zwierzęta

zwierzęta

Niezwykle rzadki okaz wieloryba albinosa pokazał się w australijskich wodach. Zwierzę pływało blisko Złotego Wybrzeża w południowo-wschodniej części kraju. To nie był pierwszy "występ" białego humbaka w tym rejonie - został tam zauważony już 11 lat temu.

Brytyjscy hodowcy kur mogą wreszcie wyjeżdżać na wakacje bez wyrzutów sumienia. Kurzy hotel w Cowden zapewni zwierzętom specjalne traktowanie, obejmujące nawet spacery po wsi. Jego właścicielka uważa, że receptą na sukces jest indywidualne podejście, jakie zapewnia swoim gościom.

Ośmiometrowego płetwala karłowatego znaleziono na plaży w brytyjskim hrabstwie Northumberland. Z pomocą zwierzęciu pospieszyli przedstawiciele ekologicznej organizacji zajmującej się morską fauną. Niestety, waleń okazał się zbyt osłabiony na powrót do Morza Północnego i weterynarz zdecydował o jego uśpieniu.

Golce rozwinęły się w taki sposób, że świetnie funkcjonują w kwaśnym środowisku, które dla innych ssaków - w tym ludzi - byłoby nie do zniesienia. Naukowcy z Uniwersytetu Illionois zbadali, co decyduje o przystosowaniu gryzoni do takich warunków. Liczą, że ta wiedza pomoże znaleźć sposoby na łagodzenie bólu u ludzi.

Radość w kalifornijskim zoo. Po pięciu tygodniach i trzech badaniach weterynaryjnych wreszcie udało się ustalić płeć małej pandy. Zwierzak urodził się nieco ponad miesiąc temu. Teraz trzeba mu jeszcze wybrać imię.

Wzburzone fale i efektowne rozbryzgi wody przyciągnęły uwagę pasażerów turystycznego rejsu po Pacyfiku. Okazało się, że w pobliżu toczył się podwodny pojedynek. Dwa płetwale błękitne walczyły o względy samicy, która spokojnie pływała w pobliżu, czekając na wyłonienie zwycięzcy.

Myśliwi w Wyoming będą mogli polować na wilki szare. Amerykański rząd zdecydował o wykreśleniu tych zwierząt z listy zagrożonych gatunków na terenie tego zachodniego stanu. Zmiana przepisów, która nastąpiła po 20 latach trwania programu odbudowy populacji wilka szarego w USA, budzi protesty obrońców przyrody.

Tragiczny finał sesji fotograficznej niedźwiedzi grizzly. 49-letni mężczyzna nie przeżył ataku zwierzęcia w parku Denali National Park na Alasce. Drapieżnika odszukali i zabili strażnicy, którzy wcześniej w porzuconych rzeczach zabitego natrafili na aparat fotograficzny z jego ostatnimi zdjęciami.

Boa dusiciele, pytony, kameleony - to tylko niektóre egzotyczne zwierzęta, na które można natrafić w Warszawie. Odławianiem tych nietypowych pupili, którym zdarza się zbiec z własnego terrarium, w stolicy zajmuje się Eko patrol. Należącym do niego strażnikom miejskim zdarza się też interweniować w sprawach pluszowych pająków i kaczek-samobójców.

Rolnictwo, tamy czy też sonary - m.in. takie wynalazki człowiek kopiował od natury. Dlaczego więc nie wykształciła ona czegoś tak prostego i oczywistego, jak koło, jako narząd ruchu? - pyta Natalie Wolchover z serwisu livescience.com. Odpowiedzi udziela sama ewolucja.

Przez afrykańskie sawanny co roku przemieszczają się setki tysięcy zwierząt. Decydują się na wędrówkę w poszukiwaniu pożywienia i wody. W piątek ponad 100 antylop przeprawiło się przez rzeką Mara w Kenii. Ich tropem podążały lwy, co zarejestrowała kamera.

Co łączy legendę muzyki reggae i kilkumilimetrowego skorupiaka? Do tej pory było to karaibskie pochodzenie. Teraz imieniem Boba Marleya został nazwany jeden z gatunków z rodziny Gnathiidae. Dołączył tym samym do porostu prezydenta Obamy, osy Presleya, żaby księcia Karola i innych elitarnych gatunków upamiętniających sławnych ludzi. Oraz wielu potomków samego muzyka, którzy również noszą jego nazwisko.

Nietypową interwencję przeprowadzili strażacy po wieczornej burzy w okolicach Zielonej Góry. Oprócz usunięcia powalonego drzewa i naprawy linii energetycznej, musieli też udzielić pomocy rodzinie bocianów. Akcja odbudowy gniazda trwała pięć godzin.

Ogromna ilość deszczu spadła w środę na północ amerykańskiego stanu Minnesota, przez co wylało Jezioro Górne - drugie pod względem wielkości jezioro na świecie. Setki okolicznych mieszkańców musiały opuścić swoje domy, a miejscowe zoo zostało zalane. Utonęło kilka zwierząt. A parę uciekło.

Mikrourządzenia o długości zaledwie 8 mm będą pomagać kontrolować konie wożące turystów do Morskiego Oka. Czipy mają zapobiec przypadkom, gdy przemęczone konie padały podczas pracy.

Niewiele brakowało, by młody niedźwiedź polarny Vick wydostał się na wolność z akwarium w rotterdamskim zoo. Dwaj zwiedzający nagrali moment, kiedy jedna ze szklanych tafli zbiornika pękła uderzona kamieniem rzuconym przez misia. Przedstawiciele zoo przekonują, że Vick nie próbował się oswobodzić, a rzucanie skalnymi odłamkami to po prostu taka zabawa.