Wielka Brytania

Wielka Brytania

May broni swojej decyzji w sprawie interwencji w Syrii

Brytyjska premier Theresa May broniła w poniedziałek w Izbie Gmin decyzji o udziale Wielkiej Brytanii w interwencji w Syrii, tłumacząc, że na podstawie wcześniejszych działań "doszła do wniosku, że same wysiłki dyplomatyczne nie przyniosą odpowiedniego skutku".

Szef komisji brytyjskiego parlamentu: kampania na rzecz brexitu skorzystała z pracy Cambridge Analytica

Członkowie parlamentu w Londynie opublikowali w poniedziałek między innymi zapis rozmów z Nigelem Oakesem - twórcą SCL Group, firmy-matki Cambridge Analytica (CA) znajdującej się w centrum skandalu związanego z nielegalnym wykorzystywaniem danych użytkowników Facebooka. Dokumenty przedstawiają "dowody", że jedna z grup dążących do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, kopiowała w pracy metody CA - pisze agencja Reutera.

Książę Filip opuścił szpital

Blisko 97-letni mąż królowej Elżbiety II, książę Edynburga Filip, opuścił w piątek szpital. Spędził w nim 10 dni. Pomyślnie przeszedł operację wymiany stawu biodrowego.

Atomowy łowca zanurzył się po raz pierwszy

Nowy brytyjski atomowy okręt podwodny typu Astute przeszedł ważną próbę. HMS Audacious po raz pierwszy zanurzył się, choć w bardzo kontrolowanych warunkach, w basenie portowym. Okręt budowany przez koncern BAE Systems w Barrow-in-Furness przechodzi właśnie próby stoczniowe i jeszcze w tym roku ma wejść w skład Royal Navy. Jest czwartym z serii. Budowane są jeszcze trzy kolejne.

May: użycie broni chemicznej nie może pozostać bezkarne

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła, że wszystko wskazuje na to, że reżim prezydenta Syrii Baszara al-Asada jest odpowiedzialny za atak chemiczny na ludność cywilną. Dodała, że użycie broni chemicznej nie może pozostać bezkarne.

"Społeczność międzynarodowa musi zareagować"

Prezydent USA Donald Trump oraz premier Wielkiej Brytanii Theresa May zgodzili się podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej, że nie wolno pozwalać na dalsze używanie broni chemicznej - podał w oświadczeniu Biały Dom.

Ślub Harry'ego i Meghan bez polityków. Brak zaproszeń dla Trumpa, Obamy, a nawet May

Brytyjska premier Theresa May nie została zaproszona na ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle, który odbędzie się 19 maja - podało we wtorek źródło w rodzinie królewskiej. To samo dotyczy prezydenta USA Donalda Trumpa i jego żony Melanii, a także m.in. Baracka i Michelle Obamy. W uroczystości wezmą udział tylko osoby utrzymujące bezpośrednie kontakty z narzeczonymi.

Julia Skripal została wypisana ze szpitala

- Julia Skripal została wypisana ze szpitala - oznajmił dyrektor szpitala. Jak podają media, otruta córka rosyjskiego oficera wywiadu Siergieja Skripala teraz miała trafiła pod opiekę służb. - Zabrano ją do bezpiecznego miejsca - twierdzi BBC.

Londyn: pociągnąć do odpowiedzialności brutalny reżim

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła, że syryjski reżim i wspierające go państwa, w tym Rosja, muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za atak chemiczny we Wschodniej Gucie w Syrii, który przypisywany jest siłom rządowym.

Media: zidentyfikowano pochodzenie nowiczoka

Dziennik "The Times" poinformował, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa, że brytyjscy śledczy zidentyfikowali rosyjskie laboratorium, w którym wyprodukowano substancję chemiczną nowiczok użytą do próby zabójstwa Siergieja Skripala.