Terroryzm

Terroryzm

Sześciu egipskich policjantów zginęło, a trzech zostało rannych w piątek w wyniku eksplozji bomby umieszczonej w koszu na śmieci przy punkcie kontrolnym w Kairze - poinformowały siły bezpieczeństwa. Odpowiedzialność za zamach wziął na siebie Ruch Hasm - organizacja terrorystyczna działająca w kraju dopiero od tego roku.

Zatrzymany niedawno pracownik kontrwywiadu Niemiec (BfV) dwa lata temu w tajemnicy przeszedł na islam, a wcześniej zdarzyło mu się występować w gejowskich filmach pornograficznych - pisze "Washington Post", powołując się na dwóch przedstawicieli władz w Berlinie. Niecodzienne jest też to, w jaki sposób wpadł, próbując nawiązać współpracę z dżihadystami.

Pochodzący z Somalii student, który w poniedziałek w kampusie uniwersyteckim w Ohio na wschodzie USA ranił 11 osób, nie miał bezpośrednich związków z jakąkolwiek organizacją terrorystyczną - zapewnił w środę sekretarz bezpieczeństwa narodowego Jeh Johnson. - Sam się zradykalizował - tłumaczył.

Co najmniej dwie osoby zginęły, a 16 zostało rannych w wybuchu przed siedzibą gubernatora w mieście Adana na południu Turcji - poinformował gubernator prowincji o tej samej nazwie Mahmut Demirtas. Eksplodował samochód zaparkowany przed budynkiem.

Hasan Zakajew, którego rosyjski wymiar sprawiedliwości oskarża o udział w ataku terrorystycznym na Teatr na Dubrowce w 2002 roku, na wtorkowej rozprawie w sądzie w Moskwie częściowo przyznał się do winy. Zeznał, że przewoził broń do stolicy Rosji. Nie przyznał się natomiast do pozostałych zarzucanych mu przestępstw.

W wyniku operacji antyterrorystycznej przeprowadzonej w nocy z soboty na niedzielę w Strasburgu i Marsylii "udaremniono nowy atak" we Francji. Siedem osób zatrzymano - poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.