Najnowsze

Najnowsze

Pseudonim zobowiązuje. "Money" najlepiej zarabiającym celebrytą

Amerykański bokser Floyd "Money" Mayweather w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był najlepiej zarabiającym celebrytą na świecie według magazynu "Forbes". Zainkasował 285 milionów dolarów. Wyprzedził słynnego aktora i producenta George'a Clooney'a, który zarobił 239 milionów dolarów.

Pełczyńska-Nałęcz: wydźwięk spotkania idealny dla Rosji, a fatalny dla nas

Wydźwięk spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem jest idealny dla Rosji, a fatalny dla nas - oceniła amerykańsko-rosyjski szczyt w Helsinkach w "Faktach po Faktach" w TVN24 Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie. Zdaniem byłego ambasadora Polski w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa tę rozgrywkę "zdecydowanie wygrał Putin".

Zwrot w sprawie opłat za parkowanie w weekend. Jeszcze niedawno pilnowała tego prokuratura

Jeśli uchwalone przez Sejm przepisy zostaną zaakceptowane przez senatorów i prezydenta Andrzeja Dudę, największe miasta zyskają możliwość wprowadzenia opłat za parkowanie nie tylko w dni powszednie, jak jest obecnie, ale także w soboty i niedziele. Jeszcze dwa lata temu uchwały rady gmin, które próbowały interpretować dotychczasowe przepisy na korzyść samorządów i żądały należności także za parkowanie w soboty, znajdowały się na celowniku prokuratury.

Prezes PKO BP: fala przejęć wymiecie średnie i małe banki

Presja na koncentrację w sektorze bankowym jest większa niż wcześniej. W Polsce jest miejsce na około pięć dużych instytucji finansowych, a obecna fala konsolidacji wymiecie banki średnie i małe – ocenia Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Dodał, że bank nie jest zainteresowany przejęciem instytucji o aktywach niższych niż 100 miliardów złotych.

Ziobro bierze się za budowę dróg. "Wprowadzimy nowatorskie rozwiązanie"

W sprawach między innymi budowy dróg i autostrad wprowadzimy jasną zasadę: dostajesz pieniądze dopiero, jak zapłacisz podwykonawcy - zapowiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef resortu przedstawił założenia projektu nowego prawa przeciw nadużyciom koncernów przy budowie dróg i autostrad.

Bez dostępu do ważnych usług. Resort zapowiada prace serwisowe

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o planowanych pracach serwisowych. Z tego powodu przez kilkanaście godzin użycie profilu zaufanego może być niemożliwe. Ponadto niedostępne mogą być Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, a także serwisy Obywatel.gov.pl i mDokumenty.

Mistrz świata zgarnia fortunę. FIFA zwiększyła wysokość nagród

Francja, nowy piłkarski mistrz świata, zarobi w sumie 38 milionów dolarów, a pokonani w niedzielnym finale Chorwaci - 28 milionów. W Moskwie w decydującym meczu mundialu Les Bleus pokonali drużynę z Bałkanów 4:2. Belgia, która zajęła trzecie miejsce, otrzyma 24 miliony dolarów.

Indonezja bez tajemnic. Wyprawa do ludożerców i łowców głów

Wyprawa do plemienia Korowajów i Asmatów w Indonezji - o tym w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadali Alicja Kubiak i Jan Kurzela. - To są byli ludożercy i łowcy głów - wskazywał podróżnik. Jak podkreślił, "najbardziej wymagający był trekking do Korowajów". - Trzeba było iść po kilkanaście godzin, w wodzie, błocie, przez wąskie pieńki i oczywiście w towarzystwie miliona komarów - opowiadał Jan Kurzela. Podróżnicy zaprezentowali również różne pamiątki z podróży do Indonezji.

Autostradą A1 bez biletu. Sprawdziliśmy, jak działa nowy system

Bez biletów i bez dokonywania płatności metodą tradycyjną na bramkach wyjazdowych - na autostradzie A1 działa nowy system poboru opłat. Aby z niego skorzystać należy pobrać aplikację o nazwie Autopay transport. Następnie należy podać kategorię pojazdu, numer rejestracyjny i dodać kartę płatniczą oraz co ważne korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGo. Ułatwienie dotyczy kierowców, którzy skorzystają z całej trasy A1 od Torunia do Gdańska (lub z powrotem). Pełna funkcjonalność systemu ma zostać wprowadzona od 1 lipca 2019 roku. Jak działa innowacyjne rozwiązanie sprawdził dziennikarz TVN Turbo.

Geniusz, który odmienił świat mody. Na co wybrać się do kina?

Na co wybrać się do kina? Jedną z propozycją jest film dokumentalny "McQueen". - Z jednej strony naturalnie kierowany do fanów mody, ale z drugiej strony możemy nie mieć pojęcia, że ktoś taki jak Alexander McQueen kiedykolwiek istniał - podkreśliła Ewelina Woźnica z TVN24. - Myślę, że ten film nie tylko może się spodobać, ale i dostarczać potężną dawkę wiedzy, dotyczącą jednego z najważniejszych projektantów początku XXI wieku - dodała. Kolejną propozycją jest amerykański dramat "41 dni nadziei" o dwójce młodych żeglarzy. - Trzymające w napięciu kino na które na pewno warto zwrócić uwagę - oceniła Woźnica.

Zakaz handlu do poprawki. "Niektóre przepisy zostaną zmienione"

Niektóre przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele zostaną zmienione poprzez ich doprecyzowanie - zapowiedział Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy. Zaznaczył jednocześnie, że "zdecydowana większość handlowców respektuje zakaz pracy w niedziele objęte takim zakazem".

Składki niższe nawet o połowę. Wiceminister o "małym ZUS-ie"

Mały ZUS to projekt, o którego realizację polscy przedsiębiorcy zwracali się od dłuższego czasu. Ma pomóc przede wszystkim najmniejszym przedsiębiorcom, którzy prowadzą już działalność gospodarczą. Dla nich to realna ulga i szansa na poprawę sytuacji - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj.

Ludzie chodzą z maczetami, ale jest bezpiecznie. Kulisy życia w Panamie

Panama jest krajem bezpiecznym, ludzie są bardzo przyjaźni - mówi podróżnik Tomasz Bodych, zaznaczając jednocześnie, że "widzi się ludzi z maczetami, ponieważ jest to naturalne narzędzie w dżungli". Jak dodaje podróżnik, niesamowitym przeżyciem jest zobaczenie z bliska Kanału Panamskiego. Z kolei zdaniem Sylwii Andrałojć-Bodych, sama stolica swoim wyglądem przypomina Miami. Ponadto kraj zamieszkuje plemię Indian Kuna i do każdej z tych rodzin należy jedna z 365 wysp. - To teren autonomiczny, wyjęty spod prawa panamskiego. Oni sami decydują, kto przyjeżdża na tę wyspę i czy chcą przyjmować turystów - podkreśla. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Porzucają dzieci, bo nie mają pieniędzy. Kolejna odsłona potężnego kryzysu

"Mam tylko cztery dni i mam na imię Angela" - kartkę z taką wiadomością znaleziono przy dziewczynce porzuconej w kolumbijskim mieście Cucuta przy wenezuelskiej granicy. Porzucanie dzieci to kolejna odsłona kryzysu, trawiącego Wenezuelę pod rządami prezydenta Nicolasa Maduro. Według policyjnych statystyk, dziennie do kolumbijskich domów dziecka trafia jedno lub dwoje wenezuelskich dzieci. Często zdarza się, że matki błagają przypadkowe osoby o zaopiekowanie się ich dziećmi. Materiał programu "24 Godziny".