Najnowsze

Najnowsze

Historyczne koncerty w Korei Północnej

Do Korei Północnej na koncerty mają przyjechać gwiazdy muzyki z Korei Południowej. Gest ma służyć ociepleniu stosunków, a koncerty zaplanowane na koniec marca, mają poprzedzać kwietniowy szczyt obu Korei. Rządowi w Seulu szczególnie zależy, by jedną z koncertujących gwiazd był raper Psy, znany przede wszystkim z hitu "Gangnam Style". W Pjongjangu ma wystąpić także Cho Yong-pil, ulubieniec byłego przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Ila. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 26.03

Historyczny lot z Australii do Wielkiej Brytanii - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. O tym jak przetrwać 17 godzin lotu mówił Sebastian Gościniarek, partner w firmie doradczej BBSG.

"Bilans", 26.03

Propozycja opłat za wjazd do centrum miast - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego oraz Krzysztof Sitarski, poseł Kukiz'15.

Kolejowa spółka ma nowego prezesa

Rada nadzorcza PKP Cargo powołała Czesława Warsewicza na stanowisko prezesa kolejowej spółki. Członkiem zarządu do spraw finansowych został natomiast Leszek Borowiec.

Węgierskie złoto wróciło do Budapesztu. Polska swoje nadal trzyma w Anglii i zarabia miliony

73 miliony złotych - tyle na zdeponowanym złocie zarobił w ostatnich trzech latach Narodowy Bank Polski. Chodzi o 98 ton tego kruszcu, który znajduje się w skarbcu Banku Anglii. Za przetrzymywanie sztabek w Londynie Polska zapłaciła w ubiegłym roku 80 tysięcy złotych. Nie jesteśmy jednak tutaj wyjątkiem. W podziemiach Banku Anglii swoje rezerwy złota trzyma około 60 krajów, choć z tego grona w ostatnich dniach wypadły Węgry. Tamtejszy bank centralny poinformował o ściągnięciu wszystkich trzech ton kruszcu do Budapesztu. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

Wicepremier dostał ponad 65 tysięcy złotych nagrody. Ujawnił, na co ją przeznacza

Sukcesywnie przekazuję nagrodę na działalność mojej partii - powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin, pytany o to, czy oddał przyznaną mu w ubiegłym roku premię. Jak dodał, temat ewentualnych kolejnych nagród został "zamknięty przez pana premiera Morawieckiego". - Nie będzie ani nagród dla ministrów, ani podwyżek - stwierdził wicepremier.

Za trzy lata ma powstać pierwszy odcinek Trasy Kaszubskiej

Latem 2021 roku ma być gotowy pierwszy odcinek tak zwanej Trasy Kaszubskiej, między Szemudem a Gdynią Wielkim Kackiem, stanowiącej część drogi ekspresowej S6 łączącej Trójmiasto ze Szczecinem. Około 20-kilometrowy odcinek drogi wykona spółka Polaqua za prawie 820 milionów złotych.

Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Jest polski akcent

Port lotniczy Changi w Singapurze szósty rok z rzędu został wybrany najlepszym lotniskiem na świecie - wynika z najnowszego rankingu firmy konsultingowej Skytrax. Zestawienie powstało na podstawie ocen blisko 14 milionów pasażerów pochodzących z ponad 100 krajów.

Zuckerberg znów przeprasza. Ogłoszenia w gazetach

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg przeprosił za "naruszenie zaufania" w całostronicowych ogłoszeniach umieszczonych w największych brytyjskich i amerykańskich gazetach. To pokłosie afery związanej z firmą Cambridge Analytica, która miała pozyskać i wykorzystać dane nawet 50 milionów użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.

Analityk: ten sposób oszczędzania może przynieść straty

Rosnące wynagrodzenia, spadające bezrobocie, tanie kredyty i nieatrakcyjne lokaty. Tak, zgodnie z modelem stosowanym przez Narodowy Bank Polski, ma wyglądać przyszłość do 2021 roku. To złe wieści dla osób chcących odkładać pieniądze na bankowych lokatach, bo grozi to realnymi stratami - wynika z szacunków Open Finance.

Ukraińcy w Polsce. Nie chcą zostać na stałe, na życie wydają niewiele

W ciągu ostatnich pięciu lat ponad połowa pracujących w Polsce obywateli Ukrainy była u nas kilka razy, ale w Polsce spędziła góra pół roku. Większość Ukraińców zamierza do nas jeszcze przyjechać, ale niewielu myśli o przeprowadzce na stałe. Takie rozwiązanie bierze pod uwagę 11 procent pracujących w Polsce Ukraińców.

Pingwiny z Republiki Południowej Afryki. "Są trzy kolonie"

Pięćdziesiąt pięć tysięcy - tyle pingwinów przylądkowych żyje w Republice Południowej Afryki. Część z nich udało się sfotografować Dorocie Gil-Kowalskiej oraz Jarosławowi Kowalskiemu. - Są trzy kolonie pingwinów w RPA - opowiadają goście cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Z plecakiem przez Emiraty. Podróżniczka odsłania nietypowe atrakcje

Ścieżka rowerowa o długości 120 kilometrów biegnąca przez pustynię, czy największy na świecie ogród. To tylko niektóre z nietypowych atrakcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich o których w cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadała Maria Rutkowska. Podróżniczka wskazywała ponadto, że praktycznie wszędzie można spotkać sokoły. - Są organizowane wyścigi sokołów i polowania z nimi - mówi Maria Rutkowska, która w Emiratach realizowała projekt fotograficzny.