Najnowsze

Najnowsze

Premier w Davos: dyskutowaliśmy o rozwiązaniach przyszłości

- Tegoroczne forum ekonomiczne poświęcone jest między innymi tematyce globalizacji, jak poszczególne państwa powinny się najlepiej odnaleźć w nowych realiach świata; ważne, żebyśmy byli częścią najlepszych z możliwych rozwiązań - mówił w czwartek w Davos premier Mateusz Morawiecki.

Prezydencki projekt ustawy frankowej przyjęty

Podkomisja do spraw kredytów frankowych przyjęła i skierowała do komisji finansów prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji. Wcześniej podkomisja zaakceptowała 23 poprawki do projektu, zaproponowane przez przewodniczącego Tadeusza Cymańskiego z PiS.

Hayder przed komisją: nie miałam gabinetu w Ministerstwie Finansów

Nie miałam gabinetu w Ministerstwie Finansów ani dostępu do materiałów niejawnych - zapewniła w czwartek przed komisją śledczą do spraw VAT Renata Hayder, była doradczyni społeczna ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego. Dodała, że nie przypomina sobie, by zabiegała o konkretne przepisy.

"Bilans". Co wywalczą frankowicze?

Projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, nad którym obradowała sejmowej podkomisji do sprawy ustaw frankowych był głównym tematem programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PWC.

Senat przyjął budżet. Bez poprawek

Senat w czwartkowym głosowaniu nie zgłosił poprawek do tegorocznego budżetu, który dopuszcza deficyt w wysokości 28,5 mld zł. Teraz ustawa trafi do prezydenta. Zgodnie z konstytucją ma on siedem dni na podpisanie budżetu.

Start testów powietrznej taksówki "kwestią tygodni"

Producent samolotów Airbus przeprowadzi w najbliższych tygodniach testy czteroosobowej taksówki powietrznej CityAirbus. Próby odbędą się w fabryce śmigłowców w Donauworth w południowych Niemczech - podała agencja Bloomberga. Prace nad podniebnymi taksówkami prowadzą też konkurenci Airbusa.

"Ta pajęczyna oplata największe instytucje". PO chce komisji śledczej

Wzywamy marszałka Sejmu i większość parlamentarną, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu przegłosować wniosek o powołanie komisji śledczej do sprawy KNF - zaapelowali w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie posłowie klubu PO-KO. - Wszystko wskazuje na to, że na szczytach finansowych władz państwa polskiego mamy do czynienia z pajęczyną korupcyjną - argumentował Robert Kropiwnicki.

Zaskakujące zachowanie funta. Poziom niewidziany od listopada

Funt tak drogi nie był od listopada ubiegłego roku, pomimo odrzucenia przez Izbę Gmin umowy rozwodowej z Unią Europejską. Za brytyjską walutę w czwartek koło południa trzeba było zapłacić 4,93 zł. Zdaniem analityków wynika to przede wszystkim z malejącego prawdopodobieństwa chaotycznego brexitu.

Światłami po oczach kierowców. Alarmujące wyniki badania

Aż 98 procent polskich kierowców doświadcza oślepiania przez inne pojazdy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Transportu Samochodowego. Jednocześnie ponad 40 procent kierujących uważa, że ma zbyt słabe światła, by dobrze widzieć. Według Instytutu złej jakości światła potęgują kilkukrotnie ryzyko wypadku w nocy. "Prawo regulujące te kwestie powinno zostać zaktualizowane i skutecznie egzekwowane" - podkreślił Tomasz Targosiński z ITS.

Najbogatsze kluby piłkarskie świata. Jest nowy lider

Real Madryt powrócił na pierwsze miejsce listy najbogatszych klubów piłkarskich na świecie. Przyczyniły się do tego rekordowe przychody w ubiegłym sezonie, w którym "Królewscy" wygrali Ligę Mistrzów po raz trzeci z rzędu - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Deloitte. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się FC Barcelona, na trzecie miejsce spadł ubiegłoroczny lider - Manchester United.

"Gazeta Wyborcza": Chrzanowski wskazuje na prezesa NBP

Marek Chrzanowski miał zeznać w prokuraturze, że to prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zainicjował spotkanie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego z biznesmenem Leszkiem Czarneckim - nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

"Złote" paszporty i wizy dla najbogatszych. Bruksela ostrzega

Od miliona do dwóch milionów euro "wystarczy", by zdobyć "złoty paszport" w Bułgarii, na Cyprze oraz Malcie. Z kolei "złote wizy" wydaje dwadzieścia państw Unii Europejskiej. Obawy, co do korupcji i prania pieniędzy przy ich przyznawaniu, ma jednak Komisja Europejska. Bruksela chciałaby, żeby zasady wydawania "złotych paszportów" były bardziej przejrzyste. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Mateusz Walczak.

Oto najcenniejsze marki świata. Najnowszy ranking

Amerykański koncern Amazon został uznany przez brytyjską firmę doradczą Brand Finance za dysponujący najbardziej wartościową marką na świecie, wycenianą na 187,9 miliarda dolarów. Na podium znalazły się też Apple (153,6 miliarda dolarów) i Google (142,8 miliarda dolarów).