Unia Europejska

Unia Europejska

Tusk: nie można zdradzić sześciu milionów ludzi, którzy chcą pozostania w UE

12 kwietnia to kluczowa data, jeśli chodzi o decyzję Wielkiej Brytanii w sprawie uczestnictwa w wyborach europejskich. To naprawdę data graniczna, do której ciągle Zjednoczone Królestwo ma możliwość decyzji - powiedział w środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Teraz oni muszą wybrać - zauważył szef EPL w Parlamencie Europejskim Manfred Weber.

Europosłowie przyjęli dyrektywę o prawie autorskim

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich bez poprawek. 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Dyrektywa ma zabezpieczyć interesy twórców treści w internecie i wzmocnić ich pozycję wobec gigantów takich jak Google czy Facebook. Jej przeciwnicy wskazują jednak, że może prowadzić do cenzury w sieci.

Unia "nie uznaje suwerenności Izraela nad terytoriami okupowanymi"

Stanowisko Unii Europejskiej jest znane i się nie zmieniło - powiedział w piątek przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, odnosząc się do sugestii prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie uznania suwerenności Izraela nad okupowanymi Wzgórzami Golan. Także przedstawiciele rządów Niemiec i Francji odrzucili pomysł amerykańskiego prezydenta.

May: parlament powinien doprowadzić do brexitu

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May naciskała na brytyjskich deputowanych, tuż przed rozpoczęciem szczytu Unii Europejskiej w sprawie brexitu, by w końcu zgodzili się na wypracowane przez nią i unijną "27" porozumienie dotyczące wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty.

Tusk: krótkie opóźnienie brexitu możliwe, ale pod warunkiem

Krótkie przedłużenie brexitu byłoby możliwe, ale pod warunkiem przyjęcia umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przez brytyjską Izbę Gmin - powiedział w środę Donald Tusk. Kilka godzin wcześniej Theresa May zwróciła się do niego z prośbą o wydłużenie całego procesu do 30 czerwca.

Niemal 1,5 miliarda euro kary dla Google. Gigant odpowiada

Firma Google ma zapłacić 1,49 miliarda euro grzywny za działania monopolowe polegające na blokowaniu konkurencyjnych firm - poinformowała komisarz do spraw konkurencji Unii Europejskiej Margrethe Vestager. To kolejna taka kara nałożona przez Komisję Europejską na amerykański koncern.

"Brutalny atak nie zmniejszy tolerancji". Ze świata płyną kondolencje

Europa jest solidarna z Nową Zelandią po "brutalnym ataku" na meczety w Chistchurch, w wyniku których kilkadziesiąt osób zginęło i zostało rannych - przekazał w piątek szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Solidarność z rodzinami ofiar wyrazili także inni unijni i światowi liderzy, w tym prezydent Andrzej Duda, Donald Trump oraz królowa Elżbieta II.