Najnowsze

Najnowsze

Na tym przysmaku wychowały się całe pokolenia. "To był fast-food czasów komuny"

W Zakopanem robią oscypki, na Śląsku wodzionkę, a w Szczecinie paszteciki. 20 października obchodzimy dzień najbardziej znanego przysmaku Pomorza Zachodniego. Receptura na miękkie w środku, a chrupiące z zewnątrz ciasto jest niezmienna od prawie pół wieku. Przepis jest prosty: mąka, sól, cukier, drożdże i olej. Najlepiej smakuje z czerwonym barszczem. - To był taki fast-food czasów komuny, w pozytywnym sensie, bo on jest bardzo smaczny i pożywny - mówi satyryk i rysownik Henryk Sawka. W 2010 roku pasztecik trafił na listę produktów tradycyjnych, chronionych przez unijne prawo.

W niektórych regionach Francji brakuje masła. "Od dobrego miesiąca"

Wzrost zapotrzebowania na tłuszcz zwierzęcy i coraz większa konsumpcja produktów na bazie masła spowodowały jego brak w niektórych regionach Francji. Masła brakuje przede wszystkim w supermarketach na terenie Bretanii i Normandii. "Masło wraca do łask" - zauważa tygodnik polityczny "Le Point", przypominając, że przez 30 lat dietetycy nim pogardzali.

Dobre wiadomości dla kierowców. Ceny na stacjach nie zrobią niespodzianki

O 1-2 grosze taniały w tym tygodniu paliwa na stacjach paliw. Jak wskazują eksperci BM Reflex, mała zmienność na rynku ropy naftowej oraz stabilizacja złotego wobec dolara nie dają impulsu do dynamicznych zmian cen detalicznych. Sezonowo wchodzimy zaś w okres rosnących zapasów surowca wraz ze spadającą konsumpcją benzyn - dodają.

"Miałem świadomość, że coś się dzieje z moim ciałem". Ta historia wstrząsnęła Ameryką

- Miałem świadomość, że coś się dzieje z moim ciałem, ale nie miałem pojęcia, dlaczego ma to miejsce i jak to kontrolować - mówi Chris Allen, turysta, który przebywał na Kubie w 2014 roku. W sierpniu tego roku media poinformowały o tym, że zdaniem Departamentu Stanu pracownicy amerykańskiej ambasady w Hawanie mogli paść ofiarami "ataku akustycznego". Okazuje się, że poszkodowani mogli zostać także turyści. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Tej sztuki wystawiać nie można. Brazylia coraz mniej tolerancyjna

Kraj samby, karnawału i wolności, ale nie dla wszystkich. Jeden z brazylijskich sędziów uznał sztukę od lat wystawianą przez grupę artystów LGBT za agresywną. - To błąd, że władze skorzystały z cenzury, zamiast tego, ludzie powinni móc swobodnie dyskutować z poszanowanie prawa i wolności innych - mówi Jurema Werneck, dyrektor Amnesty International w Brazylii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Nie dbasz o siebie, nie leczymy cię". Rewolucja w brytyjskich szpitalach

W brytyjskim hrabstwie Hertfordshire w publicznej służbie zdrowia wprowadzono zasadę, że na planowane zabiegi przyjmowani są tylko pacjenci, którzy wcześniej sami wykazali się dbałością o zdrowie. Jeśli palą - mają rzucić ten zgubny nałóg, a jeśli mają nadwagę - muszą schudnąć. Przepisy wydają się kontrowersyjne, ale mają też spore poparcie ludzi. Bo Brytyjczycy, którzy stale narzekają na stan publicznej służby zdrowia, uważają, że pieniądze na leczenie trzeba wydawać racjonalnie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wall Street na plusie. Cisza po spotkaniu Trump-Yellen

Czwartkowa sesja przyniosła przewagę wzrostów na Wall Steet, jednak DJI z trudem utrzymał rekordowy poziom. Spadki notowań spółek technologicznych pociągnęły w dół Nasdaq Comp. Rynek czekał też na wynik rozmowy Trump-Yellen, jednak Biały Dom odmówił komentarzy na ten temat.

"Biznes dla Ludzi", 19.10

Przekop Mierzei Wiślanej oraz ograniczenie handlu w niedziele to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 19.10

Więcej pieniędzy na zdrowie, niedobór jaj na rynku oraz złota era Chin to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Niedziele bez handlu. "Zwolnień nie będzie, bo w sklepach pracują Ukraińcy"

Dzisiaj w handlu pracowników się poszukuje. Jeżeli ktoś robi zakupy to widzi kartki na sklepach z ofertami pracy. I najczęściej pracują w tych sklepach Ukraińcy. W związku z tym ograniczenie handlu w niedziele nie spowoduje żadnych zwolnień - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" poseł PiS Adam Abramowicz. Odmiennego zdania jest Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Zmiana zapotrzebowania na pracę w handlu wyniesie około 40 tysięcy osób - mówił gość Roberta Stanilewicza.