Najnowsze

Najnowsze

Co z wyższym podatkiem dla bezdzietnych? Ministerstwo odpowiada

Na obecnym etapie minister Elżbieta Witek podjęła decyzję, że nie będą prowadzone jakiekolwiek prace nad pomysłem opodatkowania osób bezdzietnych - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, odnosząc się do poniedziałkowych informacji "Rzeczpospolitej", która dotarła do rządowego projektu polityki migracyjnej państwa.

Zmierzch LIBOR-u, nadchodzi SARON

LIBOR, który służy między innymi do ustalania rat kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich, ma odejść do lamusa. Zastąpi go wskaźnik o nazwie SARON. - W umowie kredytowej frankowicze mają napisane, że oprocentowanie jest sumą marży banku i najczęściej trzymiesięcznej stawki LIBOR. I tu pojawia się problem, czy trzeba będzie podpisywać aneksy do umów - zauważył w TVN24 BiS Jarosław Sadowski z Expandera.

"W tym działaniu nie ma logiki". Spór o polskie weto na unijnym szczycie

Redukujmy emisję w sposób możliwy do udźwignięcia dla społeczeństwa i dla gospodarki. Stawiajmy sobie cele do osiągnięcia - mówiła w programie "Fakty po Faktach" minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Szef organizacji ekologicznej WWF Polska Mirosław Proppe ocenił, że w działaniu rządu "nie ma logiki".

Takie same opakowania, inny skład. Bruksela ogłasza wyniki badania

Mimo że ma identyczne opakowania, żywność w krajach Unii Europejskiej czasem różni się. Z przeprowadzonej przez Komisję Europejską analizy 1,4 tysięcy produktów w 19 państwach wynika, że prawie co dziesiąty różnił się składem, choć wizualnie były takie same. Podział Wschód-Zachód to jednak mit.

Ponad 40 tysięcy złotych za bitcoina. Kurs przebija kolejne poziomy

W weekend kurs bitcoina po raz pierwszy w tym roku przekroczył poziom 11 tysięcy dolarów. Od początku roku cena kryptowaluty wzrosła dwukrotnie. Agencja Reutera optymizm inwestorów przypisuje między innymi planom Facebooka dotyczącym własnej kryptowaluty Libra, mającej wejść na rynek w 2020 roku.

Ważny termin w sprawie 500 plus. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Od 1 lipca program 500 plus obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia możliwe będzie składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia - drogą tradycyjną. Po zmianach 500 plus trafi do 4,4 miliona rodzin i skorzysta z niego około 6,8 miliona dzieci w całej Polsce.

Rosja przedłuża embargo na unijną żywność

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret przedłużający embargo na produkty żywnościowe z Unii Europejskiej do 31 grudnia 2020 roku. Informację o przedłużeniu kontrsankcji opublikowano na oficjalnym portalu prawnym Federacji Rosyjskiej.

Ministerstwo ostrzega przed oszustami. "Nie daj się puścić z torbami"

Wykradanie numerów kart kredytowych, niedostarczenie produktów, za które zapłaciliśmy, lub kradzież naszych danych dostępowych do systemu bankowości internetowej. Takie mogą być efekty działań oszustów, przed którymi ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji. "Nie daj się puścić z torbami" - apeluje resort.

60 tysięcy kilometrów autostopem. "To nie tylko darmowy środek transportu"

1005 dni - tyle czasu potrzebował Jacek Jaraszek, by pokonać autostopem Amerykę Północną i Południową. - Zdarzało mi się też korzystać z innych środków transportu, ale myślę, że 99 procent trasy było pokonanej autostopem - przyznał autor bloga "Życie bez adresu". - Wyszło ponad 60 tysięcy kilometrów autostopem - dodał. Zdaniem Jaraszka autostop "to nie tylko darmowy środek transportu". - To poznani ludzie i przygody z tym związane - stwierdził gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Chodzić bez mapy i zwiedzać zaułki". Podróż do stolicy Austrii

Fryderyk Chopin spędził tu dziewięć miesięcy. Jan Kiepura, nie znając niemieckiego, śpiewał w państwowej operze po polsku. To niektóre z polskich wątków w bogatej historii Wiednia, stolicy Austrii. - Wielka trójca to pałace Schoenbrunn i Hofburg oraz park Prater – tak o turystycznych atrakcjach miasta mówiła w TVN24 BiS Anna Hofstaetter, podróżniczka i autorka bloga ilove.wien. – Oprócz tego proponuję po prostu chodzić bez mapy i zwiedzać zaułki oraz wyjechać poza pierwszą dzielnicę – zachęcała w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Nie spałam całą noc". Polska milionerka o zakładaniu firmy

Nie spałam całą noc. Wiedziałam, że to decyzja ważka i że idę zupełnie w nieznane – tak o rezygnacji z posady w państwowej firmie i założeniu własnej działalności gospodarczej opowiadała w TVN24 BiS Irena Eris, założycielka Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris i jedna z najbogatszych Polek. O przygotowaniu pierwszego kremu, dystrybucji i marketingu w czasach PRL-u, a także postrzeganiu prowadzenia biznesu mówiła w programie "Ostatnie piętro".

Z kamerą samochodową na wakacje. W tych krajach trzeba bardzo uważać

Kamery samochodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Dzięki nim można zarejestrować przebieg ewentualnego wypadku, chronią też przed wyłudzeniami ze strony innych kierowców. Jednak nie wszędzie w Europie można ich używać bez ograniczeń, w niektórych krajach za samo posiadanie tego urządzenia grożą wysokie grzywny.

Grozi nam deficyt pielęgniarek. Prawie połowa wkrótce osiągnie wiek emerytalny

Aż 17 procent pracujących lekarzy osiągnęło już wiek emerytalny, a blisko 31 procent pielęgniarek skończyło 60 lat - podaje portal prawo.pl, powołując się na dane Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Do końca 2020 roku uprawnienia emerytalne będzie miało ogółem 44 procent pracujących obecnie pielęgniarek, czyli prawie 103 tysiące osób.