Najnowsze

Najnowsze

Co z pomocą prezydenta dla frankowiczów? "Nie spodziewam się żadnego ryzyka"

Chcielibyśmy, by ustawa o wsparciu kredytobiorców była uchwalona tak szybko, jak to jest możliwe. Komunikaty Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego oraz wypowiedzi przedstawicieli resortu finansów, w tym wicepremiera Mateusza Morawieckiego, wskazują, że to dobra propozycja - mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Praca, pieniądze i nowy wiek emerytalny. Pięć rzeczy, o których musisz wiedzieć

Już wkrótce Polacy będą mogli szybciej przejść na emeryturę. Nowy wiek obowiązywać będzie od października. Od dziś wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski uprawniające do tego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych szacuje, że w związku ze zmianami wzrost liczby emerytur wypłacanych na koniec roku wyniesie około 331,3 tysięcy, przy założeniu, że na emeryturę przejdzie około 82 procent uprawnionych. Sprawdzamy na co mogą liczyć emeryci w Polsce.

Potężny bank otworzy oddział w Polsce. Morawiecki: na 99,9 procent

JP Morgan, jeden z największych banków na świecie, jedną z trzech, czterech swoich głównych siedzib, chce ulokować w naszym kraju - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w Nowym Jorku. Jak podkreślił może to stworzyć nad Wisłą ponad 20 tysięcy miejsc pracy w ciągu 5-7 lat. - Oferujemy znakomitych inżynierów, informatyków i to jest bardzo doceniane przez przedsiębiorców, czy też instytucje finansowe takie jak JP Morgan - dodał minister rozwoju i finansów.

Bezrobocie może być jeszcze niższe

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) wzrósł trzeci miesiąc z rzędu, ale skala wzrostu była nieco mniejsza niż przed miesiącem, co stwarza szanse na dalszą poprawę sytuacji na rynku pracy w kolejnych miesiącach - informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Kanada i Meksyk pozostaną w układzie NAFTA

- Nawet, jeśli Stany Zjednoczone wycofają się z porozumienia o wolnym handlu NAFTA, Kanada i Meksyk będą nadal budować swe relacje ekonomiczne w oparciu o regulacje wynikające z układu – oświadczył w czwartek minister gospodarki Meksyku Ildefonso Guajardo.

Pilot nie wystartował, bo usłyszał płacz pasażera

Najpierw były starania o azyl i petycja, którą podpisały trzy tysiące osób. Władze Londynu odrzuciły jednak prośbę i Afgańczyk Samim Bigzad miał zostać deportowany z Wielkiej Brytanii. Nie chciał wracać do ojczyzny, bo obawiał się śmierci z rąk do talibów. Kiedy zrezygnowany i zapłakany siedział już z walizką w samolocie okazało się, że lot się nie odbędzie, bo pilot... nie zamierza wystartować. Właśnie z powodu 22-latka. Do niecodziennej sytuacji doszło na pokładzie samolotu Turkish Airlines. Materiał programu "24 Godziny".

Armatnie salwy w Sztokholmie. Tak powitano nowego księcia

Książę Karol Filip i księżniczka Sofia, członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej, przywitali na świecie swojego kolejnego syna. Książę zdradził, że szczęśliwa mama i noworodek czują się dobrze. To drugie dziecko książęcej pary. Rok temu urodził im się Aleksander. Małego księcia na świecie przywitały armatnie salwy w Sztokholmie. Materiał programu "24 Godziny".

Ochroniarz wyprowadzał płaczącego chłopca. Messi zaprotestował

Młodziutki kibic z Urugwaju pod hotel w Montevideo - gdzie zatrzymała się piłkarska reprezentacja Argentyny - wybrał się z wujkiem, bo tata musiał pracować. Miał plan - spotkać się ze swoim idolem, Lionelem Messim. Przechodzący idol był na wyciągnięcie ręki, ale do akcji błyskawicznie wkroczył jeden z ochroniarzy. Złapał i odciągnął płaczącego chłopca poza strefę wydzieloną dla mediów. Messi zareagował błyskawicznie. Kazał puścić i przywołać fana, wyściskał go, porozmawiali, a na koniec zrobili sobie selfie. Materiał programu "24 Godziny".

