Najnowsze

Najnowsze

Google odwołał się od gigantycznej kary

Google odwołał się do unijnego Sądu od kary w wysokości 4,34 miliarda euro nałożonej przez Komisję Europejską za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych na rynku systemów operacyjnych, wykorzystywanych między innymi przez smartfony.

Stare diesle nie wjadą. Jest nakaz sądu

Sąd administracyjny w Berlinie wydał we wtorek orzeczenie nakazujące władzom stolicy Niemiec wprowadzenie od połowy 2019 roku zakazów wjazdu starszych samochodów z silnikami Diesla na co najmniej 11 odcinków ulic o dużym natężeniu ruchu.

73 procedury, by otworzyć lodziarnię. Raport o biurokracji

Nawet 86 podań i różnych zaświadczeń należy złożyć, by otworzyć we Włoszech warsztat samochodowy. W przypadku baru potrzeba 70 wniosków, a salonu fryzjerskiego 65. To dane z raportu na temat biurokracji w kraju. Koszty tych procedur mogą sięgać 20 tysięcy euro.

Ceny prądu porażą firmy. Zapłacić za to możemy wszyscy

Rosnące ceny energii elektrycznej uderzą przedsiębiorstwa po kieszeni. Eksperci szacują, że z początkiem 2019 roku firmy za prąd będą musiały zapłacić nawet 70 procent więcej niż przed rokiem. To zła wiadomości dla wszystkich, bo część firm może wtedy zdecydować się na podwyższenie cen swoich produktów. Więcej zapłacimy między innymi za żywność. Droższe mogą być usługi.

Kontrole skarbowe w centrach handlowych. Postępowania karne

Łódzki Urząd Celno-Skarbowy wszczął 11 kontroli celno-skarbowych wobec podmiotów gospodarczych, związanych z obrotem towarami w centrach handlowych w Rzgowie i Głuchowie - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Dodano, że wobec pięciu z nich wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Podwykonawcy Astaldi zapowiadają protesty na drogach

Na środę część podwykonawców inwestycji kolejowych firmy Astaldi zapowiedziała w ramach protestu blokadę dróg krajowych w okolicach inwestycji infrastrukturalnych - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Wiceminister: mafie VAT-owskie przeniosły się do innych krajów

W 2019 roku będziemy mieli 50 miliardów złotych z poprawy ściągalności podatków - zapowiedział w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że mafie VAT-owskie w Polsce już nie są takie groźne. - Przeniosły się raczej do innych krajów, bo wiedzą, że tam łatwiej jest oszukiwać skarbówkę - tłumaczył.

"Bilans". Nord Stream 2 staje się faktem

Repolonizacja Polskich Kolei Linowych, nowe miejsca pracy na megalotnisku, uszczelnianie podatków oraz budowa Nord Stream 2 to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Mateusz Walczak.

Globalną gospodarkę czeka hamowanie. Kilka przyczyn

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zmniejszył prognozy wzrostu gospodarczego dla świata na lata 2018 i 2019, wyjaśniając to przede wszystkim efektami amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Prognozy wzrostu dla Polski pozostają wysokie.

Giełda w Londynie najbardziej aktywna. Warszawa w daleko w tyle

Wartość debiutów na europejskich giełdach w trzecim kwartale 2018 roku wyniosła 3,9 miliarda euro - to spadek o 53 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez PwC. Niemal połowa ofert i środków pozyskanych z IPO przypadła na giełdę w Londynie. W Warszawie w minionym kwartale odnotowano jedynie cztery oferty o łącznej wartości 8 milionów euro.

"Repolonizacja" kolejki na Kasprowy Wierch. Premier: to jest diament narodowy

Polski Fundusz Rozwoju podpisał umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL). Zamknięcie transakcji przewidziane jest na koniec 2018 roku - poinformowały spółki w komunikatach. Do PKL należy m.in. kolejka linowa na Kasprowy Wierch. - To bardzo ważny dzień i taki, na który długo czekaliśmy - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki .

"Financial Times": Google odwoła się od gigantycznej kary

Google odwoła się od kary w wysokości 4,34 miliarda euro nałożonej przez Komisję Europejską za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych na rynku systemów operacyjnych, wykorzystywanych między innymi przez smartfony - podaje we wtorek dziennik "Financial Times".

Duża sieć handlowa zamyka kolejne sklepy. "Nie znikamy z rynku"

Piotr i Paweł w środę zamknie kolejne dwa sklepy, które "nie osiągają zakładanych wyników". Wcześniej, od 30 września do 4 października, sieć zamknęła osiem placówek. Jak wskazują przedstawiciele Piotra i Pawła te decyzje są elementem planu restrukturyzacji wdrażanego po objęciu firmy postępowaniem sanacyjnym. - Piotr i Paweł nie znika z rynku - zapewnia rzecznik prasowy sieci Aleksander Rosa.

Interwencje samorządów przyniosły efekt. Rząd szykuje zmianę prawa

Ministerstwo Energii chce zmienić wymogi dla firm zajmujących się wywozem śmieci w średnich i dużych miastach. Nowelizacja przepisów ma im pomóc w spełnieniu wymogów, które od 2020 roku wprowadza ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Projektem we wtorek ma zająć się Rada Ministrów.

Michael może dyktować ceny ropy

Ropa w USA zyskuje we wtorek na razie ok. 40 centów na baryłce, ale na mocniejsze zmiany cen surowca może wkrótce wpłynąć huragan Michael - podają maklerzy.

Rewolucja w portfelach Polaków. "Ostatni rok królowania gotówki"

Aż 1,1 miliarda płatności kartami wykonali Polacy w drugim kwartale 2018 roku - wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. To wzrost o 20 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Wprawdzie papierowy pieniądz nie daje za wygraną, a kwota wypłacana z bankomatów wciąż jest wyższa niż ta, jaką wydajemy płacąc kartami, to jednak zdaniem eksperta Jarosława Sadowskiego "królowanie gotówki skończy się już na początku przyszłego roku".

"Bilans". Jak globalne ocieplenie wpływa na polską gospodarkę?

Ocieplenie klimatu - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki, oraz Marek Józefiak z Greenpeace Polska. W programie pojawiły się także informacje o rekordowych składkach obcokrajowców w Niemczech.