Najnowsze

Najnowsze

Duży ruch na rynku nieruchomości. Najnowsze dane GUS

Od stycznia do listopada 2019 roku oddano do użytku 184,3 tysiąca mieszkań, czyli o 11,6 procent więcej niż przed rokiem - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny (GUS). W całym 2018 roku oddano do użytku 184,8 tysiąca mieszkań.

Pensja w ogłoszeniach o pracę. Komentarz wiceministra

Wprowadzenia obowiązku umieszczania propozycji płacowej w ogłoszeniach o pracę chcą posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy przygotowali projekt odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy. - Nie widzę przeszkód. Jestem otwarty na dyskusję na ten temat - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Minister: auto zarejestrujemy przez internet

Będziemy mieli wybór: formalności załatwimy w dowolnym urzędzie lub przez internet; pracujemy też nad możliwością rejestracji pojazdów przez internet - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Bez telewizora i polityki. Psychoterapeuta o świętach bez stresu

W czasie świąt stajemy się bardziej podatni na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne, a jednym z najbardziej istotnych jest pragnienie, żeby było pięknie, żeby było na bogato, żebyśmy dobrze się czuli i żeby wszystko fajnie wyszło. A jeżeli chcemy, żeby nam wyszło to powstaje napięcie - mówił w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS psychoterapeuta Robert Rutkowski. Jak dodał, to napięcie przy stole widoczne jest najbardziej dla dzieci. Radził również, aby podczas wigilijnej wieczerzy nie włączać telewizora oraz nie rozmawiać o polityce.

Ceny prądu i nowy podatek. Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia

Wnioski taryfowe w sprawie energii elektrycznej na 2020 rok, propozycja wprowadzenia tak zwanego podatku cukrowego oraz podwyżka akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe. To tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. Spore emocje wywołała także sprawa amerykańskich sankcji dla firm zaangażowanych w budowę Nord Stream 2.

Podróże ze smakiem. "W XVII wieku za kilogram goździków moglibyśmy kupić kamienicę"

Goździki, wanilia, cynamon, szafran, pieprz, gałka muszkatołowa. O przyprawach, ich pochodzeniu i zastosowaniu w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Jędrzej Majka, autor książki "Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat". Za niektóre z przypraw jeszcze do niedawna płaciło się krocie. - Dzisiaj kilogram dobrego szafranu hiszpańskiego kosztuje 10 tysięcy euro - wskazał Majka. - Oczywiście nie są to takie wartości, jak w połowie XVII wieku w Amsterdamie, gdzie za kilogram goździków moglibyśmy kupić kamienicę - dodał.

Droga świętego Jakuba. "Trasa uczy, jak niewiele nam potrzeba w życiu"

Ponad 770 kilometrów w niecały miesiąc. Taki dystans piechotą pokonali Grzegorz Kapla, autor książek i bloga "Kapla w drodze" i jego córka, tancerka Ola Kapla, którzy dotarli do Santiago de Compostela. - To dobra duchowa lekcja, ona polega na tym, jak niewiele trzeba do szczęścia człowiekowi - wskazał Grzegorz Kapla. - Trasa uczy, jak niewiele nam potrzeba w życiu. Cieszy nas, że możemy wziąć prysznic, że możemy zjeść kanapkę. Jest to magiczna sprawa - wtórowała Ola Kapla.

Minister o nowym podatku: wyjdzie Polakom na zdrowie

W państwach, które mają wprowadzony podatek cukrowy, widać spadek sprzedaży produktów z zawartością cukru - wyjaśnił w niedzielę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, wprowadzenie w naszym kraju takich rozwiązań wyjdzie Polakom na zdrowie.

Rządowy plan w sprawie podatku od cukru. "Trzeba zniechęcać konsumentów"

Rządowy projekt ustawy wprowadzającej tak zwany podatek cukrowy jest już gotowy. - Trzeba zniechęcać konsumentów do spożywania słodzonych produktów, podwyższaniem ich ceny - stwierdził były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna, komentując plany ministerstwa zdrowia w tej sprawie. - Szukajmy produktów, w których zawartość cukru jest niższa - zaapelował dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Grzegorz Juszczyk.

Spór o fundusz dla niepełnosprawnych. Spięcie w Sejmie

Sejm nie poparł głównej poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Zmiana ta miała gwarantować, że pieniądze ze źródeł dotąd zasilających fundusz będą przeznaczane na niepełnosprawnych. Głosowanie nad jedną z poprawek poprzedziła burzliwa wymiana zdań między posłanką Koalicji Obywatelskiej Iwoną Hartwich a minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg.

Alkohol i papierosy mogą podrożeć

Sejm opowiedział się w piątek za podwyżką akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe od 1 stycznia 2020 roku. Posłowie odrzucili uchwałę Senatu, który sprzeciwił się podwyżkom. Teraz ustawa trafi do Kancelarii Prezydenta RP.