Najnowsze

Najnowsze

Budowa mieszkań ma przyspieszyć. Powołano specjalną grupę roboczą

Nad szczegółami rozwiązań specustawy mieszkaniowej pracuje specjalnie powołana grupa robocza, składająca się z przedstawicieli zainteresowanych ministerstw i instytucji - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Specustawa ma zacząć obowiązywać jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Nowe przepisy mają przyspieszyć budowę mieszkań w Polsce

Szykują się zmiany w kolejnej państwowej spółce

Skarb Państwa chce zmian w składzie rady nadzorczej KGHM Polska Miedź. Skarb Państwa zażądał umieszczenia w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki dodatkowego punktu, który właśnie dotyczyć ma zmian w radzie nadzorczej. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w miedziowym koncernie zwołane jest na 15 marca.

Pisaliśmy za pomocą myśli. Eksperyment na antenie TVN24 BiS

Umiejętności językowe, słuch muzyczny, świadomość - od budowy mózgu zależy naprawdę wiele. Indywidualne różnice w jego anatomii mogą determinować zachowania, postrzeganie świata i uczucia. W programie "Świat" zajrzeliśmy do wnętrza mózgu i dzięki czepkowi z elektrodami oraz specjalnej aparaturze, pisaliśmy za pomocą myśli.

Gwiazda zdecydowała się na zabieg usunięcia macicy. Tłumaczy powody

Lena Dunham, aktorka, reżyserka i scenarzystka przyznała, że zdecydowała się na dramatyczną decyzję o usunięciu macicy. Aktorka, której popularność przyniósł serial "Dziewczyny", cierpiała na endometriozę, czyli dolegliwość powodującą ogromny ból w czasie okresu. Lekarze mówią, że wyznanie aktorki może pomóc wielu kobietom w uświadomieniu problemu. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Nie ma chętnych na dostawę wagonów dla wojska

Żadna oferta nie wpłynęła w postępowaniu ogłoszonym przez PKP Intercity na dostawę ośmiu specjalnych, fabrycznie nowych wagonów osobowych dla sił zbrojnych - wynika z informacji podanych przez kolejową spółkę.

Ekonomiści: inflacja będzie rosnąć

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu wzrosły rok do roku o 1,9 procent, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,3 procent - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Ekonomiści uważają, że spadek inflacji jest krótkotrwały.

Rewolucja w emeryturach dla 11 milionów Polaków. Będzie dodatkowa składka

Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych – taką propozycję w czwartek przedstawili minister finansów Teresa Czerwińska, minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Z nowego systemu może skorzystać ponad 11 milionów pracowników, którzy oddając część swojej wypłaty dostaną wyższe świadczenie po zakończeniu pracy. Przewidziana jest także zachęta finansowa ze strony państwa.

Problem dotyczy milionów osób na świecie. "Wyzwanie cywilizacyjne"

Na pozostanie singlem decyduje się coraz większa liczba dorosłych osób - zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Tylko w USA statystyki mówią o ponad 100 mln osób samotnych, z czego zdecydowana większość to panny i kawalerowie. Często z wyższym wykształceniem i dobrze płatną pracą. Jak się okazuje, jednym z czynników wzrostu liczby singli okazały się aplikacje i serwisy randkowe. W założeniu miały służyć nawiązaniu kontaktów, ale wielu użytkowników nie może zdecydować się na związanie z poznaną tak osobą, bo wiedząc, że mają wybór, szukają kogoś jeszcze bardziej im pasującego. W ten sposób nie są w stanie na stałe z nikim się związać. Problemowi w programie "24 godziny" przyjrzał się Michał Sznajder.

Przedsiębiorca nie pomógł Oksanie. "Wielu pracodawców zatrudnia Ukraińców nielegalnie"

Przedsiębiorca, który wywiózł pracującą u niego Ukrainkę z udarem i zostawił na ławce ubolewa nad tym co się stało i chce pokryć koszty jej leczenia oraz rehabilitacji - mówił w TVN24 BiS Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu. - Przypadków złego traktowania pracowników z Ukrainy jest coraz więcej - wskazał Jurij Kuriagin, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich.

Skąd pochodzą choroby?

W czasie wojen więcej ludzi ginie z powodu chorób zakaźnych niż z powodu działań wojennych - mówił w programie "Świat" w TVN24 BiS pediatra dr Paweł Grzesiowski. Gdzie na świecie znajdują się ogniska tyfusu, gruźlicy czy wirusa HIV? Jak się przenoszą i czy zagrażają Polsce? O tym ze swoimi gośćmi rozmawiał Rafał Wojda.

"Bilans", 14.02

Najwyższy od wielu lat wzrost gospodarczy w Polsce - to główny temat dzisiejszego programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli: Marcin Luziński, ekonomista BZ WBK oraz Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku.

"Biznes dla Ludzi", 14.02

Praca Ukraińców w Polsce - to główny temat dzisiejszego programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli: Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu oraz Jurij Kuragin, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce.

Szczepienia w odwrocie. Karać czy zachęcać?

Skąd wzięła się popularność ruchów antyszczepionkowych? Jak walczyć z pseudonaukowym przekazem zalewającym internet? To pytania, na które musi odpowiedzieć współczesna nauka i medycyna. O tym w programie "Świat" w TVN24 BiS rozmawiał ze swoimi gośćmi Rafał Wojda.

Legendarne programistki. Jaką rolę w IT odgrywają kobiety?

72 lata temu powstał jeden z pierwszych komputerów na świecie. Nosił nazwę ENIAC i został stworzony przez dwóch mężczyzn, ale za sukcesem tej maszyny stały kobiety. Jaką rolę dziś odgrywają programistki? O tym w TVN24 BiS mówiła Ilona Skarbowska, prezeska Fundacji Carrots.

Rząd szykuje zmiany w zatrudnianiu w sektorze finansowym

Podmioty z sektora finansowego i instytucje państwowe zajmujące się tym rynkiem będą miały prawo do sprawdzenia, czy ich obecni lub przyszli pracownicy nie byli karani za określone typy przestępstw. Taki ma być skutek ustawy, której projekt przyjął w środę rząd.