Najnowsze

Najnowsze

Rząd szykuje bicz na nieuczciwe firmy. "Odpowiedź na rozmaite oszustwa"

Rząd przyjął projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe przepisy mają umożliwić walkę z nieuczciwymi firmami, które oszukują Polaków, a także narażają na straty polskie państwo - podkreślił szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Część zapowiadanych zmian krytykują jednak pracodawcy z BCC.

Nawet 140 dni wolnych od pracy w 2019 roku

Ile dni wolnych od pracy można mieć w 2019 roku? Do pracy nie trzeba będzie iść w tym roku 114 razy, a po dodaniu 26 dni wolnych dla pracowników zyskamy aż 140 dni wolnych - wylicza Open Finance. Przy odpowiednim planowaniu będziemy mogli cieszyć się ośmioma przedłużonymi weekendami dającymi 36 dni wolnych.

Dostałeś rachunek z wyższą stawką za prąd? Co robić?

Co zrobić, gdy otrzymam rachunek z wyższą stawką za prąd? To pytanie, które w ostatnich dniach z całą pewnością zadaje sobie część klientów innogy Polska. Firma od początku nowego roku wprowadziła bowiem nowy cennik, tymczasem przedstawiciele rządu zapewniali, że podwyżek nie będzie.

Banki wyprowadzają się z Londynu. Przez brexit odpłynął już miliard dolarów

Mimo że jeszcze się nie wydarzył, już generuje straty. Z raportu firmy doradczej EY wynika, że z powodu możliwego brexitu z londyńskiego sektora finansowego odpłynęło ok. 800 mln funtów (ok. miliard dolarów). W analizie zaznaczono, że są to "ostrożne szacunki", a podana liczba jest dość "skromna, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość sektora bankowego, którego wielkość ocenia się na 8 bilionów funtów (10 bln dolarów)".

Wyższe ceny prądu, mimo obietnic rządu. Spółka wprowadza nowe stawki

Mimo zapewnień premiera i specjalnej ustawy, część gospodarstw domowych otrzymała wyższe rachunki. - Innogy Polska rzeczywiście poinformowało swoich klientów o wzrostach cen i stawek za energię elektryczną w związku z bardzo dużym wzrostem cen energii na rynku hurtowym - powiedziała w rozmowie z TVN24 Aleksandra Smyczyńska, rzecznik prasowy tej spółki. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Nowa forma spółki dla start-upów. Polskie wynalazki mają zostać w Polsce

Prosta Spółka Akcyjna (PSA) to nowy rodzaj spółki, który został stworzony na potrzeby start-upów. Ministerstwo przedsiębiorczości i infrastruktury chce, by przepisy o prostej spółce akcyjnej zaczęły obowiązywać w pierwszym kwartale 2020 roku. Jej rejestracja będzie prostsza i tańsza niż, na przykład, spółki akcyjnej.

Niespodziewana rezygnacja prezesa Banku Światowego

Bank Światowy (BŚ) potwierdził w poniedziałek, że jego prezes Jim Yong Kim składa rezygnację na trzy lata przed upływem swej kadencji. Kristalina Georgiewa, dotychczasowa dyrektor wykonawcza Banku, będzie od 1 lutego pełnić obowiązki prezesa BŚ.

"Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów. Ostatnie dni na zgłoszenia

Już tylko niecałe dwa tygodnie pozostały na zgłoszenia kandydatów do 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. - Ta nagroda dała nam przekonanie, że jest zrozumienie dla tego, co robimy. To niesamowite wyróżnienie i duży zaszczyt - mówił w programie "Biznes dla Ludzi" Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska oraz ubiegłoroczny laureat Nagrody PRB w kategorii "Działalność społeczna".

Polacy mają coraz więcej pieniędzy do wydania

Przeciętne polskie gospodarstwo domowe ma dziś do wydania około jedna trzecią więcej niż trzy lata temu, a prawie 70 proc. Polaków ma jakieś oszczędności - wynika z szacunków Open Finance. Duży wpływ na to ma program 500 plus

Ostatni dzwonek, by płacić niższe składki. Co trzeba wiedzieć?

W tym roku wszedł w życie tzw. mały ZUS. Dzięki niemu osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą na mniejszą skalę mogą płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu składki na ubezpieczenie społeczne. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tego rozwiązania, muszą to zgłosić do ZUS do 8 stycznia. Poniżej przypominamy, kto może płacić niższe składki, przez jak długo i jak je obliczyć.