Najnowsze

Najnowsze

Rekordowa sprzedaż obligacji. "Czerwiec najlepszy od 15 lat"

10-miesięczne obligacje premiowe miały największy udział w czerwcowej sprzedaży obligacji oszczędnościowych, wydano na nie 371 milionów złotych - poinformował w poniedziałek wiceminister finansów Piotr Nowak. Czerwcowa sprzedaż obligacji oszczędnościowych była największą miesięczną od 15 lat.

Wykup wieczystego z bonifikatą. Można zarobić więcej niż na lokacie

Nawet 60 procent będzie można zaoszczędzić płacąc z góry za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność – wynika z najnowszego projektu ustawy. Jest to dobry sposób na zaangażowanie wolnych środków. Rentowność takiego rozwiązania jest 9 razy wyższa niż oprocentowanie lokaty i 2-3 razy wyższa niż zysk z wynajmu mieszkania – szacuje Open Finance.

To on ma doprowadzić do brexitu

Eurosceptyczny poseł Partii Konserwatywnej Dominic Raab został powołany w poniedziałek na stanowisko ministra do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wcześniej z tej funkcji zrezygnował David Davis.

Bułgaria znad przepaści. "Strach jest, ale odkrywamy świat, którego byśmy się nie spodziewali"

Wielu Polaków pamięta Bułgarię z czasów PRL-u, kiedy jeździło się tam na plaże w Złotych Piaskach. Ten kraj dalej jest wspaniałym miejscem na wyprawę i to nie tylko do oczywistych turystycznych atrakcji. O tym, na co można natrafić schodząc ze szlaku, i jak w Bułgarii uprawiać "highline", czyli chodzenie po taśmie na wysokości opowiedzieli w programie "Pokaż nam Świat" Pamela Kaczmarek, podróżniczka i fotografka oraz Krzysztof Kaczmarek, highliner i wspinacz. - Oczywiście strach jest. To ekstremalne, bo trzeba wejść w wysokie góry, stać nad 100 metrowymi klifami, ale dzięki temu możemy podziwiać przepiękne miejsca i odkrywać świat, którego byśmy się nawet nie spodziewali - mówiła Pamela Kaczmarek.

Rowery, śledzie i cukierki. Na tę wyspę warto jechać

250 kilometrów pięknie położonych ścieżek rowerowych, fabryki cukierków, farmy motyli, park rozrywki oraz słynne śledzie z rzodkiewką i żółtkiem. Takie atrakcje czekają na turystów odwiedzających Bornholm. O zaletach duńskiej wyspy, w programie "Pokaż nam świat", opowiadała Joanna Rozbicka, podróżniczka i autorka bloga korpopirania.pl.

Ile kosztuje podróż do Bułgarii?

Bułgaria jest znanym i lubianym przez Polaków kierunkiem wakacyjnym. Nie bez znaczenia jest fakt, że wakacje w tym kraju nie będą stanowić dużego obciążenia dla naszych portfeli. Bilet lotniczy w obie strony z Warszawy do Burgas można kupić już za 148 złotych. Ośmiodniowa wycieczka do Sozopola to koszt około 1700 złotych. Noclegi w hostelu w Warnie zaczynają się od 30 złotych. Sałatka szopska kosztuje około 9 złotych, a tarator (chłodnik z jogurtem, ogórkami i czosnkiem) - około 5 złotych. O szczegółach, w programie "Pokaż nam świat", opowiadał Jakub Porada.

Wielki sukces i powolny upadek. Na co wybrać się do kina?

W piątek na ekrany polskich kin wszedł film dokumentalny "Whitney", przedstawiający życie Whitney Houston, jednej z najwspanialszych piosenkarek wszech czasów. - To jest wzruszająca, ale i wstrząsająca opowieść o artystce, która miała nieprawdopodobny talent. Film pokazuje jej szybką i bajkową karierę, ale też powolny i koszmarny upadek - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Jak dodaje, widzowie będą mieli okazję zobaczyć niepublikowane wcześniej prywatne materiały oraz wysłuchać rozmów z rodziną piosenkarki.

Niskie ceny owoców biją rolników po kieszeni. "W tym roku nie jesteśmy w stanie nic zmienić"

Resort rolnictwa chce doprowadzić do wypracowania porozumienia między przetwórcami a rolnikami w sprawie skupu owoców. Chodzi o wprowadzenie umowy kontraktacji, którą strony zawierałyby z wyprzedzeniem - powiedział wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Dodał jednocześnie, że trudnej sytuacji rolników w tym roku rząd nie jest w stanie zmienić, możliwe są jedynie działania sprawdzające, czy nie doszło do zmowy cenowej w punktach skupu.

Uwaga na połączenia z egzotycznych numerów. Ostrzeżenie przed oszustami

Uwaga na "głuche telefony" z nieznanych numerów, pochodzących najczęściej z egzotycznych państw, na przykład Republiki Konga, Samoa, Gwinei czy Wybrzeża Kości Słoniowej. Tak działają oszuści, którzy wykorzystują nasz zwyczaj oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Telefony pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych i trwają bardzo krótko. Oszuści liczą na to, że użytkownik oddzwoni z samego rana, nieświadomy faktycznych kosztów tego typu połączenia. Materiał programu "24 Godziny".