Wielka Brytania

Wielka Brytania

36-latka z Wielkiej Brytanii została skazana na osiem tygodni więzienia za słuchanie w kółko tej samej piosenki, "Shape of You" Eda Sheerana. Muzyki nie mogli znieść sąsiedzi kobiety, a sędzia przyznał im rację: puszczanie głośno i bez przerwy nawet najpopularniejszej piosenki to nękanie.

- Unia Europejska stworzyła wiele poważnych problemów - stwierdził Johnny Rotten, lider Sex Pistols. - Wspólnota powinna to wyjaśnić, ale Europa tego nie zrobiła. Nie rozmawiała również z naszym premierem na temat kluczowych spraw, więc ludzie poczuli się urażeni. Głosowałem za pozostaniem w Unii, ale większość obywateli była odmiennego zdania. Szanuję to, ponieważ wierzę w demokrację - powiedział.

Niemieccy komentatorzy ostrzegają przed pokusą ukarania Wielkiej Brytanii za decyzję o wyjściu z Unii Europejskiej. Podkreślają, że obie strony pozostaną mimo Brexitu partnerami, a choć Londyn straci na Brexicie, to szkody poniesie też Unia Europejska.

Szanujemy wolę brytyjskich wyborców. Chcemy, by Wielka Brytania pozostała silnym liderem w Europie - tak rzecznik Białego Domu Sean Spicer skomentował w środę rozpoczęcie przez Wielką Brytanię procesu wyjścia z Unii Europejskiej.

Brytyjska premier Theresa May nakreśliła w środę w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska plan swego rządu w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak podkreśliła, liczy na "głębokie i specjalne partnerstwo" ze Wspólnotą.

Brytyjska premier Theresa May w środę poinformowała Brukselę o Brexicie. Ruszyła procedura, której efektem będzie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz czas na trwające niemal dwa lata negocjacje. Kto, gdzie i w jakim języku będzie rozmawiał z Brytyjczykami? Komisja Europejska stworzyła kompendium wiedzy o Brexicie.

Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień dla Londynu czy dla Brukseli - stwierdził w środę po południu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. To reakcja na list premier Theresy May w sprawie rozpoczęcia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który przekazał mu wcześniej w środę ambasador Tim Barrow. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.