Najnowsze

Najnowsze

Rząd Beaty Szydło trafił na "tłustsze lata", a polska gospodarka jest w stanie co najmniej dobrym - mówi ekonomista prof. Henryk Ćwikliński z Uniwersytetu Gdańskiego. Ocenia jednocześnie, że w najbliższej przyszłości nie dojdzie do podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Ministerstwo Środowiska postanowiło zadbać o zapachy w polskich miastach i wsiach. Resort chce uregulować, co i gdzie może pachnieć i jak zapach będzie mierzony. I są już pierwsze przemyślenia. Pomiary mają prowadzić "wąchacze", jak nazwał ich wiceminister środowiska Paweł Sałek. Według niego nos jest najlepszym sensorem do pomiaru uciążliwości zapachowej. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Osoby, które złożą wnioski o świadczenie z programu 500 plus na początku kwietnia, prawdopodobnie otrzymają pierwsze wypłaty w okolicach maja - mówi wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Podkreśla jednak, że nie trzeba się spieszyć - na złożenie pierwszego wniosku są trzy miesiące.

Gośćmi programu "Świat" byli Małgorzata Zawadka, antropolożka społeczna i wieloletnia korespondentka w USA oraz Tomasz Zalewski, były korespondent PAP w USA. Tematem programu była zacięta walka o prezydencki fotel w Stanach Zjednoczonych.

Rada nadzorcza PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA powołała Ryszarda Wasiłka na wiceprezesa ds. rozwoju i Emila Wojtowicza na wiceprezesa ds. finansowych - poinformowała w piątkowym komunikacie spółka. Obejmą oni swoje stanowiska w marcu.

Około 200 osób znajdzie pracę w należącej do japońskiego koncernu Sumitomo Riko fabryce spółki TRI Poland w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia wkrótce powstanie zakład, w którym będą wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma gotowy projekt ustawy dotyczący Narodowego Programu Budowy Mieszkań - poinformował podczas konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządu minister Andrzej Adamczyk. Środki na jego realizację zostaną zabezpieczone w budżecie na rok 2017.

Jakie zmiany podatkowe zaszły w ostatnich miesiącach? Które zawody cieszą się największym powodzeniem? Czy będzie drożej na stacjach benzynowych? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Wygaszamy proces prywatyzacji, zdecydowaliśmy o prywatyzowaniu tylko tych podmiotów, które są zbędne w nadzorze właścicielskim ministra SP - poinformował minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz. Dodał, że spodziewane w tym roku przychody z prywatyzacji to 200 mln zł.

Duma Państwowa i Rada Federacji Rosji poparły wzrost stawek akcyzy na benzynę i olej napędowy - poinformował w piątek "Kommiersant". Od 1 kwietnia ceny tych paliw wzrosną odpowiednio o ok. 2 i 1 rubla na litr. Ministerstwo Finansów szacuje, że podwyżka przyniesie budżetowi prawie 90 mld rubli w 2016 roku.

Witamy was w fabryce R.S. Owens & Company w Chicago. To właśnie tutaj powstają cenne statuetki, które już w najbliższą niedzielę trafią na galę w Dolby Theatre w Los Angeles. Produkcja Oscarów zaczyna się w już listopadzie. Każdy z nich waży 3,85 kg i mierzy 33 centymetry.

Uratowanie kontraktu sprzedaży PKP Intercity 20 pociągów Dart wyprodukowanych przez bydgoską PESĘ oraz rozliczenie środków unijnych z perspektywy 2007-2013 r. to największy sukces w ciągu 100 dni urzędowania, jakie wskazał Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Prof. Jerzy Hasuner w żartobliwy sposób rozstaje się z Radą Polityki Pieniężnej. Podczas uroczystości pożegnania i przywitania członków RPP postanowił zażartować sobie i nawiązać do słów wypowiedzianych przez prezesa NBP prof. Marka Belkę, który nazwał go "piwotalnym" . Materiał z programu "Szkło kontaktowe" w TVN24.