Najnowsze

Najnowsze

Dyrektor w Amerykańskiej Izbie Handlowej: Polska cały czas musi dbać o wizerunek

Musimy cały czas dbać o wizerunek i starać się, żeby Polska była na top liście miejsc do inwestycji - powiedziała Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzająca w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce, która jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - Szczególnie firmy globalne mają wybór całego świata. Jeżeli coś się złego dzieje, czy politycznie, czy ekonomicznie, to Polska wypada z czołówki listy - dodała w rozmowie z TVN24 BiS.

Wiceminister o obniżce stawek VAT. "Szansa na korektę w przyszłości"

To decyzje, które są przed nami, i praca, którą obecnie wykonujemy, daje realistyczne szanse na tego typu korekty w przyszłości - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Paweł Gruza, wiceminister finansów. W ten sposób odpowiedział na pytanie o możliwość powrotu do niższych stawek VAT, obowiązujących przed 2011 rokiem. Jak dodał, te decyzje są uzależnione od danych makroekonomicznych i prognoz sytuacji finansowej w kolejnych latach. Paweł Gruza jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ważą się losy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Dwie wielkie spółki poza inwestycją

Tauron i KGHM nie będą uczestniczyć w projekcie jądrowym - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rząd chce natomiast, by w realizację inwestycji nadal zaangażowana była Polska Grupa Energetyczna (PGE), która obecnie jest liderem projektu. W ubiegłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że wiodącą rolę w budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce mógłby pełnić PKN Orlen.

Pierwszy helikopter poleci na Marsa. NASA udostępniła niezwykły materiał wideo

NASA wyśle na Marsa łazik wraz z niewielkim helikopterem. Jak poinformowali naukowcy, ma to się stać przy okazji misji zaplanowanej na lipiec 2020 rok. Aby poradzić sobie z atmosferą Czerwonej Planety, bezzałogowiec będzie wyposażony w śmigła obracające się 3 tysiące razy na minutę, czyli 10 razy szybciej niż w standardowych maszynach. Budowa helikoptera, który ma pomóc naukowcom w badaniu Marsa, rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku.

Kwieciński: wiele krajów nam zazdrości

Wiele krajów unijnych zazdrości nam sytuacji gospodarczej i społecznej. Ona jest konsekwencją skutecznie realizowanej polityki gospodarczej. Ma ona polegać na tym, że gospodarka ma szukać własnych potencjałów, a nie tylko potencjałów za granicą - mówił w TVN24 BiS minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy na antenę TVN24 BiS.

Kradzież na RODO. Uwaga na nowy sposób naciągaczy

Cyberprzestępcy mają nowy sposób na oszustwa. Podszywają się pod operatora sieci komórkowej i wysyłają SMS-y zachęcające do kliknięcia w link. Ma to rzekomo nam pomóc w przygotowaniu się na wejście w życie przepisów związanych z RODO.

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

W Katowicach rozpoczął się w poniedziałek dziesiąty Europejski Kongres Gospodarczy (EKG). Podczas trzydniowego spotkania zaplanowano ponad 150 sesji tematycznych z udziałem przeszło 900 panelistów, a także liczne wydarzenia towarzyszące. W EKG weźmie udział ponad 10 tysięcy gości. Relacje z wydarzenia na antenie TVN24 BiS.

Ropa nieco tanieje, bo Iran da się zastąpić

Notowania ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadają i są poniżej 71 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC sygnalizują, że mają wystarczające wolne moce przerobowe, aby złagodzić negatywny wpływ na globalne rynki paliw ewentualnych sankcji USA na Iran, które ograniczyłyby eksport ropy z tego trzeciego co do wielkości producenta ropy w OPEC.

Maluchem przez Europę. "Ten samochód wzbudza sensację"

Jak zwiedzić Europę fiatem 126p? Czy podróż popularnym maluchem to wyzwanie i jak się do niej przygotować? O tym w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS opowiadali podróżnicy: Magdalena Rotuska-Korbel oraz Patryk Korbel. - Taka podróż jest wyzwaniem, ale daje też ogromną satysfakcje, kiedy dotrze się do wyznaczonego miejsca. Ten samochód wzbudza sensację - mówiła Magdalena Rotuska-Korbel. - Przed każdą podróżą robię listę części, które mogą się zepsuć - przyznał Patryk Korbel, autor bloga samochodemnawakacje.pl.

Laos oczami podróżnika. "Są rejony niezadeptane przez turystów"

Gościem programu "Pokaż nam Świat" był podróżnik Piotr Wnuk, który przemierzył Indochiny autostopem. Lwią częścią jego blisko czteromiesięcznej wyprawy był Laos, o którym opowiedział w TVN24 BiS. - Laos nie jest miejscem tak bardzo komercyjnym. Turystów jest zdecydowanie mniej i są rejony jeszcze niezadeptane - mówił Piotr Wnuk.

Nadchodzi czas "szalonych" huraganów. Naukowcy ostrzegają

Po tragicznym roku 2017, w którym huragany takie jak Harvey, Irma czy Maria zabiły setki ludzi i spustoszyły Karaiby i Florydę, naukowcy ostrzegają: będzie jeszcze gorzej. W zaczynającym się w czerwcu sezonie huraganów na Atlantyku spodziewanych jest ich co najmniej 18. Badania prowadzili równolegle specjaliści z uniwersytetów stanowych w Kolorado i Karolinie Północnej. Zauważają oni, że ocieplenie klimatu powoduje, iż huragany stają się coraz bardziej nieprzewidywalne, a ponadto gwałtowniej przyspieszają w porównaniu z tym, co obserwowano 30 lat temu. Ostrzeżeniem dla Europy był zeszłoroczny atak Ofelii, która wyrządziła znaczne szkody na Wyspach Brytyjskich. Więcej szczegółów w programie "24 Godziny" przedstawiał Marcin Masewicz.

Film Pawła Pawlikowskiego na festiwalu w Cannes. "Został przyjęty entuzjastycznie"

Trwa 71. Festiwal Filmowy w Cannes. Filmem otwarcia imprezy był "Everybody Knows" irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. Po raz pierwszy od lat film w języku polskim startuje w konkursie głównym festiwalu - to "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Jak ten obraz został odebrany przez krytyków? - Można powiedzieć, że film został przyjęty bardzo ciepło, a nawet entuzjastycznie - mówiła Ewelina Woźnica z TVN24 w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS.

Miliarder skazany za przekupstwo przedstawicieli ONZ

Chiński biznesmen z Makau Ng Lap Seng został skazany przez sąd federalny w Nowym Jorku na karę czterech lat pozbawienia wolności po tym, gdy w lipcu ubiegłego roku został uznany za winnego przekupstwa dwóch przedstawicieli ONZ.