Wielka Brytania

Wielka Brytania

Brytyjska policja opracowała nową wersję biegu zdarzeń z dnia, w którym zniknęła Madeleine McCann. Ma to być najdokładniejsza jak dotąd rekonstrukcja minut poprzedzających zniknięcie dziewczynki. Zostanie pokazana w poniedziałek w brytyjskiej telewizji. Z kolei jeszcze w niedzielę śledczy opublikują nowe zdjęcia osób, które mogą mieć związek z zaginioną w Portugalii trzylatką.

Brytyjskie społeczeństwo jest celem dla kilku tysięcy islamskich ekstremistów, to pewne - ogłosił dyrektor generalny brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa (MI5) Andrew Parker. Jak dodał, zagrożenie nadchodzi z Pakistanu i Jemenu.

Współczesna technologia nie zna granic, o czym przekonał się nastolatek w Nowej Zelandii. W wyniku upadku w górach stracił przytomność, a sygnał alarmowy odebrali ratownicy w... Wielkiej Brytanii. Dzięki ich szybkiej reakcji lokalne służby odnalazły chłopca i przetransportowały do szpitala.

Sąd w Belfaście na poniedziałkowej rozprawie odmówił zwolnienia za poręczeniem majątkowym dwóch Polaków, 33-letniego Fabiana W. oraz 26-letniego Dominika M., którzy napadli na zamieszkany przez współrodaków dom w Dungannon w Irlandii Płn. - donosi telewizja Ulsteru (UTV).

Z powodu awarii w specjalnej bazie brytyjskich okrętów podwodnych w Plymouth przez 1,5 godziny nie było zewnętrznego zasilania i chłodzenia. W skrajnym wypadku mogło to doprowadzić do stopienia się reaktora okrętu podwodnego i uwolnienia dużej ilości promieniowania na podobieństwo katastrofy z Fukushimy.

Brytyjski program telewizyjny, w którym pary uprawiają seks w "pudełku" na środku studia, a potem rozmawiają o tym z ekspertami, wywołał na Wyspach ostrą debatę. Widzowie i dziennikarze zastanawiają się, czy to odważna próba omówienia kwestii związanych z seksem, czy po prostu tani chwyt mający zwiększyć oglądalność.

"Nadal jest moim przystojnym księciem" - tymi słowami księżna Yorku Sarah Ferguson, rozwiedziona z synem królowej Elżbiety II od lat, nie przecięła spekulacji o tym, że zamierza z księciem Andrzejem ponownie się zejść.

Komisja Europejska wyśle w środę misję ekspertów na granicę Hiszpanii i Gibraltaru w związku z niedawnym zaostrzeniem przez Hiszpanię kontroli osób i towarów - poinformował we wtorek rzecznik KE Olivier Bailly.

Brytyjska opinia publiczna jest przeciwna interwencji w Syrii, nawet jeśli zostałoby udowodnione, że to reżim Baszara el-Asada użył broni chemicznej przeciw własnym obywatelom - wynika z sondażu ośrodka ICM. Badanie nastrojów na Wyspach zlecił tygodnik "Sunday Telegraph".