Umiarkowane wzrosty na nowojorskich giełdach

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach – ostatnia w sierpniu - upłynęła pod znakiem umiarkowanych wzrostów. Dane z gospodarki USA w większości nie zaskoczyły inwestorów, a rynek czeka teraz na piątkowy raport o nowych miejscach pracy.

"Bilans", 31.08

Nowy sposób administracji skarbowej na walkę z oszustami polega na blokadach kont podejrzanych firm. O ocenę pomysłu, nad którym pracuje obecnie ministerstwo finansów, Patrycjusz Wyżga pytał Konrada Turzyńskiego, doradcę podatkowego z Kancelarii KNDP. Wyniki polskiej gospodarki w drugim kwartale 2017 roku, start reformy emerytalnej i koszty reformy szkolnictwa - to kolejne tematy czwartkowego programu "Bilans" TVN24 BiS.

Więcej osób na zasiłkach. Holandia ma problem

Liczba osób w wieku produkcyjnym w Holandii żyjących z zasiłku w czerwcu wyniosła o 12 tysięcy więcej niż w roku poprzednim - podał w czwartek holenderski urząd statystyczny CBS. Przybyło też ubogich emerytów.

Będziemy coraz starsi i będzie nas coraz mniej. Zatrważające statystyki

Starzejące się społeczeństwo, pustoszejące gminy i miasta - oto scenariusz, jaki czeka Polskę za 13 lat. Główny Urząd Statystyczny publikuje prognozę, z której wynika, że w 2030 roku w większości polskich gmin osoby starsze będą stanowiły więcej niż jedną piątą mieszkańców. Dziś takich gmin jest około 4 procent.

"Biznes dla Ludzi", 31.08

Nowy lider rankingu najbogatszych ludzi świata, długie kolejki po 500 plus, kredyty hipoteczne Polaków - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Patrycjusz Wyżga.

Rodzice składają wnioski o 500 plus na kolejny rok. Najnowsze dane

W czwartek mija termin na złożenie wniosku o 500 plus, by zagwarantować sobie ciągłość wypłaty świadczenia oraz brak konieczności oczekiwania na wyrównanie. Dokumenty możemy złożyć w urzędzie lub przez internet. Do 30 sierpnia złożono blisko 2 milionów wniosków na nowy okres zasiłkowy, podczas gdy obecnie świadczenie trafia do ponad 2,6 mln rodzin.

W sklepach płacimy więcej. Ale prawdziwe podwyżki dopiero przed nami

Inflacja w sierpniu wyniosła 1,8 procent rok do roku, a w porównaniu z lipcem tego roku mieliśmy do czynienia z kolejnym miesiącem spadku cen - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny w tak zwanym eksperymentalnym szybkim szacunku. Ekonomistka Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek zwróciła jednak uwagę, że od września można spodziewać się, że ceny żywności będą rosnąć szybciej.

Autostrady, porty i lotniska. Zobacz, co Polska buduje z pomocą unijnych pieniędzy

Powstało niemal 1,4 tys. kilometrów ekspresowych dróg i autostrad, zmodernizowano 8 portów lotniczych, zbudowano ponad 2,5 tys. kilometrów sieci gazociągów - to przykłady wykorzystania pieniędzy, jakie Polska na przestrzeni lat otrzymała z budżetu Unii Europejskiej. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej otrzymaliśmy łącznie 138,6 miliarda euro, a do budżetu wpłaciliśmy 45,8 miliarda euro. Skąd takie liczby? Wszystkie państwa składają się na budżet UE, a beneficjentami netto są te kraje, które - ze względu na niższy poziom rozwoju - potrzebują większego wsparcia. Polska największą część wypłat otrzymuje z Funduszu Spójności. Co ważne, to nie są granty, ponieważ do pieniędzy unijnych wymagany jest zazwyczaj wkład własny. Zobacz w TVN24 BiS, jak wydawane są unijne fundusze.

Opłaty za parkowanie zależne od płacy minimalnej. Kary mocno w górę

Możliwość wyznaczenia w dużych miastach śródmiejskich stref płatnego parkowania oraz zróżnicowane limity opłat za parkowanie, powiązane procentowo z minimalnym wynagrodzeniem - to niektóre zmiany, jakie planuje Ministerstwo Rozwoju. Kara za parkowanie bez uiszczenia opłaty, nie będzie mogła przekroczyć 10 proc. minimalnego wynagrodzenia czyli obecnie 200 zł.