Najnowsze

Najnowsze

Wenezuelczycy szukają pomocy w Kolumbii

Coraz większa liczba Wenezuelczyków leczy się w Kolumbii. Według szacunków, do kolumbijskich szpitali w zeszłym roku przyjechało na leczenie 25 tysięcy Wenezuelczyków, w porównaniu z 1,5 tysiąca w 2015 roku. W swoim kraju nie mogą liczyć na pomoc, bo szpitalom brakuje leków. Szacuję się, że w ostatnich latach kraj opuściło od 3 do 4 milionów osób. Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Kobieta stanie na czele Europolu

Europol, unijna agencja policyjna będzie dowodzona przez kobietę. Catherine De Bolle, obecnie kierująca belgijską policją, obowiązki przejmie z początkiem maja. - Jestem przekonana, że policja i sektor bezpieczeństwa są gotowe zaakceptować kobietę na najwyższych stanowiskach. Ale zależy to również od samych kobiet. Musimy być otwarte na pracę w tym sektorze. Nie uważam, że szklany sufit pękł. Ale wierzę, że moja nominacja jest dowodem na to, że Europa jest gotowa zaakceptować kobietę na najwyższym stanowisku – ocenia Catherine De Bolle. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans", 08.03

Normy jakości węgla oraz sytuacja kobiet na rynku pracy - to najważniejsze tematy dzisiejszego programu "Bilans" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 08.03

Pierwsza niedziela bez handlu - to najważniejszy temat dzisiejszego programu Bilans w TVN24 BiS. Gościem programu była Renata Juszkiewicz z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Nowe technologie tworzą człowieka przyszłości

Słuch doskonały, okulary, które pokazują temperaturę ciała rozmówcy, dłonie, które czują więcej - to hasła, które na razie brzmią futurystycznie, ale dzięki nowoczesnym technologiom mogą stać się codziennością. O ulepszaniu ludzkiego ciała i o tym, czy istnieją granice w stawaniu się doskonalszym - Rafał Wojda rozmawiał ze swoimi gośćmi w programie "Świat".

Wjazd na rondo bez kierunkowskazu. Orzeczenie sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie orzekł, że przy wjeździe na rondo kierowca nie ma obowiązku włączania lewego kierunkowskazu. Sąd uznał, że sam wjazd na rondo nie oznacza zmiany pasa ruchu ani zmiany kierunku jazdy, które należy sygnalizować.

Rząd walczy ze smogiem. Eksperci: ta ustawa nic nie zmieni

Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzający normy jakości węgla. Nowe przepisy mają pomóc w walce ze smogiem. Jednak zdaniem ekspertów ustawa w zaproponowanym kształcie nie wpłynie na poprawę jakości powietrza w Polsce. - Nie ma szans, abyśmy zobaczyli jakąkolwiek różnicę - uważa Kuba Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego.

Zakaz handlu w niedziele. Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowych przepisach

Ostateczną wersję ustawy ograniczającej handel w niedziele Sejm przyjął 10 stycznia. Niemal trzy tygodnie później swój podpis złożył prezydent Andrzej Duda. Od 1 marca handel w niedziele jest stopniowo ograniczany - początkowo do dwóch niedziel w miesiącu w 2018 roku, a następnie do jednej niedzieli w 2019 roku. Od 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele.

Naukowcy podali skuteczny sposób na podryw

Czworonogi zwiększają naszą wiarygodność i ocieplają wizerunek. Dzięki psiemu towarzystwu jesteśmy uważani za bardziej przystępnych, szczęśliwszych i empatycznych. Naukowcy przeprowadzili kilka eksperymentów potwierdzających, że psy zwiększają naszą atrakcyjność. Jeden z nich wykazał, że mężczyźni spacerujący z psami byli w stanie zdobyć więcej numerów telefonów niż pozostali panowie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

NASA rozdaje bilety na podróż w stronę Słońca. Wystarczy się zarejestrować

Amerykańska agencja zaprasza na podróż w stronę Słońca na pokładzie sondy Parker Solar Probe. Żeby wziąć udział w tej wyprawie, wystarczy rejestracja na stronie NASA. Wszystkie zapisane cyfrowo nazwiska znajdą się później na karcie pamięci, którą sonda zabierze w kosmos. Bezzałogowy statek kosmiczny w stronę Słońca wystartuje latem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans", 7.03

Znani są już finaliści 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Marian Owerko, członek kapituły nagrody, zdradzał szczegóły w programie "Bilans" TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 7.03

Czy urzędnicy powinni otrzymać podwyżki? O to Robert Stanilewicz pytał w programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS Piotra Szumlewicza z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz ekonomistę Marka Zubera.

Znamy finalistów "biznesowych Oskarów". Kapituła zaskoczyła

Liderzy biznesu ścigają się o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu. Znani są już finaliści 7. edycji konkursu. Jednak, co zaskakuje, brak jest finalistów w kategorii "Wizja i innowacje". Jak tłumaczy Marian Owerko, członek kapituły nagrody, w tym roku nie było dla tej kategorii wystarczająco wybitnych kandydatów. Pozostałe kategorie to "Sukces" oraz "Działalność społeczna". - We wszystkich kategoriach było ponad 220 zgłoszeń - mówi Owerko. W wyścigu pozostało siedem osób. Uroczysta Gala finałowa i ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 21 maja 2018 roku.

Zamrożone płace zaczynają uwierać. "Niezadowolenie będzie narastało"

Urzędnicy domagają się podwyżek. Pensje w budżetówce zamrożone są od ośmiu lat, a niskie zarobki zniechęcają do podjęcia pracy w urzędzie. Moim zdaniem to niezadowolenie będzie narastało, jeśli rząd nie zareaguje podwyższeniem pensji - ocenił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS ekonomista Marek Zuber.

Co zrobić, żeby było mniej schronisk?

W Polsce istnieje około dwustu schronisk dla zwierząt. W wielu z nich warunki są opłakane. Zdarza się, że zwierzęta są traktowane brutalnie. O losie czworonogów w ośrodkach opieki i o tym, jak sprawić, żeby bezpańskich zwierząt było jak najmniej, Rafał Wojda rozmawiał ze swoimi gośćmi w programie "Świat".