Najnowsze

Najnowsze

"Soczewica z trzęsienia ziemi". Przysmak trafi na stoły

Do sklepów we Włoszech i za granicą trafią wkrótce pierwsze partie cenionej przez koneserów soczewicy z terenów zeszłorocznego trzęsienia ziemi w okolicach Nursji w Umbrii. To, że udało się ją tam zasiać i zebrać uważa się za symbol odrodzenia tych stron.

Ryanair odwołuje loty w ostatniej chwili. Każdego dnia nawet 50 połączeń

Ryanair, jedna z najpopularniejszych i najtańszych linii lotniczych, igra z cierpliwością pasażerów. Przewoźnik zapowiedział w piątek, że do końca października zamierza odwoływać od 40 do 50 połączeń każdego dnia. O zmianach pasażerowie dowiadują się w ostatniej chwili. Problem dotyczy również lotów realizowanych z i do Polski.

Nowy "ogrodnik" Trumpa. Ma 11 lat

11-letni Frank skosił najsłynniejszy w Ameryce trawnik i przy okazji spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Chłopiec listownie zaproponował swoje usługi Białemu Domowi, który skorzystał z jego oferty. Za koszenie Frank nie chciał zapłaty. Po skończonym zadaniu, miał okazję spotkać się z prezydentem.

Zalecają ziółka i modlitwę. Do ich gabinetów ustawiają się kolejki

Tragiczna sytuacja gospodarcza w Wenezueli obraca się przeciwko jej mieszkańcom. Dla przykładu, cierpiących na choroby nie mogą sobie pozwolić na zakup leków, które są za drogie, albo po prostu niedostępne. Zrozpaczeni obywatele, którzy nie widzą już innego sposobu wyjścia z kłopotów, zwracają się ku medycynie naturalnej. Wraz z nasileniem się kryzysu, coraz więcej osób korzysta z pomocy znachorów. Tradycyjni uzdrowiciele stosują różne techniki, od specjalnych masaży po...modlitwy za chorych. Zamiast lekarstw, zalecają picie ziół i herbaty. Jak sami deklarują, w leczeniu ważna jest wiara i cierpliwość. Jednak przeciwko takim praktykom protestują lekarze, którzy twierdzą, że trzeba zrobić wszystko, by sprowadzić do Wenezueli leki. Materiał programu "24 Godziny".

Z ulicy przenieśli się do muzeum. W Berlinie powstała niezwykła galeria

Sztuka uliczna przenosi się na salony. W Berlinie powstało pierwsze muzeum, w którym będą wystawiane graffiti. - Muzeum Współczesnej Sztuki Ulicznej jest naturalnym następstwem tego, co dzieje się na ulicach - mówi Yasha Young, dyrektor muzeum. Jak zauważa, pomysł powstał już ponad dwadzieścia lat temu, kiedy najbardziej znani graficiarze doczekali się swoich wystaw w galeriach sztuki. Louis Masai, który jest przedstawicielem nowoczesnego nurtu, dodaje, że powstanie muzeum jest dla graficiarzy dowodem, że ich sztuka została zauważona i doceniona. Przypomina, że sztuka graffiti zrodziła się około 30 - 40 lat temu. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Na nowojorskich giełdach lekkie wzrosty

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła kontynuację wzrostów, a S&P 500 po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 2500 punktów. Uwagę zwracają niższe od oczekiwań dane makro, na które wpływ miał m.in. huragan Harvey.

"Biznes dla Ludzi", 15.09

Czy powstanie komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT-u? Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS z Markiem Jakubiakiem z Kukiz'15 i Jarosławem Urbaniakiem z Platformy Obywatelskiej.

"Bilans", 15.09

Komisja Nadzoru Finansowego zawiesza działalność SKOK "Wybrzeże", propozycja resortu finansów dotyczące ulg związanych z autami elektrycznymi i powracający pomysł Centralnego Portu Lotniczego - oto główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".

Facebook ukarany, ponieważ "śledził" użytkowników

Hiszpański organ nadzorujący ochronę danych osobowych - AEPD - nałożył karę 1,2 mln euro na Facebooka za naruszanie prywatności użytkowników poprzez śledzenie ich bez wcześniejszego uzyskania zgody. Firma zapowiedziała, że zamierza odwołać się od decyzji.

Fatalny tydzień bitcoina. Inwestorzy pozbywają się wirtualnej waluty

Kryptowaluta wyraźnie traci na wartości i może skończyć tydzień z najgorszym wynikiem od stycznia 2015 roku. W pewnym momencie piątkowych notowań trzeba było za nią zapłacić poniżej 3 tysięcy dolarów, choć jeszcze na początku miesiąca kosztowała prawie 5 tysięcy dolarów. Powodem obniżek są doniesienia z Chin, tamtejsze władze mają bowiem rozważać całkowite wstrzymanie handlu kryptowalutami.