Najnowsze

Najnowsze

Więcej firm planuje podwyżki w nadchodzących miesiącach

Podwyżki płac w nadchodzących miesiącach zapowiada 15,6 procenta badanych firm - wynika z najnowszego raportu Work Service "Barometr Rynku Pracy X". Jest to wynik niższy o 13,4 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim badaniem, ale o 4,3 punktu procentowego wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Inwestorzy pod ochroną. Rząd planuje zmiany

Skład Komisji Nadzoru Finansowego zostanie poszerzony o przedstawiciela premiera, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz ministra nadzorującego służby specjalne, z tym że dwóch ostatnich nie będzie miało prawa głosu - wynika z opisu projektu resortu finansów, zamieszczonego w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Dodatkowo, lepiej chronieni mają być inwestujący w obligacje korporacyjne.

Emerytalna rewolucja bez tajemnic. Odpowiadamy na Wasze pytania

Czy pracownik będzie mógł zrezygnować z Pracowniczych Planów Kapitałowych? Jak będą oprocentowane środki? Jaką mamy gwarancję, że państwo nie zgarnie zgromadzonych pieniędzy? Na te oraz na inne pytania przesłane na Kontakt 24 odpowiadał prowadzący "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Paweł Blajer.

Pierwsza taka sytuacja w historii. Chińczycy wyprzedzili Apple'a

Ponad 374 miliony smartfonów sprzedano w drugim kwartale tego roku na świecie. Oznacza to wzrost o 2 procent rok do roku - wynika z najnowszych danych firmy badawczo-doradczej Gartner. Po raz pierwszy w historii chińska firma Huawei wyprzedziła Apple'a i awansowała na pozycję wicelidera rankingu.

"Mówił, że pachnę jak toaleta". Gorzkie wspomnienia o Jobsie

W przyszłym tygodniu do księgarń trafi książka "Small Fry" autorstwa Lisy Brennan-Jobs, córki współzałożyciela Apple Steve’a Jobsa. Publikacja już teraz wywołuje sporo kontrowersji, ponieważ przedstawia legendarnego biznesmena jako chłodnego i mało troskliwego rodzica.

Pijaństwo i rozpusta. Popularna wyspa chce skończyć z all-inclusive

Turystyczna rewolucja na Majorce. Władze tej popularnej wśród turystów hiszpańskiej wyspy chcą zakazać wczasów all-inclusive. Powód? Nieograniczony dostęp do alkoholu, który powoduje problemy, szczególnie w mieście Magaluf. Tabuny hałaśliwych, podpitych turystów, głównie Brytyjczyków, płoszą z miasta ludzi, którzy przyjechali na rodzinne wakacje i oczekują relaksu. Dodatkowo, jak wynika ze statystyk, w ostatnich trzech latach zainteresowanie przyjazdem do Magaluf spadło niemal o połowę.

Polski producent gier z historycznym rekordem

Kurs akcji CD Projekt wystrzelił we wtorek do rekordowego poziomu. To reakcja inwestorów na wyniki finansowe spółki w pierwszym półroczu 2018 roku. Pozytywnie odebrano również opublikowanie przez studio fragmentu rozgrywki długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077.

Coraz mniej kredytów we frankach

Systematycznie maleje liczba zobowiązań mieszkaniowych zaciągniętych w szwajcarskiej walucie. W czerwcu 2018 roku w porównaniu do czerwca 2017 roku ubyło 27 tysięcy takich zobowiązań. W spłacie było nadal 482 tysiące kredytów frankowych.

"Biznes dla Ludzi". Wi-fi w Pendolino

Wspólny bilet kolejowy, internet w Pendolino, turystyczny rekord Paryża oraz diesle w odwrocie to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Paweł Blajer.

May: twardy brexit to nie koniec świata

Brytyjska premier Theresa May zbagatelizowała we wtorek ostrzeżenia ministra finansów Philipa Hammonda przed negatywnymi konsekwencjami wyjścia z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie przyszłego handlu, mówiąc, że "nie byłby to koniec świata".

Morawiecki: wzrost cen energii nie zagraża przemysłowi

Energia elektryczna z węgla jest poddana presji na podwyżki, to wynik polityki klimatycznej Unii Europejskiej - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wpływ cen energii na gospodarkę nie jest na tyle krytyczny, by zagroził jej konkurencyjności.

Transakcja dekady na horyzoncie. Rosyjski miliarder może zainkasować trzy miliardy dolarów

Pięć mistrzostw Anglii, pięć pucharów Anglii, a także wygrana Liga Mistrzów. To sukcesy londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea za kadencji Romana Abramowicza. Wartość marki w 2018 roku przekroczyła ponad 2 miliardy dolarów, podczas gdy w 2011 roku było to 658 milionów dolarów. Rosyjski oligarcha kupił popularnych The Blues w 2003 roku, jednak teraz - jak informują brytyjskie media - jest gotowy rozważyć sprzedaż klubu. Jak podano, Abramowicz oczekuje oferty na poziomie co najmniej 3,2 miliarda dolarów. Jak ocenił Mateusz Walczak z TVN24 BiS, w przypadku finalizacji sprzedaży będziemy świadkami transakcji dekady.