Najnowsze

Najnowsze

Żyją bez seksu, wolą karierę. Demografowie alarmują

Prawie co drugi Japończyk przed czterdziestką nigdy nie uprawiał seksu - wynika z badań. Wchodzenie w stały związek to dla wielu z nich abstrakcja. W niektórych miastach powstają nawet osiedla tylko dla kobiet. Zamiast zakładać rodziny Japończycy wolą coraz wyżej wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Demografowie alarmują, że przez najbliższych kilkadziesiąt lat liczba mieszkańców Japonii spadnie aż o jedną trzecią. Jakie są powody smutnego obrazu tego społeczeństwa? Odpowiedzi na to pytanie szukał Mateusz Walczak.

Rewolucja dla kierowców i kłopot w przypadku stłuczki? Od poniedziałku duże zmiany

Od 1 października, czyli od poniedziałku, zniesiony zostaje obowiązek posiadania przy sobie przez kierowców dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC, które do tej pory znacznie ułatwiały spisywanie wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym po kolizji. Jak przekonuje Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń, z praktycznych względów oba dokumenty warto sfotografować i nadal wozić ze sobą, ale już w telefonie.

Podrożeją chleb, bilety i meble. Podwyżki cen prądu odczujemy wszyscy

Nad gminami i firmami zawisło widmo podwyżek cen prądu. - Jeśli samorządy będą więcej płacić za prąd, podrożeją także usługi, które są świadczone dla mieszkańców - ostrzega dyrektor biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski. Na razie nie wiadomo, co z taryfami na 2019 rok dla zwykłego Kowalskiego, ale eksperci nie mają wątpliwości: czeka nas seria podwyżek, a ich skutki odczujemy wszyscy.

"Financial Times": Polska kupuje złoto po raz pierwszy od 20 lat

Narodowy Bank Polski w lipcu i sierpniu zwiększył rezerwy złota o dziewięć ton - poinformował brytyjski dziennik "Financial Times", powołując się na opracowanie firmy Macquarie. Jak dodano, byłby to pierwszy zakup złota wśród państw Unii Europejskiej od początku XXI wieku.

"Musicie mieć odwagę, by prosić o podwyżki"

Pracodawcami pracowników socjalnych są samorządowcy. Zachęcam wszystkich pracowników socjalnych i pracowników ośrodków pomocy społecznej do odwagi w dopominaniu się o wzrost wynagrodzeń - powiedziała w piątek minister Elżbieta Rafalska na spotkaniu w Iławie.

Kasa państwa ponownie nad kreską. Ministerstwo wskazuje przyczyny

Dochody budżetu od początku roku do końca sierpnia bieżącego roku wyniosły 243,5 miliarda złotych, wydatki 242,4 miliarda złotych, co oznacza, że po lipcowym deficycie do bilansu budżetu wróciła nadwyżka; tym razem w wysokości 1,1 miliarda złotych - wynika z opublikowanych w piątek szacunków Ministerstwa Finansów.

Brexit wymiecie firmy. "Rząd musi działać szybko"

Nawet co piąta brytyjska firma może przenieść część operacji do Unii Europejskiej, jeśli Wielka Brytania opuści ją bez porozumienia o przyszłych relacjach handlowych - głoszą opublikowane w piątek wyniki sondażu, zleconego przez Brytyjskie Izby Handlowe (BCC).

Sześć, pięć, a może tylko trzy miliardy rocznie. Ile rząd chce wydawać na drogi lokalne?

Tworzymy fundusz z 6 miliardami złotych na drogi lokalne – mówi premier Mateusz Morawiecki na spotkaniach z wyborcami. Właśnie do Sejmu trafił, przyjęty we wrześniu przez rząd, projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, która przewiduje 10-letnie finansowanie budowy dróg lokalnych. Ale to wcale nie oznacza, że rząd na budowę lokalnych dróg przeznaczy 60 miliardów złotych.

Rowerzyści z zakazem korzystania z komórek. Nowe przepisy w Holandii

W Holandii uchwalono prawo zakazujące korzystania z komórek przez jadących na rowerze. Powodem jest wzrost liczby jednośladów o napędzie wspomaganym elektrycznie, a także wszechobecny dostęp do internetu. Minister transportu uważa, że kierujący przez cały czas powinien być skupiony na drodze. Przepis wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku.

Buty za 62 miliony złotych

Siedemnaście milionów dolarów, czyli równowartość ponad 62 milionów złotych - tyle trzeba zapłacić za najdroższe buty świata. - Zdobią je 100-karatowe diamenty, wszystkie są bez skazy i osadzone w białym złocie - mówi Hemant Karamchandani, dyrektor firmy Passion Jewellers, która wyprodukowała luksusowe buty. Potencjalni nabywcy mogą je obejrzeć na najwyższym piętrze hotelu Burdż al-Arab w Dubaju. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ma 99 lat i nadal pracuje. "Nie przywykłam do siedzenia w domu"

Wiek emerytalny to dla Callie Terrell pojęcie abstrakcyjne. Fryzjerka z Memphis w stanie Tennessee ma 99 lat i ciągle obsługuje klientów. Jak sama mówi, sekretem jej długowieczności jest właśnie praca. - Nie przywykłam do siedzenia w domu. Pracowałam z ludźmi i robiłam tak dużo ekscytujących rzeczy, że nie mogę spędzać starości jak inni. Muszę żyć i robić to, co mnie cieszy - podkreśla. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Głośno chrapała i przegrała proces. "Nie mieści się w kategorii normalnych sąsiedzkich hałasów"

Niezwykły proces w Kanadzie. Kobieta, której zarządca budynku zwracał uwagę, że za głośno chrapie - poskarżyła się, że jest przez niego nękana. Złożyła pozew do sądu właśnie o nękanie, ale sprawę przegrała. "Głośne chrapanie nie mieści się w kategorii normalnych sąsiedzkich hałasów" - brzmi sentencja. Więcej szczegółów w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS przedstawiała Kamila Chlebińska.

Czesi prześwietlą polskie świnie

Czechy wprowadzają obowiązkowe kontrole wieprzowiny z państw dotkniętych afrykańskim pomorem świń - poinformował Państwowy Urząd Weterynaryjny (SVS). Jednym z tych państw jest Polska, będąca czwartym co do wielkości dostawcą wieprzowiny do Czech.

Ceny mieszkań najwyższe od lat. "Nie będą rosnąć w nieskończoność"

Jeżeli doszłoby do podwyżek stóp procentowych, to o kredyt będzie trudniej, a to spowoduje spadek popytu na mieszkania, a wraz z nim cen - wyjaśniał w programie "Biznes dla Ludzi" Jarosław Sadowski z Expandera. Z kolei zdaniem Marcina Jańczuka z Metrohouse, inwestycja w mieszkanie może być trwałym elementem budowania naszej przyszłości.

Fortuna za edukację. Co daje dyplom amerykańskiej uczelni?

To jest edukacja, która kształtuje młodego człowieka bardzo holistycznie. Kandydat nie tylko zdobywa wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim rozwija umiejętności miękkie. Uczy się, jak rozwiązywać konkretne problemy - mówi o studiach w USA Patrycja Górska z The Swan School. Tok nauczania za oceanem obejmuje cztery lata, cena za rok nauki wynosi około 270 tysięcy złotych. - Student może pracować na kampusie do 20 godzin w ramach wizy studenckiej. Są to proste prace, w gastronomii, hotelarstwie lub bibliotece - wyjaśniała gość "Biznesu dla Ludzi" w TVN24 BiS.