klientów. Procederu na razie nie udało się powstrzymać. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Lana Del Rey przeżyła chwile grozy. Artystka ze łzami w oczach

- Targa mną więcej emocji, niż myślałam. Po tym, co się stało w Orlando, chciałam tu z wami być - mówiła w Atlancie do fanów łamiącym głosem Lana Del Rey. Artystka zagrała pierwszy koncert po ujęciu swojego prześladowcy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Sobowtóry Trumpa i Kima na ulicach Pjongczangu. Aktorzy dają przykład

Wcielający się w przywódców aktorzy wzbudzili duże zainteresowanie. Wierzą, że w ten sposób mogą dać dobry przykład. - To, co chciałbym osiągnąć, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, to pokazać światu, jak może wyglądać pokój - porozumienie między dwoma przywódcami - powiedział sobowtór Kim Dzong Una. Ludzie licznie robili obu postaciom zdjęcia i także wyrażali nadzieję, że uda się doprowadzić do unormowania relacji między USA i Koreą Północną. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Znowu ostre spadki na Wall Street

Czwartek na Wall Street przyniósł powrót ostrych spadków. Dow Jones stracił ponad 1000 punktów i przełamał poziom 24.000 pkt. Był to już trzeci raz w ciągu pięciu ostatnich sesji, gdy indeks ten zniżkował jednego dnia co najmniej 500 punktów. Od styczniowych szczytów główne indeksy straciły już po 9-10 proc.

Kolizja samochodu autonomicznego. Kto zapłaci mandat? Eksperci o postępie w motoryzacji

Mandat za kolizję samochodu autonomicznego należy się temu, kto go uruchomił. Tak w programie "Świat" w TVN24 BIS mówi nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Goście Rafała Wojda rozmawiali o szansach i zagrożeniach związanych z rozwojem motoryzacji, którym prędzej czy później wszyscy będziemy musieli stawić czoła. W studiu programu "Świat" o samochodach przyszłości mówili między innymi Klaudia Podkalicka, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i Adam Klimek.

"Biznes dla Ludzi", 08.02

O propozycjach zmian w Kodeksie pracy dyskutowali goście programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Byli nimi Joanna Torbe, ekspert Business Centre Club oraz Andrzej Radzikowski z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

"Bilans", 08.02

Zmiany w Kodeksie pracy - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza była profesor Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Ponadto w programie pojawiły się informacje o zmianach dotyczących niemieckich pracowników.