Najnowsze

Najnowsze

Inwestycje w polską ziemię przyniosły kokosy. Wiele wskazuje na to, że to koniec

Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży państwowej ziemi znacząco ograniczyła obrót gruntami i w efekcie transakcji jest o połowę mniej. W czwartym kwartale 2016 roku nadal średnia cena transakcyjna była o 1,5 proc. wyższa niż przed rokiem. To pierwszy tak niski wzrost cen od 12 lat, a żyzna ziemia rolna juz zaczęła tanieć - wskazuje Open Finance.

Równe płace rujnują rodzinę? "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

Równe zarobki kobiet i mężczyzn są niekorzystne dla rodzin - uważa republikanin z Utah. Czy równe płace rujnują rodzinę zastanawiały się uczestniczki "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS: Małgorzata Dzwonecka, adwokat, Kancelaria Adwokacka Małgorzata Dzwonecka, Małgorzata Zawadka, wieloletnia korespondentka w USA oraz dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Tego w sklepach nie kupisz. Czechy chcą zakazu

Minister rolnictwa Czech Marian Jureczka powiedział we wtorek, że jego kraj będzie zabiegał o zakaz sprzedaży we wschodnioeuropejskich krajach UE artykułów żywnościowych gorszej jakości pod tymi samymi markami, co sprzedawane na Zachodzie, ale lepszej jakości.

"Rzym jest jednym wielkim zabytkiem"

- Według mnie, najpiękniejszą dzielnicą jeszcze nie odkrytą, aż tak bardzo, przez turystów jest Zatybrze, czyli Trastevere - mówiła podróżniczka Katarzyna Przybysz. - To jest dla mnie kwintesencja Rzymu. Natomiast jej towarzysz podróży Tomasz Obarski uznał, że po Rzymie trudno się spaceruje. - Cały czas się zatrzymujemy, cały czas coś fotografujemy, czytamy w przewodniku - mówił w „Pokaż nam świat”.

Drzewa znikają również tam, gdzie nie powinny. "Przepisy stworzyły taką niejasną sytuację"

Masowa wycinka drzew w całej Polsce - to efekt ustawy o lasach, która weszła w życie wraz z początkiem roku. - Ostrzegaliśmy o tym, że przepisy stworzą przestrzeń do nadużyć i niestety wszystkie czarne scenariusze zdają się potwierdzać - mówił w TVN24 Paweł Szypulski z Greenpeace. Zdaniem Piotra Tyszko-Chmielowca, dyrektora Instytutu Drzewa, rozwiązaniem obecnych problemów byłby powrót do poprzednich przepisów.

Polkom pracuje się lepiej. Awans w światowym rankingu

Polski rynek pracy staje się coraz bardziej przyjazny dla kobiet - wynika z nowego raportu PwC. W badaniu podkreślono, że Polska awansowała o trzy pozycje i znalazła się na 9. miejscu w rankingu "Women in Work Index", który analizował sytuację kobiet na rynku pracy w 33 krajach OECD.

Niemcy zaskakują. Nowe dane lepsze od prognoz

Dobre nastroje w niemieckiej gospodarce. Jak wynika ze wstępnych danych podanych we wtorek, indeksy PMI w sektorze przemysłowym i usług w lutym wyniosły znacznie więcej niż spodziewali się analitycy.

Greenpeace: Ta rzeź drzew może być przygrywką. Resort szykuje kolejne ustawy

- To może być preludium do dosłownej destrukcji polskiego systemu ochrony przyrody - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Paweł Szypulski z Greenpeace. - My w grudniu dotarliśmy do trzech projektów nowelizacji napisanych w Ministerstwie Środowiska. - Ta rzeź drzew, która odbywa się od początku roku, może być przygrywką do tego, co dopiero się wydarzy - przekonywał.

"Chcę tworzyć gry, które będą prowokowały do myślenia"

Chciałbym tworzyć gry, które będą prowokowały do myślenia – mówi Michał Staniszewski ze studia Plastic, twórca gry "Bound” i laureat pierwszego w historii "Paszportu Polityki” w dziedzinie kultury cyfrowej. Jak dodaje, chce rozwijać swój styl i dąży do tego, by w jego gry mógł zagrać każdy.

Chcą mieć swoje 500 plus. Autorzy wzorują się na Polsce

Posłowie Akcji Wyborczej Polaków na Litwie–Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) poinformowali, że zgłosili w Sejmie propozycję, by - na wzór Polski - państwo wypłacało co miesiąc świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie.

Thun: personifikowanie konfliktu z Brukselą jest głupie i błędne

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przesłało Komisji Europejskiej odpowiedź na uzupełniające zalecenia KE wydane w grudniu 2016 r. w sprawie praworządności w Polsce. Resort zwrócił się z bezpośrednim apelem do Fransa Timmermansa, by zaprzestał działań przeciwko Polsce. Zdaniem europosłanki PO Róży Thun, która była gościem "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS, traktowanie tego sporu w sposób personalny jest niewłaściwe. - Wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, by kierować się tymi samymi zasadami, być krajem prawdziwie demokratycznym. Sprowadzanie tego do poziomu osób jest po pierwsze głupie, a po drugie zasadniczo błędne. Timmermans sobie niczego nie wymyśla, tylko jest przewodniczącym KE, która działa kolegialnie - oceniła eurodeputowana.

Święto komiksu w Arabii Saudyjskiej. "To wielki krok dla tego kraju"

Comic Con to impreza, w czasie której fani komiksów wcielają się w swoich ulubionych bohaterów. Teraz w takim wydarzeniu mogą uczestniczyć także mieszkańcy znanej z konserwatyzmu Arabii Saudyjskiej. - Od wejścia nie mogłam uwierzyć, że to się dzieje tutaj - mówiła Fatima Mohammed Hussein. W ciągu trzech dni wydarzenie odwiedziły tysiące ludzi. - Arabia Saudyjska to kraj bogaty nie tylko w złoża ropy, ale także młodych ludzi - zaznaczał Ibrahim Lami. - Oni kochają sztukę - dodał. Materiał z programu "24 Godzin" w TVN24 BiS.

Król zaprasza do pałacu. 50 godzin na 50-te urodziny

Jubilaci zazwyczaj dostają upominki, ale holenderski monarcha sam przygotował niezwykły prezent dla swoich poddanych. Ci, którzy obchodzą 50-te urodziny tego samego dnia, co Willem Alexander – mogą uczestniczyć w specjalnym przyjęciu w królewskim pałacu, które odbędzie się 27. kwietnia. Zaproszenia przygotowano dla 150-ciu chętnych osób, które mogą się po nie zgłaszać do 3 marca. Ponadto, królewski pałac będzie otwarty dla publiczności przez 50 godzin (bo to w końcu 50. urodziny) - od 10.00 rano 28.kwietnia do 0.00 30.kwietnia.

Rzucał się na auta, wgniatał karoserię. Kundel ukarany

Do aresztu domowego trafił w Asti na północy Włoch pies. Powód? Odpowiada za zniszczenie sześciu samochodów. Jego właścicielowi nakazano trzymać go w domu. Pies rzucał się na auta, wgniatał karoserię i zrywał tablice rejestracyjne.

Przegląd prasy. List nie doszedł ? To nie problem poczty

Wyższe ceny, monopol na obsługę sądów i administracji a do tego brak odszkodowań za niedostarczone listy - według "Dziennika Gazety Prawnej" takich zmian domaga się Poczta Polska. Jeżeli operator przeforsuje ten ostatni pomysł, to nie będzie można reklamować niedostarczonych zwykłych przesyłek.

Stłoczeni na łóżkach, bez toalet, głodni i chorzy. Oto najgorsze więzienie świata

W dramatycznych warunkach wegetują więźniowie w największym więzieniu na Haiti. Mimo międzynarodowych nacisków, od kilku lat sytuacja w nim pogarsza się. Wsparcie ze strony organizacji pozarządowych wystarczyło na bardzo krótko. - Władze słabo zarządzają więzieniem. Warunki w nim panujące prowadzą do pogarszania się zdrowia więźniów każdego dnia - mówi Marie Yolene Gilles z Haitańskiej Organizacji Ochrony Praw Człowieka. Według rankingu przeprowadzonych przez Londyński Instytut Badań Polityki Kryminalnej, więzienia w całym Haiti są przepełnione o 454 proc. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Poseł PiS o kulisach spotkania Jarosława Kaczyńskiego z samorządowcami

Jarosław Kaczyński zajął dość krytyczne stanowisko ws. ustawy dotyczącej wycinki drzew i jej skutków. Powiedział, że wymaga ona nowelizacji - o kulisach spotkania prezesa PiS z lokalnymi strukturami partii opowiadał w TVN24 poseł tego ugrupowania Paweł Lisiecki. Z jego relacji wynika, że Kaczyński mówił o tym, że "mogło dojść do pewnego rodzaju lobbingu".

Umowa handlowa UE z Japonią. Źródło: negocjacje utknęły

Negocjacje umowy o wolnym handlu między UE a Japonią utknęły w martwym punkcie na finiszu, ale Bruksela ma nadzieję, że problemy uda się rozwiązać i porozumienie zostanie osiągnięte - wynika z informacji przekazanych w poniedziałek przez źródła unijne.

"Bilans", 21.02

Słowa kanclerz Angeli Merkel o euro - to temat, który zdominował program "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Agaty Zamęckiej byli Marek Zuber, ekonomista oraz Kazimierz Krupa, publicysta ekonomiczny, Kancelaria Drawbrigde. Ponadto w programie pojawiły się informacje o przetargu na śmigłowce oraz nowej uldze w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Mała firma to mały ZUS? Przedsiębiorcy za zmianami, bo obecny system "absurdalny"

Z treści tych propozycji wynika, że żaden przedsiębiorca na tym nie straci, a część z nich może zyskać. Ogólna ocena jest więc pozytywna, choć pewne rzeczy można by poprawić - powiedział w "Biznesie dla Ludzi" Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawcy RP i członek rady nadzorczej ZUS. Skomentował w ten sposób zapowiedź, że małe firmy mają płacić mniejsze składki na ZUS. Cezary Kaźmierczak ze Związku Przedsiębiorców Polskich obawia się jednak, że nie będzie to wystarczająca zachęta do powrotu najmniejszych przedsiębiorców z szarek strefy.