Z kraju

Liczba placówek ma spaść o jedną czwartą. Bank ogłosił plany

Z kraju

Ekspert o płatnościach kartą za granicą
Ekspert o płatnościach kartą za granicąTVN24 BiS
wideo 2/3

Nowa strategia Alior Banku na lata 2020-2022 zakłada zmniejszenie liczby placówek o 25 procent. Jak poinformował prezes banku Krzysztof Bachta, nie oznacza to jednak przeprowadzenia zwolnień grupowych.

- Zakładamy spadek liczy placówek o 25 procent, ale nie mamy planów wyjścia z żadnego segmentu geograficznego. Nie przewidujemy też zwolnień grupowych w horyzoncie strategii - powiedział Bachta. Prezes wyjaśnił, że planowany spadek liczby sieci placówek dotyczy zarówno oddziałów własnych, jak i agencyjnych.

Alior z nową strategią

Na koniec 2019 roku bank dysponował siecią 820 placówek, z czego 197 to były oddziały tradycyjne, siedem - typu Private Banking. W sieci znalazło się też osiem Centrów Korporacyjnych oraz 608 placówek partnerskich. Alior Bank przedstawił w piątek nową strategię na lata 2020-2022, która przewiduje, że do końca tego roku bank będzie miał 30 placówek w nowym formacie, czyli większych niż obecnie i - jak wskazano - lepiej dostosowanych do potrzeb klientów. Do roku 2022 takich oddziałów ma być ponad 100. W strategii Alior Banku napisano, że instytucja finansowa zakłada rozbudowę aplikacji mobilnej, rozszerzenie oferty o produkty pozabankowe. Bank planuje też zwiększenie udziału w portfelu kredytowym na przykład kredytów hipotecznych, leasingu i faktoringu.

Inne banki

Ograniczanie liczby placówek nie jest nowym trendem. Banki decydują się na to, ponieważ coraz rzadziej odwiedzamy ich oddziały. Chętniej za to korzystamy z bankowości elektronicznej.

Ze zmniejszeniem liczby placówek często powiązana jest redukcja zatrudnienia.

Między innymi w związku ze wzrostem znaczenia usług świadczonych przez internet w lutym o planowanych zwolnieniach grupowych informował Bank Pekao.

Autor: mb / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości