"Zgodziliśmy się koordynować nasze wysiłki w reagowaniu na konfrontacyjne zachowanie Rosji"01:21Sekretarz stanu USA Antony Blinken spotkał się w Brukseli z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem.
Kim znów strzela. Premier Japonii zwołał nadzwyczajne posiedzenie komitetu ekspertówPierwsze próby balistyczne przeprowadzone przez reżim Kim Dzong Una od czasu objęcia przez Joe Bidena urzędu prezydenta.
"Wirginia zakończyła 400-letnią historię egzekucji"To pierwszy stan amerykańskiego Południa, który zrezygnował z egzekucji skazanych, oraz 23. w całym kraju.
Major ugryzł ochroniarza Bidena. Po szkoleniu wrócił z Champem do Białego DomuDwa psy amerykańskiej pary prezydenckiej wróciły do Jill i Joe Bidenów.
W dwóch atakach z bronią w ciągu tygodnia zginęło 18 osób. Kamala Harris apeluje o zaostrzenie przepisówPrawo do posiadania broni palnej reguluje 2. poprawka do konstytucji Stanów Zjednoczonych.
"Ameryka jest w pełni wierna NATO". Sekretarz stanu o zobowiązaniu wobec sojuszników01:18Antony Blinken wymienił również największe zagrożenia stojące przed Sojuszem.
"Nasze relacje z Rosją pozostaną wyzwaniem, ale jesteśmy na to przygotowani"Sekretarz stanu USA Antony Blinken na konferencji w Brukseli.
"Zaangażowanie w budowę gazociągu jest zagrożone amerykańskimi sankcjami". USA ostrzegają Niemcy21:23Sekretarz stanu USA w Brukseli.
Pomarańczowe niebo, przedzieranie się przez kłęby piasku. Habub natarł na TeksasW Lubbock w stanie Teksas doszło do specyficznej burzy piaskowej. Habub, bo tak dokładnie nazywa się zjawisko, w krótkim czasie rozpanoszył się w mieście. Wiało z prędkością 110 kilometrów na godzinę.
Test rakietowy Pjongjangu. Pierwszy za prezydentury Bidena Korea Północna wystrzeliła w weekend dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu - poinformował Reuters.
Wideoszczyt Unii Europejskiej z udziałem prezydenta Joe BidenaPoinformował rzecznik szefa Rady Europejskiej Barend Leyts.
Zerwane dachy, wybite szyby, zawalone ściany. Microburst spustoszył miastoDo rozległych zniszczeń doszło w mieście Bertram w amerykańskim stanie Teksas. Stało się to w wyniku gwałtownej burzy.
Starania o denuklearyzację Korei Północnej. USA gotowe do współpracy z Chinami i RosjąOświadczył doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan.
Dopuścił się "niewyobrażalnie brutalnych czynów". Sąd Najwyższy rozpatrzy wniosek o karę śmierciO przywrócenie kary śmierci dla zamachowca wnioskowała administracja poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa.
"Agresywne działania Rosji stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego"Po rocznej przerwie, podczas dwudniowego spotkania w Brukseli, ministrowie rozmawiają o przyszłości NATO, relacjach z Rosją, Nord Stream 2.
Arabia Saudyjska chce zawieszenia broni, Huti stawiają warunkiSekretarz stanu USA Antony Blinken potępił ataki jemeńskich milicji Huti na Arabię Saudyjską.
"Prawie zginąłem w trakcie kupowania napoju i chipsów". Atak w supermarkecie wstrząsnął USA Komentując zdarzenie, prezydent USA Joe Biden opowiedział się za zaostrzeniem przepisów dotyczących posiadania broni.
Nazwał prezydenta Dudę słowem "powszechnie uznanym za obraźliwe". Pisarz oskarżony00:33Akt oskarżenia trafił do sądu – przekazała rzeczniczka prokuratury.
Dostawy szczepionki do Europy. "To główny punkt dyskusji z Amerykanami"Poinformował na konferencji w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer.