Dziesiąta najwyższa wygrana w Eurojackpot w Polsce

[object Object]
Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęściaTVN24 BiS
wideo 2/5

Kolejne losowanie Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej w żadnym z krajów, w których dostępna jest gra - poinformował Totalizator Sportowy. W Polsce drugi raz z rzędu padła jednak wygrana drugiego stopnia.

W piątek 28 lutego wylosowano następujące liczby: 12, 22, 24, 29, 38 oraz 5,6.

Wyniki losowania

W Polsce odnotowano jedną wygraną drugiego stopnia, tym razem było to ponad 2,8 miliona złotych. To dziesiąta najwyższa wygrana w historii Eurojackpot w Polsce.

Wygrana drugiego stopnia w naszym kraju padła również przed tygodniem. Szczęśliwiec zgarnął wówczas około 4,8 miliona złotych.

W losowaniu 28 lutego padły jeszcze trzy wygrane drugiego stopnia: w Holandii, Norwegii i Niemczech.

W żadnym państwie, biorącym udział w loterii, nie udało się jednak rozbić kumulacji. Oznacza to, że w następnym losowaniu (6 marca) do wygrania będzie nawet 205 milionów złotych.

Eurojackpot w Polsce

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości