USA

USA

Przeczesują wybrzeże i ocean. Zginęła rodzina wielodzietna, szukają trojga dzieci

Od czasu, gdy samochód z ośmioosobową rodziną spadł z kalifornijskiego klifu, minął już tydzień, ale policja nadal szuka trzech osób, które miały być w aucie, a po których ślad zaginął. Policja podejrzewa, że tragedia mogła być efektem celowego działania. Stara się także odtworzyć trasę przemieszczania się jednej z matek rodziny zastępczej.

"Bild": Merkel planuje odwiedzić Trumpa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel planuje 27 kwietnia odwiedzić amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa - poinformował na swej stronie internetowej tabloid "Bild", powołując się na wiele źródeł zaznajomionych ze sprawą.

Samochód stanął w ogniu. Uratowali kierowcę w ostatniej chwili

Pijany kierowca wyciągnięty z rozbitego samochodu sekundy przed tym, gdy wnętrze auta doszczętnie spłonęło - taką dramatyczną sytuację zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu w amerykańskim mieście Aurora w stanie Illinois. Na nagraniu widać mężczyznę, który odciąga nieprzytomnego kierowcę od płonącego auta. To dzięki jego odwadze pijany kierowca nie spłonął, a trafił do szpitala jedynie z oparzeniami i drobnymi urazami. Gdy doszedł do siebie, usłyszał zarzuty naruszenia całej serii przepisów ruchu drogowego oraz jazdy pod wpływem alkoholu.

Amerykańscy dyplomaci opuścili ambasadę w Moskwie

Kilkudziesięciu amerykańskich dyplomatów wyjechało w czwartek rano z Moskwy, by wrócić do Stanów Zjednoczonych. W czwartek mija termin, jaki rosyjskie władze dały im na opuszczenie kraju. To odwet za wydalenie z USA 60 rosyjskich dyplomatów i pracowników misji dyplomatycznych z związku z otruciem byłego rosyjskiego pułkownika Siergieja Skripala.

Raper zgubił dokumenty. Więc wylegitymował się okładką magazynu

Raper występujący pod pseudonimem G-Eazy trafił niedawno na okładkę magazynu "XXL". Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystał ją jako dowód tożsamości, by dostać się na pokład samolotu lecącego z Miami do Los Angeles. Stało się to po tym, jak zgubił na lotnisku portfel z dokumentami. Co najważniejsze, jak poinformował sam G-Eazy, ten pomysł zadziałał. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Miał tylko dostarczyć pizzę, a został bohaterem

Ralph Letner z hrabstwa Pulaski normalnie o tej porze nie powinien już być w pracy. - Mieliśmy sporo roboty, więc zostałem - mówi. Kiedy dostarczał pizzę zauważył, że jeden z domów się pali. W środku znajdował się mężczyzna, który sam próbuje ugasić pożar. Ralph postanowił wbiec do środka i to dzięki reakcji dostarczyciela pizzy udało się ocalić mieszkanie. Nikt nie został też poważnie ranny. - Jest bohaterem - mówi Jesse Decker, właściciel domu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Biały Dom: operacja w Syrii zmierza do szybkiego końca

Tak zwane Państwo Islamskie (IS) zostało "niemal całkowicie zniszczone" w Syrii, więc operacja Stanów Zjednoczonych w tym kraju zmierza do "szybkiego końca" - poinformował w komunikacie Biały Dom. Nie podano jednak terminu, kiedy wojska miałyby zostać wycofane.

Kłamał na temat kontaktów z "Osobą A". Pierwszy skazany w śledztwie Muellera

Zięć jednego z najbogatszych ludzi w Rosji, Holender Alex van der Zwaan, został we wtorek skazany na 30 dni więzienia i 20 tysięcy dolarów kary za składanie fałszywych zeznań przed zespołem prokuratora Roberta Muellera w sprawie kontaktów z osobą ze sztabu wyborczego prezydenta USA Donalda Trumpa w czasie jego kampanii w 2016 roku.

Manafort się skarżył, ale racja po stronie Muellera

Specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate, ma pełne prawo do kontynuowania dochodzenia obejmującego byłego szefa sztabu Donalda Trumpa, Paula Manaforta, co wynika z instrukcji resortu sprawiedliwości - podaje agencja Reutera.

Dwa samoloty zderzyły się na pasie startowym. Jeden spłonął

Do zderzenia dwóch samolotów doszło na lotnisku w Marion na północy amerykańskiego stanu Indiana. Mała cessna startowała dosłownie chwilę po tym, jak na pobliskim pasie startowym wylądowała większa cessna z pięcioma pasażerami na pokładzie. Mniejszy samolot zahaczył o nią, rozbił się i zapalił. Doszło do wybuchu. Zginęły dwie osoby będące na pokładzie mniejszej maszyny: pilot i pasażer - obydwaj w wieku 31 lat. Drugi samolot został częściowo uszkodzony, ale żadnej z osób będących w nim nic się nie stało. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.