Autystyczny student Damon Smith został skazany na 15 lat więzienia za nieudaną próbę zamachu terrorystycznego. Próba ta miała miejsce w londyńskim metrze w październiku ubiegłego roku - poinformowała w piątek agencja Press Association.
Policja obawia się, że zamachowiec z Manchesteru mógł skonstruować więcej bomb i przed wysadzeniem się przekazać je innym - donosi brytyjski dziennik "Telegraph". W jego domu znaleziono ogromne ilości chemikaliów i substancji służących do konstrukcji bomb.
Sojusz Północnoatlantycki przystąpi do międzynarodowej koalicji przeciwko tak zwanemu Państwu Islamskiemu (IS) - potwierdził w czwartek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zastrzegł, że decyzja ta nie będzie oznaczała zaangażowania w walkę.
- Nie spaliśmy przez większość nocy z powodu tego, co zobaczyliśmy - wspomina 35-letni Stephen Jones. Bezdomny mężczyzna podzielił się w brytyjskich mediach wstrząsającą relacją z chwili, gdy tuż po ataku terrorystycznym w Manchesterze ruszył z pomocą rannym dzieciom. Jego historia poruszyła z kolei czytelników, którzy okrzyknęli go bohaterem i postanowili pomóc.
Uzbrojeni islamiści porwali kilkanaście osób z katolickiej katedry w Marawi na południu Filipin - poinformowały w środę władze. Świątynia została spalona, miejsce pobytu porwanych nie jest znane.
Co najmniej trzech żołnierzy zginęło, a dwunastu zostało rannych we wtorek w starciach z rebeliantami wiernymi tak zwanemu Państwu Islamskiemu w Marawi na Filipinach. Kilkudziesięciu bojowników zabarykadowało się w centrum miasta, wywieszając flagę ISIS.
Parlamentarna komisja śledcza zbada ewentualne błędy i manipulacje popełnione przez policję podczas postępowania przeciwko Tunezyjczykowi Anisowi Amriemu. W grudniu zeszłego roku mężczyzna ten dokonał zamachu w Berlinie, zabijając na jarmarku bożonarodzeniowym 12 osób.
Prezydent USA Donald Trump wezwał w niedzielę przywódców państw arabskich do wniesienia wkładu w walkę z terroryzmem w regionie. Zaznaczył, że Stany Zjednoczone nie zrealizują same tego zadania.
Minister obrony USA James Mattis na konferencji prasowej w piątek w Pentagonie podsumował dotychczasową kampanię USA i międzynarodowej koalicji przeciwko tak zwanemu Państwu Islamskiemu (IS) od południowo-wschodniej Azji po Afrykę.
Odręczne notatki znalezione w mieszkaniu 28-letniego Siergieja W., podejrzanego o dokonanie miesiąc temu zamachu na piłkarzy Borussi Dortmund, mogą doprowadzić do udowodnienia mu przestępstwa - podał w piątek tygodnik "Der Spiegel".
Oddziały Pospolitego Ruszenia, czyli prorządowej milicji, rozpoczęły w piątek nową ofensywę. Operacja ma na celu oczyszczenie z bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) obszarów między Mosulem a granicą z Syrią. W tym czasie iracka armia kontynuuje ciężkie walki o Stare Miasto w Mosul.
- Państwo Islamskie przegrywa batalię dzięki zaangażowaniu wielu krajów, ale uciekający z Syrii i Iraku terroryści będą chcieli siać terror także w Europie - oświadczył przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w piątek w Rzymie.
Przed urzędem pocztowym w Rzymie eksplodowała bomba domowej roboty - w piątek poinformowały media. Wybuch poważnie uszkodził stojący w pobliżu samochód, ale nie ucierpieli od niego ludzie.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotkał się w czwartek w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Stoltenberg spodziewa się, że państwa Sojuszu szybko podejmą decyzję w sprawie przystąpienia do międzynarodowej koalicji walczącej z tak zwanym Państwem Islamskim. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść do 25 maja.
Minister obrony USA Jim Mattis zapewnił tureckiego premiera Binalego Yildirima na czwartkowym spotkaniu w Londynie, że Stany Zjednoczone są zdecydowane chronić Turcję jako sojusznicze państwo NATO - poinformowała rzeczniczka Mattisa.
Włoscy celnicy przejęli kontenery z opioidami, które są powszechnie stosowane przez dżihadystów w czasie walk. Tabletki warte 75 milionów euro miały popłynąć do Libii.
Najwyżsi rangą doradcy prezydenta Donalda Trumpa do spraw wojskowych i polityki zagranicznej stworzyli nową strategię walki z talibami w Afganistanie. Wprowadzenie w życie tej strategii oznaczałoby powrót do większego zaangażowania zbrojnego USA w tym kraju - pisze we wtorek "Washington Post".
Szef irańskich sił zbrojnych, generał brygady Muhammad Baqeri, ostrzegł w poniedziałek, że Teheran uderzy na bazy terrorystów w Pakistanie, jeżeli rząd nie zajmie się sunnickimi bojówkami przeprowadzającymi ataki wzdłuż granic.
Policjanci z jednostki antyterrorystycznej zatrzymali w czwartek w Wachau pod Lipskiem Syryjczyka podejrzanego o udział w walkach po stronie Dżabhat Fatah al-Szam i tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) - podała prokuratura federalna w Karlsruhe.