Najnowsze

Najnowsze

RPA dotknięte suszą

W Republice Południowej Afryki jest najgorzej od trzech lat. Brak wody sprawia, że farmerzy tracą uprawy roślin, cierpią też hodowlane zwierzęta. Na razie sytuacji nie daje się opanować. Dodatkowym problemem jest fakt, że kraj pogrążył się przez ostatnie lata w politycznym kryzysie. A to przełożyło się także na kłopoty gospodarcze. Susza tylko pogarszający się stan kraju potęguje. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Praca w ekstremalnych warunkach. "Jem to co mam pod ręką, śnieg"

Han Bangxu jest jedynym listonoszem pracującym w chińskim regionie Beijiang. Swój zawód wykonuje od 30 lat i ma nadzieję, że będzie to robił jeszcze co najmniej kilka lat. Praca nie jest łatwa. Temperatura w regionie spada do -45 stopni Celsjusza. Bangxu samotnie musi przedzierać się z korespondencją przez mroźne pustkowie nie biorąc przy tym jedzenia. - Jem to co mam pod ręką, śnieg - mówi. Listonosz twierdzi, że sam dostarczył już ludziom 200 tysięcy paczek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ile pieniędzy daje szczęście? Policzyli to amerykańscy naukowcy

Od 60 do 75 tysięcy dolarów rocznie, czyli równowartość 200-250 tysięcy złotych - to zarobki dająca optymalne samopoczucie emocjonalne. Tak przynajmniej wynika z badań naukowców z dwóch amerykańskich uniwersytetów. Prowadzono je na szeroką skalę, bo aż w 164 krajach. W badaniach wzięło udział łącznie 1,7 miliona ankietowanych w wieku 15+. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówił Michał Sznajder.

"Biznes dla ludzi", 19.02

Ograniczenie handlu w niedzielę, Pracownicze Plany Kapitałowe oraz brak rąk do pracy - to najważniejsze tematy dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 BiS.

"Bilans", 19.02

Pomysł rządu, aby obowiązek składania oświadczenia majątkowego dotyczył około miliona osób - to najważniejszy tematy dzisiejszego programu "Bilans" na antenie TVN24 BiS.

Fundusze powiązane z praworządnością? "Bardzo wątłe podstawy"

Powiązanie budżetu Unii Europejskiej z praworządnością jest niesłuszne, ma bardzo wątłe podstawy traktatowe - mówił w poniedziałek w Brukseli podczas spotkania z dziennikarzami minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak dodał, środki z kolejnego wieloletniego budżetu UE dla Polski będą mniejsze niż w obecnej perspektywie.

Specjalna strefa ekonomiczna w całej Polsce. Rząd oceni projekt

Całkowite odejście od ograniczeń terytorialnych przy stosowaniu zwolnień podatkowych, decyzja o zwolnieniu z podatku dochodowego wydawana standardowo na 10-15 lat - to między innymi założenia projektu nowej formuły specjalnych stref ekonomicznych, którym we wtorek ma zająć się rząd.

Prezenty, bezpłatne badania i Jan Paweł II wabikiem do zakupów. Posypały się kary dla firm

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał pięć firm sprzedających towary podczas prezentacji i pokazów. Aby skłonić starszych, schorowanych ludzi do zakupu, ukrywały one prawdziwy cel spotkań, wprowadzały w błąd co do właściwości produktów, wykorzystywały także sprzeczne z prawem weksle - poinformował urząd. Firmy mają prawo odwołać się od decyzji regulatora do sądu.

Rozpędzony rynek mieszkaniowy złapał lekką zadyszkę. "Kondycja nadal jest świetna"

W styczniu 2018 roku deweloperzy oddali do użytkowania mniej mieszkań niż rok temu - wynika z poniedziałkowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jednak, jak zauważają eksperci, rynek mieszkaniowy jest wciąż w świetnej formie. - Sprzyjają mu niskie stopy procentowe, niskie bezrobocie i rosnące płace - stwierdził analityk mieszkaniowy Home Broker Marcin Krasoń.

Ranking ubóstwa. Zestawienie zdominował jeden kraj

Rosnące ceny są większym zagrożeniem dla globalnej gospodarki niż bezrobocie - wynika z opublikowanego przez agencję Bloomberg rankingu Misery Index (tzw. wskaźnik ubóstwa). Jak podano, najuboższym krajem świata jest Wenezuela. Podium uzupełniają Republika Południowej Afryki oraz Argentyna.

Kontrowersyjne podwyżki opłat na A2. Minister: nie ma możliwości ich zablokowania

Resort infrastruktury ma związane ręce w sprawie podwyżek za przejazd A2. "Ministerstwo, jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, mimo iż nie podzielają polityki poboru opłat, nie mają prawnej możliwości jej zablokowania" - wskazuje minister Andrzej Adamczyk w odpowiedzi na interpelację poselską. "Spółka Autostrada Wielkopolska ma prawo do swobodnego podnoszenia i obniżania stawek opłat za przejazdy wedle własnego uznania" - dodaje, wskazując na zapisy umowy koncesyjnej.

Ważne ostrzeżenie dla internautów. "Hakerzy wykorzystują takie zachowania"

Przestępczość przenosi się z ulic do internetu - mówi "księżniczka cyberbezpieczeństwa" w Google, Parisa Tabriz. Jej zdaniem w najbliższym czasie to się nie zmieni, a przestępcy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Internautów ostrzega: trzeba stosować odmienne hasła do różnych serwisów internetowych oraz uważać na komputery, z których korzysta większa liczba osób.